Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyásznál mennyire lesz...

A nőgyógyásznál mennyire lesz ez kínos? Szerettem volna elkerülni, de már nem lehet.

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy 21 éves vagyok és még szűz. Az oka pofon egyszerű, így alakul az életem, még nem jutottam el odáig senkivel.

Most elkezdtem dolgozni és az üzem orvos kérte, hogy menjek el ilyen meg olyan vizsgálatokra viszont azt is kérte, hogy a nőgyógyászt is látogassam meg.

Eléggé parázok tőle, mert egyrészt ugye az az általánosan elfogadott, ha valaki 17 éves kora után már nem szűz, én meg 21 évesen is az vagyok. Félek, hogy hülyének fog nézni.

A másik meg, hogy nem akarom, hogy bennem matassanak.Az ex barátomnak sem engedtem azonnal, csak később, viszont vele meg már nem vagyok együtt.

Mennyire toleránsak a dokik ezekkel kapcsolatban? Mert az oké, hogy elő van írva, hogy annak kell lenniük, de élesben milyenek?



2014. jan. 31. 12:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
66%

Én se hiszem, hogy ezt szóvá tenné.

Ha olyan sötét lenne, akkor szólj neki, hogy azzal foglalkozzon, ami a dolga!

Persze tudom hogy könnyű itt tanácsot adni, de azért ott kiterítve igen megszeppentek vagyunk.

Lehet, hogy női orvost keresnék a helyedben amikor először megyek.

2014. jan. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
64%

A nőgyógyászt átkozottul nem érdekli a szüzesség elvesztésének az aktuális divatja...

Az meg hogy nő vagy férfi, mindegy. Velem a nők mindig kegyetlenebbek voltak. Lényeg nemtől függetlenül az, hogy értsen hozzá, empatikus és kedves legyen, és ezt leginkább ismerősi körben való körbekérdezéssel tudod biztosítani.

2014. jan. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
50%
Teljes mértékben egyetértek az előző válaszolóval abban, hogy csak a személyes ismerőseidre hallgass abban, hogy melyik orvoshoz menj. Nem a nemén múlik, hogy ki milyen orvos!!!
2014. jan. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
60%

Az orvos nemének, - a szégyenlősséget leszámítva, - annyi a jelentősége, hogy egyrészt neki is mennie kell olykor nőgyógyászhoz, úgyhogy nyilván sokkal megértőbb veled mert ő is átélte már ezt a fajta kiszolgáltatottságot, másrészt mivel ő is nő ezért neki is van mindene, ami nekünk és nem csak tanulmányiból értesült arról, hogy mi a fájdalmas esetleg egy vizsgálat során.

A lelkiismeretessége, és lexikális tudása nyilván egyforma mindkettőnek.

2014. febr. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
65%
Egy nő nem biztos, hogy attól megértőbb mert nő, ugyanis pl. a menstruációt sem mindenki egyformán viseli. Van akit nagyon megvisel, van akit nem. Írták már páran, hogy a női nőgyógyász azt mondta a betegeinek, hogy ne hisztizzen. Szóval ezért mindegy az orvos neme. Mindkét nemnél van jó orvos és rossz orvos is!
2014. febr. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
21%

Kedves utolsó, te férfi létedre ezt soha nem értheted meg, ha nő lennél te is, akkor valószínűleg másképp látnád.

Szerintem nem kellene ebbe beleszólnod állandóan!


Körülbelül ennyi lehet a női-férfi orvos közötti különbség is - már a mi a megértést illeti -és nem a szakértelmével van természetesen a baj.

2014. febr. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
61%
49%-os! Mit szólsz ahhoz, hogy vannak nők, akik egyetértenek velem? Ez az egész dolog neveltetés kérdése. Akit rendesen felkészítenek, hogy mi és miért történik a nőgyógyásznál, az nem fog félni, bármilyen nemű is az orvos, mert tudja, hogy csak úgy néz rá, mint orvos a betegre. Ahogy már másik kérdéseknél is írta valaki, hogy 12 évesen volt először nőgyógyásznál, ráadásul férfinél, de nem félt, mert az Anyukája rendesen elmagyarázta, hogy mi és miért történik!
2014. febr. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
21%

Kedves utolsó, nem érted, hogy a nők másképpen élik meg ezt, mint ti férfiak?

Van akit nem nagyon izgat, mert nem szégyenlős, de a többség azért könnyebben vetkőzik egy másik nő elött, mint egy férfi elött.

Ne erőlködj, ezt te nem értheted.

2014. febr. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó, te a saját félelmedet vetíted ki minden nőre. És ezt úgy mondom, hogy én is nő vagyok.
2014. febr. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
66%
Én nem látom, hogy bármiféle félelme is lenne utsó elöttinek, egyszerűen pragmatikusan gondolkozik.
2014. febr. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!