Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Először a nőgyógyásznál?

Először a nőgyógyásznál?

Figyelt kérdés

Voltam bőrgyógyásznál, aki elküldött hormonvizsgálatra egy nőgyógyászhoz.

Mire számítsak? hogy fog mindez történni? Tapasztalat, vagy jótanács?

19 vagyok, sose voltam még. Tudom kellett volna már, de kérlek titeket a kérdéseimre válaszoljatok, ne kioktassatok, hogy trehány voltam.

Előre is köszönöm.


2013. okt. 21. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmi nem fog történni, csak az igazat mond el, hogy még nem voltál soha. Kérdezni fogja az utolsó mensid készülj fel a dátummal. Megkérdezi, hogy élsz e szexuális életet. Aztán le kell venned a bugyid és felülni a székbe. Megfogja tapogatni a hasad belülről természetesen gumikesztyűvel. Aztán kacsát fog feltenni az kicsit kellemetlen. Nem olyan szörnyű ez.
2013. okt. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

Miért kellet volna, ha nincs semmi bajod és még nem élsz legalább 1 éve nemi életet, akkor egyáltalán nem kellene.

A protokoll szerint 23, 24 éves korban illene elmenned a saját biztonságod érdekében az első szűrő vizsgálatra.

2013. okt. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszi szépen hogy írtatok.

Olvasgattam a régebbi kérdéseket, amikben 15-16 évesen voltak előszőr, és hogy sokaknak írják milyen felelőtlen, hogy 18 és még nem volt. Ebből gondoltam, hogy elkéstem, zz ilyen megjegyzésekért írtam! :) de eddig nem éreztem szükségesnek, csak most másik orvos mondta, hogy menjek.


Ezek szerint a hormonvizsgálat ebből áll? ott már mond is valamit? vagy vissza kell menni? lehet ezután még vérvételre is mennem kell?

2013. okt. 21. 11:35
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez messze túllihegése a dolgoknak!

15 évesen annak kellene mennie, aki már régen nemi életet él, tömi magába a hormonális fogamzásgátlókat, cserélgeti a pasikat, dohányzik, iszik, szóval "trendi"...

A normális nőknek, a nemi élet megkezdése után egy évvel, ha szüz, akkor viszont 23 éves kora körül kell először menni.

2013. okt. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

és ha először mész majd, akkor javaslom, hogy keress női orvost, mert azért elég kínos az (először meg pláne!).

Később már nem lesz annyira "ciki".

2013. okt. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia, még annyit az előzőkhöz hozzá tennék, hogy lehetőleg szoknyában menj. Nekem legalábbis először nagyon kínos volt, hogy csak a pulcsim takart :) Szoknyában valahogy más. Letolod a bugyit aztán mégis takar valami :)
2013. okt. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én hosszított felsőben voltam. Nem volt kínos. Látott már több ezer olyat mint ami nekem van :D
2013. okt. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A hormon vizsgálatra inkább edokrinológushoz menj. ez rá tartozik nem a nőgyógyászra ök nem értenek annyira a hormonokhoz. Nőgyógysz csak azt nézze meg van-e szervi oka a problémádnak. Mivel bőrgyógyász küldött el igy gondolom problémás a bőröd. ez hormon probblémára utal ezért endokrinológushoz menj. Vérvételből fogja megállapitani van-e valami probléma nálad.
2013. okt. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy a nőgyógyász már sok száz puncit látott, de nekem nem szokásom mutogatni, meg kiterpeszteni a sajátomat :D Első alkalommal kevésbé éreztem volna kínosan magam, ha nem csupasz alsó fertályam mered az égnek, hanem mondjuk valami rongy takarta volna valamennyire :) De mindenki maga válogatja, hogy miként érzi magát jól. Én speciel úgy, ha rajtam van a szoknya.
2013. okt. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy olyat mint a tied már több ezret is látott, de az enyémet még nem látta egyszer sem, és engem az izgat, ezért érzem kínosan magam.

Majd ha több ezredszerre nézné meg az enyémet, akkor már kevésbbé zavarna...vagy ki tudja...

2013. okt. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!