Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ma voltam először nőgyógyászná...

Ma voltam először nőgyógyásznál, mi mit jelent?

Figyelt kérdés

Ezeket írták a vizsgálati lapomra:


Bv: Kp. tág vag., portio hátul, R-nagy uterus rfv.-ben szabad mobilis környezete szabad.

Gynec. UH: Rendes nagy, homogén uterus. Endometrium vast.: 6 mm. Az adnexumok területén kóros képlet nem található. Szabad hasűri folyadék nincs. A hólyag norm. konturu. A gáttájék szabad.


Bocsánat a kérdésért, analfabéta vagyok ehhez :)


2014. aug. 11. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:

szia!


Én csak annyit tudok írni, hogy minden oké veled. Majd részletesebben biztos kitárgyalja valaki :).


Egyedül a tág vaginához tudok írni annyit, hogy lazák a hüvely izmai. Az én lapomra is ezt szokták írni. Szülés után kinyúlhat nagyon, érdemes tornával feszesíteni!

2014. aug. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az Endometrium a méh nyálkahártya vastagság
2014. aug. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hol voltál vizsgálaton? SZTK?

Az "uterus" a méh

2014. aug. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Minden oké, de egyébként mondta volna a doki, ha valami nem stimmel.
2014. aug. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kb.:


Közepesen tág vagina, méhnyak hátul, rendes nagy méh hátrahajló helyzetben (a legtöbb nőnek ilyen), mozdítható, a környezetében sincs semmi rossz dolog (ez a gyulladásoktól, hegesedésektől mentes környezetre utal).


Nőgyógyászati UH: rendes nagy homogén méh (nem látszik benne semmi) méhnyálkahártya vastagsága 6mm, méhfüggelékeknél sem látszik semmi kóros, nincs a hasüregben folyadék (ez is gyulladásra utalna) a hólyag és a gáttájék is normális.


Tökéletes lelet.

2014. aug. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Volt valami panaszod, hogy hüvelyi UH-t is csináltak?

A lelet amügy mindent rendben talált.

2014. aug. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyébként a közepesen tág vagina, engem mindig zavart, nekem is ez van ráírva. Van olyan akinek azt írják, hogy szűk vagina? Intim tornázok és mindig ilyen "tág punci parám" van, pedig még nem is szültem, csak emiatt fontos...
2014. aug. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A közepesen tág vagina az teljesen normális, emiatt nem kell aggódnod. Ha szűk a vagina, az gáz, akkor valószínűleg a közösülés se megy egyszerűen- ha megy. Szóval örülj a kp. tág vaginának :)
2014. aug. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!