Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek nem igazságtalan,...

Szerintetek nem igazságtalan, hogy minden a nőkre hárul?

Figyelt kérdés
A nők menstruálnak. Mi ázunk át, ami elég kellemetlen helyzetekbe hozhat, mi nem tudunk kedvünkre fürdeni a Balatonba, és nekünk kell elviselni a görcsölést (tudom föltalálták a gyógyszert, de én nem vagyok egy gyógyszeres, és sokszor sok nőnél nem is használ). Mi leszünk terhesek, és viseljük el a szülési fájdalmakat. Arról nem is beszélve, hogy ha föl merünk szedni ez alatt pár kilót, és nem adjuk le két nap alatt, még mi vagyunk a hibásak. Mi szoptatunk, ami miatt a mellünk is löttyedt lehet, ami miatt szintén cirkuszolnak a férfiak.

2013. nov. 24. 22:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Esküszöm, hogy én is pont ezen gondolkoztam :) Dehogyisnem igazságtalan. A férfiak ki sem bírnák pl. a szülési fájdalmakat. Volt egy műsor, amiben egy műszer segítségével előidézték 3 férfinál az összehúzódásokat. A legtovább egy orvos bírta, az is csak 3 óráig, ami közel sem a szülés hossza. Fogalmuk sincs miken megyünk keresztül, de hisztisek vagyunk nekik, amikor menstruálunk.
2013. nov. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Haggyadmár magad... maradjámá...
2013. nov. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
32%
Fürödhetsz a Balatonban tamponnal,ez meg a menstruáció legyen a legnagyobb világkatasztrófa. Én 2 gyereket nevelek teljesen egyedül, vagy körülöttük szaladgálok vagy dolgozom,szabad időmben takarítok,főzök. Így volt ez akkor is,mikor az apjukkal laktunk,csak akkir még őt is szolgálhattam. Tényleg mondhatnám,hogy minden rám szegény nőre hárul,de igazából boldog vagyok,mert ez az élet,amit választottam,nem mert nő vagyok,hanem csak felnőtt...
2013. nov. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Fürödhetek a Balatonban tamponnal? Mondod ezt egy 13 éves lánynak? Egy hetet voltunk nyaralni, pont azon a héten voltak az unokatesóim is. Hát nem pont akkor jött meg? És én nézhettem a partról, ahogy a tesóim bent játszanak, rám meg rám bízták a papucsokat meg törülközőket. K**va jó érzés volt, tényleg. És az volt az utolsó nyaralásom, mert már öt éve nem voltunk sehol, anyagi okok miatt. Egyébként meg tamponnal is el lehet kapni fertőzéseket, szóval inkább nem kockáztatnék, a végén még nem élhetném át a jó kis szülési fájdalmakat.... Ami alatt a drága férjek kint cigiznek majd az udvaron.
2013. nov. 24. 22:30
 5/15 A kérdező kommentje:
Ja, és nem is a férfiak égtek le, az egész osztály előtt, mikor tesi órán bukfencnél átáztam. A lányok még megértették, de a fiúk újjal mutogattak. Ugyanis ha nekem megjön, na az akkor aztán tényleg megjön, nem csak folydogál...
2013. nov. 24. 22:32
 6/15 A kérdező kommentje:
2-es, csak ennyit tudsz mondani? Ebből is látszik, hogy igazam van!! :D
2013. nov. 24. 22:33
 7/15 anonim ***** válasza:

A görcsön többféleképpen lehet segíteni, de ha nem szedsz gyógyszert, akkor annyira mégsem fáj, ki lehet bírni.

A szülés valóban "necces", de van fájdalomcsillapító, császározás (nem akarok erről vitát szítani, én nem tervezek ilyesmit, csak példa), és csomószor hallottam már, hogy csodálatos élmény volt, fájdalom ide vagy oda.

Pár kiló miatt szerintem csak a legelvetemültebbek szemétkednek a nejükkel, de azok felszínes barmok - a feleség hibája is, hogy ez előbb nem tűnt fel neki. Ha meg a "két ember helyett zabálok nap sok ezer kalóriát" jellegű "csekélyke" hízásról beszélünk, az meg már a nő hibája, megértést ilyen esetben nem nagyon érdemel.

A mell löttyedtsége is inkább genetika, és itt is érvényes, hogy józan férfi ezzel számol, mikor gyereket vállal élete szerelmével.

Amik ellen kifakadtál, azok nem "igazságtalan" dolgok, a biológia vagy a természet törvényei csak úgy vannak, meg van a maguk rendszere.

A görcsök okát fel kell deríteni, és vagy megoldani így vagy úgy, vagy lehet panaszkodni, míg változó korba nem lépünk, csak annak sok értelme nincs.

Gyereket meg normális férfival kell vállalni, és akkor kilók meg mellek miatt sem kell aggódni.

2013. nov. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az átázás meg ha odafigyelsz, nem hinném, hogy minden hónapban előfordulna. Ha igen, akkor valamit rosszul csinálsz, vagy orvosi eset vagy, akkor meg ne panaszkodj, hanem irány az orvos!
2013. nov. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

jelentősen tudod csökkenteni a fájdalmakat vagy a vér mennyiségét, hogyha cickafarkfű teát iszol vagy más teát, ami "menstruációs tünetegyütteseket megelőző" - azt hiszem, ez egy Naturland termék.

Eredetileg ez úgy volt kitalálva, hogy a nők nem dolgoznak, hanem otthon vannak és így könnyebben ki lehet bírni a havi ciklust, a fájdalmakat. A férfiaknak viszont nagy a felelősségük, mert el kell tartaniuk 3-4-5 embert: anyuka plusz gyerekek. és, ha nekik migrénjük lesz: ők is vesznek be rá gyógyszert.

(Ha nagyon görcsölsz: menj el egy jó homeopátiás orvoshoz, mert létezik erre gyengédebb szer, mint a hagyományos gyógyszerek.)

2013. nov. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
32%

Nem akarom védeni a férfiakat, de ez akkora baromság, hogy nem bírnák ki. Ha a mi fajunkban a férfi nem hordaná ki az utódot, akkor nyilván kibírná, a természet úgy alkotná meg őket. A legértelmetlenebb viták egyike ez, mivel aligha fog egy férfi is teherbe esni - ha meg ezt elérnénk, akkor már meg is szülnék valószínűleg.

Attól még egy nő nem erősebb, hogy ő szüli az utódokat, megnézném, hogy egy szülésen átesett nő harctéren pl. hogy teljesítene. Valószínűleg a többség szarul, mert nem épp erre vagyunk a legalkalmasabbak.

2013. nov. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!