Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Napi hányszori pisilés egészsé...

Napi hányszori pisilés egészséges?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez embertől is függ, de az még a normális kategóriába tartozik, ha nekem majdnem minden 4 órában mennem kell? vagy ez már nagyon sok?
2008. aug. 1. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:
nem sok.-De ezt tényleg emberenként változó.Ha valaki pl.nagyon sokat iszit vagy vízhajtót szed annak sokkal sűrűbben kell WC-znie.Aki meg keveset iszik az kibÍrja 6 órán keresztül is.
2008. aug. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem sok. Hányszor mennél napi 1szer? Annyi még a nagy dologra is kell. Annyiszor kell ahányszor kell. Ha persze óránként mész és állandó vizelési ingered van az már betegség.
2008. aug. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A 4óránkénti pisilés egyáltalán nem sok. Én óránként járok, napi 3 liter víz mellett.
2008. aug. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt, hogy felfazas es terhesseg nelkul jartam egy este fel orankent.


Nyaron kulonben is tobbet iszik az ember, emiatt tobbszor is pisil. Fugg attol is, hogy ki milyen gyorsan emeszt, stb. Egy nap nalam 3-4 alkalom a minimum, ettol mar csak tobb lehet. Volt, hogy kb. 8x voltam, de aznap eleg sokat ittam, sokszor voltam szomjas.

2008. aug. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Az az egésszséges, ha rendszeresen ürítve van a húlyag. A nőknél ez gyakoribb.

A túl sokáig visszatartott pisilés még egészségtele is lehet.

Ha magadhoz képest túl sokszor jársz mosdóba, pedig nem iszol többet, nem teázol, kávézol többet, mint eddig, nem méregtelenítesz, és esetleg csíp, vagy rossz szagú a vizelet, feltétlenül fordulj orvoshoz, mert gyulladás vagy baktérium is okozhatja.

A nőknél ez különösen veszélyes, mert ráhúzódhat a vesékre is.

Saját véleményem szerint a 4 óra egyáltalán nem sok. Én gyakrabban járok, de mindig magadhoz viszonyítsd.

2008. aug. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tudományos okoskodva nézve a dolgot, két dologtol függ, hogy valakinek milyem gyakran kell pisilnie. Az egyik a kiválasztott vizelet mennyisége, a másik a hólyag kapacitása. Nőknél normális esetben a vizelet napi mennyísége 1500ml vagyis 60ml/óra. Az a mennyiség, amelynél a hólyag az első vizelési ingert jelzi, nőknél normálisan 200-450ml. - Persze ettől is, attól is nagy eltések lehetnek. Ha ezekkel az átlagokkal számolunk, akkor a normális pisilések közötti idő 3óra 20 perc és 7 óra 30 perc között van, úgyhogy a Te 4 órád még belefér. - Főleg, ha elég folyadékot is iszol napközben.

Egészségileg biztos rendben vagy. De miért tartod gyakorinak a 4 órát, talán napközben (pl. munkahelyen)nincs időd ennyiszer elmenni?

2008. aug. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!