Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem igazságtalan az élettől,...

Nem igazságtalan az élettől, hogy nők vagyunk? Nem könnyebb férfinak lenni?

Figyelt kérdés

Egy nő kiadásai:

Ruházkodás, mert kell sportmelltartó, kell sima melltartó, és nem egy, kell sok bugyi, mert sokszor ki kell dobni még jó bugyit, mert a menstruáció miatt véres bugyit sajnos nem mindig lehet kimosni szépre. Ha mégis, akkor ahhoz pl. Vanish tisztítószer kell,ami plusz kiadás.

Kell trikó vagy body mert sokan gyorsan felfáznak télen. Kell néhány harisnya alkalomra, vagy vastag harisnya a mindennapokra szoknyához.

Kell sok hajápoló,hajvégápoló vagy vitamin hajra, hajhullásra,ami a sok hormonváltozástól meg fog. gátlótól hullhat. Mert elvárás, hogy szép legyen egy nő haja, ilyen világban élünk... Fodrász is drágább a nőknek.

Viszont kell arctisztító, mert a menstruáció óriási hormonváltozásai miatt sokszor pattanások jönnek ki, vagy gyakrabban kell kozmetikus.Sok sampon kell, hacsaknem fog. gátlót szedsz és akkor ritkábban mosol hajat, de akkor meg a fog. gátló kerül pénzbe. Kell sok nedves törlőkendő, mert sok wc-ben nem tudsz kezet mosni, vagy nincs wc papír, vagy egyébként menstruáció alatt higiénikusabb érzést ad a használata. Több wc papír kell , mert pisiléshez is kell, meg menstruáció alkalmával minden tiszta vér, és több papír kell a törléshez.


Kell fejfájásra gyógyszer mert minden szülés után jobban felborul a hormonrendszer, és jobban többször fáj a nő feje, még nem szült nőknél menstruáció alkalmával ez ugyanúgy előjön. Kell fájdalomcsillapító menstruációra.


Kell ugye mindig betét, tampon is. Folyton nőgyógyászhoz kell menni, hogy folyton kiderüljön terhes vagyok-e vagy nem, ami sok pénz. Vagy veszem a sok terhességi tesztet, ami szintén pénz.

Szőrtelenítés: elvárás, hogy legyen szőrtelen a nő. Ez nagyon sok pénz. A férfinak csak az arcát kell, vagy szakáll esetén azt sem.

Kell vastabletta vagy több zöldség-gyümölcs, mert menstruáció alkalmával évek évtizedek alatt sok vér távozik és sokan vashiányosak.Ami szintén hajhullást okoz, már megint.

Fogász: szüléskor kihullanak vagy megromlanak a nők fogai, ez van.Plusz pénz.


A férfiaknál nem igazán jut eszembe plusz kiadás, segítetek? Mi az ami a férfiaknál ilyen rejtett plusz kiadás? Normális átlagos élet mellet.


És ez csak a kiadások volt.

Ehhez jön a premenstruális sy. néhány napja, majd a menstruáció, levertség haspuffadás, szerintem igazságtalan, hogy egy hónapból 1o-15 napot konkrétan betegnek érzem magam, hiszen miért is érezném magam egészségesnek, ha egyszerűen betegségre hasonlító tünetek gyötörnek. Mikor 3-4 éve menstruáltam, még bírtam, de így, hogy 15 éve menstruálok ez már kezd sok lenni,elegem van meguntam, és utálom, hogy sose lesz vége. Mire vége lesz, addigra már más gondok jönnek és ugyanúgy nem tudom élvezni az életet.



2014. nov. 24. 21:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem terhes vagy!
2014. nov. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
49%
A férfiak meg fizethetik a gyerektartást és kéthetente 2 napot lehetnek a gyerekükkel, akkor is, ha éppen az anyuka lép le másik fax miatt.
2014. nov. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
56%
A nok szulnek, a nok kurv%k, ha olyan van de a ferfiak olyankor meg menok... Huh... Most nem tudok irni de majd ha gepen leszek kifejtem
2014. nov. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
51%

Kihagytad a körömlakkot, sminket, szolit, műkörmöt :D


Keress fel pszichológust!

2014. nov. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
De. Kib@cott nagy szemetseg. De igazabol engem nem a tobbletkoltseg zavar, hanem a menstruacios fajdalom. Total nem fair. Szivesebben lennek pasi.
2014. nov. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Normális körülmények között, átlagos életre gondoltam, alapszükségleteket írtam. Szoli, műköröm ilyesmi most nem jött szóba. A kérdés most másról szól.
2014. nov. 24. 21:36
 7/24 anonim ***** válasza:
42%

Miért kellene az életnek igazságosnak lennie?

Inkább örülj, hogy nem olyan helyre születtél, ahol naponta kell 10 km-t gyalogolnad az ivóvízért. Bár akkor legalább az általad itt felsorolt kiadásokra nem lenne gondod.

2014. nov. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%

A ferfiaktol elvart a kidolgozott test. Ehhez a jo etrend,kondiberlet es kiegeszitok többe kerulnek 1 hónapra mint a smink es testapolocuccok fél évre.

Markas parfüm.

A jó ferfi ruhák sokkal drágábbak mint a jó nőiek.

2014. nov. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
60%

Speciel én szívesebben vagyok nő :D Bár igazából nekem tökmindegy. Van hátránya, pl. ha épp barkácsolok, amikor épp a házon dolgoznak mesteremberek, akkor valamiért segíteni akarnak s kevesebbszer fognak velem kezet, mint a párommal, de... ennyi. Nem érzem, hogy több költségem lenne, a teljesen problémamentes mensesemet (sosem fáj semmim, hangulatban pedig pozitívan jövök ki :D) pedig el nem cserélném a párom szőrproblémáira. Szegény kis hamvas bőréből kiállnak azok a ronda vastag szőrök, 3 naponta borotválkoznia kell, szúr, csíp, s nem telik végleges szőrtelenítésre. S nagyon hamar újra kinő, de képtelen gyakrabban borotválkozni, mert az nagyon kegyetlen a bőréhez. S bár ő nem szőrös típus, még szőrösebb, mint én, többet kell borotválkoznia, ha sima testet akar. Én 1-2 hétre simán elfeledkezhetem az ilyesmiről, nem történik semmi ;)


A vas bevitelét nem tekintem extra költségnek, mindketten eszünk normális ételeket...

A több wc-papír. Ja. Óriási költség :D Ahogy a havi párszáz forint tampon is. Ezt bőven ellensúlyozza, hogy jóval kevesebb étel is elég, átlagos esetben :D Nálunk jelenleg kb. napi 900 kalóriával eszem kevesebbet... Oké, a tápanyagokat be kell vinnem, így ezt lehet olcsó étellel számolni, de így se semmi.


Van, ami nőknek drágább, igen. A fodrász nagyon az, sosem értettem, de én 25 éve nem járok olyanhoz.


Akinek fáj a menses, azt nagyon sajnálom, az NAGYON durván igazságtalan. Vannak társadalmi igazságtalanságok is, amiket én igazából nem érzek, jó helyre születtem. A magánéletemben pedig annyira van, amennyire megengedem, vagyis semennyire, sőt.


No, mi kellhet egy fickónak? Már írtam a több ételt. Ha egyedülálló és csajozni akar, az, amennyire tudom, neki drágább. Említették a váláskori problémákat, anyagilag, érzelmileg is rosszul tud járni szegény ember (igazságtalanság ott is van keményen, vannak nem igazságos bírók).

A nő legyen csini? A fickó legyen izmos! Az amúgyis nagyobb ételköltségre rájön a kondihoz tartozó több és minőségi, tiszta evés s eszközök, felszerelések, miegymások. Na ez a tétel, nem a wc-papír. Köztem (aki egészségtudatosan étkezem, részben drága alapanyagokkal, de alacsony vagyok, nem valami izmos és most fogyok is) és egy magasabb, de még nem hű de izmos kondizó srác közt durván nagy a különbség ételköltségben, pedig én igazán nem nagyon spórolok rajta (igyekszem, de a hedonizmus fontos). Mondjuk 20-30 ezer havonta?

2014. nov. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Jol mondod utolso.

Kondiberlet 10000 Ft

Vitamin,Omega-3,feherje 12000 Ft

Havi etrend kb 30000 Ft


52 ezer forint csak egy hónapra ha valaki jó testet akar


Ez hany ev tampon es WC papir?

2014. nov. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!