Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen mértékű a következő...

Judit198000 kérdése:

Milyen mértékű a következő hormonális (PCOS) betegség? Mit gondoltok róla? Vércukor =4,4 Vércukor 60' =5,3 Vércukor 120'= 5,4 Inzulin = 13,1 Inzulin 60'=122,2 Inzulin 120' =38,7 TSH= 2,88

Figyelt kérdés
2014. nov. 14. 18:52
 1/2 anonim ***** válasza:
A cukrod ugyan jó, de az inzulinod nagyon magas
2014. nov. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A PCOS diagnózisához az LH/FSH arány elengedhetetlen (normálisan 1 PCOS-ban az LH 2x vagy 3x több mint az FSH). Ezen kívül még nézik a tesztoszteron és az SHBG-t is. Sajnos az inzulin a 60' nagyon magas (elvileg 29 a normál érték, de van olyan doki aki terhelésnél még 50 alatt jónak tartja). Nem vagyok doki, csak PCOS de én azt mondanám ez már metformint is igényel. Nekem csak 39 volt a 60' inzulinom így csak diéta meg testmozgás a "recept".

Bármi érdekel még a betegséggel írj privátba.

2014. dec. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!