Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rengeteg problémám van,...

Rengeteg problémám van, valaki ajánlana nekem valamit? Mit tehetnék? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott hogy 23 éves vagyok. 11 éves korom óta menstruálok, mindig mint a svájci óra, már az elsőtől kezdve. 28 naponta 7-8 napig, viszont rettenetesen megvolt, hánytam, ment a hasam, és görcsöltem az első 2 napban. Aztán 13 éves korom óta vashiányos vérszegénységem van. Amit mindig vastablettákkal tornáztak fel. 18 évesen lett egy barátom azóta is együtt vagyunk. 19 évesen kezdtem el Yassminellet szedni. Az első együttlétünk után rögtön hólyaghurutot kaptam, 1 éven keresztül minden együtlét után, hólyaghurutot kaptam, amit antibiotikummal kezeltek. De a hólyagom azóta sem jött rendbe, mindig begyullad, mindig fellángol, főleg ha keveset iszok. Evvel párhuzamosan, elkaptam az Epstein-Bar vírusfertőzést, ami miatt az összes nyaki nyirokcsomo dió nagyságúra dagadt. Mire rájöttek mi ez, a szervezetem legyűrte. Közben a sok hólyaghurut miatt a doki leállított a fogamzásgátlóról hátha az okozza, a menstruációm rögtön visszaállt tökéletesre, de a hólyaghurutok jöttek-mntek. Kiderült hogy a páromnak ondóhólyag gyulladása van. Tőle kaptam a baccikat. Közben a hólyaghurut mellé néha összeszedtem párhuzamosan, hüvely és méhgyulladást, de ez is evvel köthető össze. Mikor kiderült mi baja, a nőgyógyász mondta hogy nyugodtan kezdjem el megint szedni a Yassminellet, mer ugye a menstruációm megint felerősödött, hányinger, hasmenés, és ezeket újra elmúlasztotta. Viszont azóta nulla a libidóm, néha fellángol, néha semmi kedvem. Bár nem is nagyon lehet mert a barátomat még mindig kezelik. Közben kiderült hogy gerincsérvem van, evvel gyógytornára járok. Mióta Epsteinem volt folyamatosan gége és garat gyulladást kapok, kb 2-3 havonta. A vashiányos vérszegénységem rosszabra fordult (pedig rengeteg vaskúrán vagyok túl), a vérnyomásom rettenetesen alacsony, a pulzusom nyugalmi állapotabn is 95 felett van( erre azt mondják hogy kompenzáljaa szívem az alacsony vérnyomásomat), folyton szédülök, sokat fáj a fejem, főleg a fogamzásgátló hét napos szünetében, a nyakamon a nyirokcsomók sokszor fellángolnak, de el is múlnak. Májusban űteni kellett a szájsebészeten, mert folyton szájzáram volt 4+1 szám feletti bölcsességfogam nem tudott nőni, így egyszerre altatásban vették ki őket, azóta az állkapcsom csak részlegesen forrt össze, az íny pedig nem nőtt vissza a 7-esek oldalára, kint az ideg. Novemberben a hematológián kötöttem ki olyan rosz lett a vérképem. A vas és az összes hozzá tartozó érék rossz volt, az összes koleszterin, valamint a limfocita, neutrofil, hemodlobin, hematokrit, koleszterinek, vizeletben is fehérvérsejt, vörösvérsejt, oxalát kristályok stb.stb. A hematológián csináltak immunpanel vizsgálatot, vasfelszívódási tesztet, helicobacter tesztet. A helicobacter negatív lett, a vasamnak a vizsgálat szerint fel kellene szívódnia,a Neutrofil, limfocita, MPV, MCV stb mind rossz lett. Az immunpanel vizsgálaton is, ott is volt egy két rossz eredmény Albumin, meg a globulinok. A hematológus belenézett a torkomba és azt mondta orbitálisan nagyok a manduláim, kb 3x akkorák mint amekkorának lenniük kellene. De soha nem volt se tüszös, se semmilyen mandulagyulladásom. A hematológus szerint lehet ez minden baj forrása, hogy a szervezetem próbálja legyűrni a manduláimat, és emiatt van mindenhol a baj. Most hólyag erősítő gyógyszereket írt fel az urulógus, mert megint volt valami fellángolás, sok folyásom volt, fájt a hasam meg a hólyagom. A nőgyógyásznál minden rendben volt, csak folyadékot talált a hasüregben (de keveset), a citológya teljesen negatív, a kenet még nincs meg, az urulógusnál vért, és fehérvérsejtet találtak, baktériumot nem. Kaptam a nődokitól antibiotikumot, gomba elleni gyógyszer, és hüvelykúpot, plusz az urulógustól trinidazolt. Így telt a karácsonyom a hólyagom még mindig szar, főleg ha kevesebbet iszom, de szedem az erősítő gyógyszert. A nődoki által felírt kúpra allergiás lettem......Voltam gégésznél aki azt mondta lehet hogy az Epstein nyírta ki a manduláimat, és nem működnek rendesen, elfertőződtek, azt tanácsolja vegyük ki. Most itt ülök teljesen tanácstalan vagyok..... :( Járok urulógushoz a város egyik felébe, járok hematológushoz a vas miatt, amit most nem tud kezelni a gyulladások miatt a város másik végébe, járok fogászatra hogy miért van folyamatos gyulladásban az ínyem a műtét óta, járok gyógytornára a gerincsérv miatt, és nőgyógyászhoz az állandó folyások miatt....:(:( ÉS természetesen minden orvos kezelné a saját területét de hát ennyifelé nem tudok szakadni főleg hogy mindennap 5-ig dolgozom reggel 8 tól, és a város másik felében:(:(

Ti mit tanácsoltok mit tegyek, tudom, hosszúra sikerült de teljesen el vagyok kenődve.... Már az életkedvem is elmegy lassan... Ráadásul most január közepén vennék ki a mandulám, most akartam elindítani az egészet, de új munkahelyre kell mennem, cégen belül, vadiúj főnökökkel.... Idén rengeteg antibiotikumot szedtem 10 félét... mind más-más bajra. Penicilin érzékeny vagyok, nem szedheteka akármit. :(

Ti mit tennétek a helyemben? Kihez menjek? Mit csináljak?

:( 23 évesen nem tudok a jövőmre félre tenni, tervezgetni, mert minden fizetésem elmegy szinte gyógyszerekre, orvosokra:(:(



2013. dec. 31. 00:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Először is fel a fejjel :)

sztem várd meg, amíg kiveszik a manduláidat, mert anyukámnak is folyton hólyaghurutja volt (visszatérő) és miután kivették (az amúgy nem gyulladt) manduláit, talán 1x fordult nála elő gyulladás (5 éves távlatban)


mivel a sok folyadék a te esetedben jól jön, sztem próbálj minél több vizet inni egy nap (nem tudom mennyit fogyasztasz most naponta, de min 3 litert kellene)


gerincsérvre jó a jóga is, neten találsz sok ilyen videót, esetleg esténként azt is kipróbálhatod otthon (persze az orvosoddal beszéld meg) :)


mivel én nem vagyok orvos, ezért más tanácsokat nem tudok adni (főleg amit a vérképed mutatott ki), de szedj immunerősítő vitaminokat és mivel antibiotikumokat szedtél, vegyél be többször probiotikumot (pl. normaflor), mert ha nem szedtél antibiotikum mellé ilyet, az is tönkre vághat sok mindent (pl ettől is lehet hólyaghurutot kapni) :)

2013. dec. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nehéz, de először is próbálj picit kevesebbet foglalkozni magaddal, a betegségekkel. Picit olyan volt olvasni az írásod, mint egy nyugdíjas panaszkodását.. nem bántásból, de fiatal vagy még, ezek a nyavalyák pedig kezelhetők!


1. Az idült hólyaghurutnál napi 2 liter vizet! (nem üdítőt) meg kell inni. Ha keveset iszol, nem kell csodálkozni, hogy fellángol. Szex után nekem be kellett vennem egy nitrafurantonint, vagy egy tarividet és azonnal el kellett mennem pisilni. A párodat is fontos kikezelni.

2. Az epstein bar vírus az ún. mononucleosis betegséget okozza, ami szintén a fiatalok betegsége és nyom nélkül gyógyul. Nekem is volt 17 évesen. Beletelt pár hónapba, mire teljesen helyrejöttem és nekem is ugrott a mandulám a végén. Itt vagyok 33 évesen kutya bajom! Te is meg fogsz gyógyulni ebből, ne aggódj. Ez egy vírus, majd kimegy belőled. Sokkal nagyobb a füstje, mint a lángja. Cseppfertőzéssel kaptad el.

A vasfelszívódás hátterében egy esetleges lisztérzékenységet néztek? Keress fel gasztrodokit. Ez is okozhatja. De lehet genetika is. Akkor nincs mit tenni, csak pótolni a vasat. Barinőm ezzel él már 25 éve.

A fogigátlónak én híve nem vagyok, mert hormon és ennek van bizony mellékhatása is. Persze nálad más a helyzet, mert az erős vérzés fokozza a vashiányt, ezért gyengíteni célszerű.

Ne csüggedj, jógázz, pilates szintén jó a gerincsérvre, próbálj tényleg picit elvonatkoztatni, mert nagyon fontos, hogy a fejedben mi van. Az állandó szorongás és betegségtől való félelem növeli a stresszhormonok szintjét, amik pedig az immunrendszert gyöngítik.

2013. dec. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az üditőket nem szeretem, csak gyümölcslevet, és vizet iszom, a folyadék mennyiség az mindig megvan. Én is mindig azt szoktam mondani, hogy úgy érzem magam, meg olyan vagyok, mint egy nyugdíjas, a saját nagyanyámnak nincs 70+ évesen fele ennyi baja.


Probiotikumot mindig szedek az antibiotikum mellé, a gyomromnak, emésztésemnek szerencsére soha nem volt baja. Gombám se volt soha. Hála az égnek:D A asfelszívódási teszt kimutatta, hogy a szervezetem feldolgoza a vasat, szóval semmilyen felszívódási betegségem nem lehet. A hematológus azt mondta, hogy mivel folyamatos gyulladásban van a szervezetem, több vasat használ, így nem tudnak töltődni a vasraktáraim.


Az urulógus is azt mondta, hogy valószínűleg a mnduláim a gócpontok. Ez okozhatja a vérképem felborulását, és nagyjából mindent.


A páromat még most is kezelik, 3 éve folyamatosan. Nem is vagyunk együtt, ha nagyon ritkán igen, akkor is csak is kizárólag óvszerrel.


Az Epsteint is a páromtól kaptam el, nála nyom nélkül eltűnt, nálam semmiféle gondot nem okozott, hanem egy reggel arra kelltem, hogy a fülem mögött az állam alatt, a nyakamon több helyen, az állkapcsomnál, dió, meg mogyoró nagyságú kő kemény fájó, dudorok nőttek, se lázas nem voltam, se fáradt, se semmi. Azt mondták biztos fém allergia, elküldtek uh-ra de csak 2 hónap múlva kaptam időpontot, és 1 héttel az uh előtt az összes 1 kivételével visszahúzódott. Ezek a nyirokcsomók amik akkor bedagadtak, azóta is mindig bedaganak, de egy pár óra, vagy pár naő után vissza is húzódnak.


A családban, meg az egész famíliában soha senkinek semmi gondja nem volt a vassal, vagy a vérszegénységgel, vagy az alacsony vényomással. Egy a közös, a magas koleszterin.


5 éves korom óta versenyszerűen sportoltam, 14 év után kellett abbahagynon a sok sérülés, meg a hátam miatt. A gerincsérvem szerencsére még nem súlyos, 4 csigolyát érint az ágyéki gerincben. Most a gyógytornán kiderült, hogy sérült az izület, az izom, és az ideg is, úgyhogy a sporttol teljes mértékben el vagyok tiltva:(


Próbálok vele nem foglalkozni, csak nagyon nehéz, napi 9 óra meló, 3 óra utazás, meló után doki, vagy hajnalban gyógytorna, vérvétel aztán meló. ÉS ez már 2 éve folyik így. Most jelen pillanatban semmi pozitív dolgot nem látok magam előtt... Életemben nem voltam még ilyen negatív hangulatban.

2014. jan. 1. 01:14
 4/8 A kérdező kommentje:
és nagyon szépen köszönöm hogy elolvastátok ezt az extra hosszúra sikeredett panaszkodást, és még válaszoltatok is nekem:)
2014. jan. 1. 01:18
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez a folyamatos negatív hangulat nekem picit depresszió gyanús. Mi lenne, ha még ezt az egyet kivizsgáltatnád szakorvossal? A depi komoly dolog és sok esetben okoz fizikai tüneteket is. Persze az is lehet, hogy a problémák hozzák el, de akkor is kezelni kell.
2014. jan. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
depressziós tuti nem vagyok, amúgy teljesen életvidám vagyok, mindig mosolygok,jól érzem magam, a humorom még a régi, a barátommal is mimden rendben, boldogok vagyunk még ezek ellenére is. Viszont én azon kezdtem el agyani, miután átolvastam a Yassminelle mellékhatásait, hogy a jelenleg kezelt, fellépő problémák közül egy jó pár darab szerepel mint mellékhatás. Pl szapora pulzus, alacsony vérnyomás, hólyaggyulladás, csökkent nemivágy, székrekedés, a torok gyulladásai, fejfájás, hangulat ingadozás, mellnagyobbodás( mióta szedem majdnem egy méretet nőttek, ami igazából nem baj :D), hüvelyfolyás, száraz, zsíros bőr. Ez mind szerepel ott, és mind jelen van nálam is. Kérdés hogy ezek mellékhatások, vagy nekem ezt dobta a gép, és ilyen vagyok, mióta kiléptem a tini korból. Érdemes lenne megkérdezni valakit erről? Egyik dokit se nagyon érdekli szedek e fogamzásgátlót.
2014. jan. 3. 04:02
 7/8 anonim ***** válasza:

"Most jelen pillanatban semmi pozitív dolgot nem látok magam előtt... Életemben nem voltam még ilyen negatív hangulatban.

"


??????

2014. jan. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
úgy értem hogy 23 évesen nem avval kellene töltenem a napjaimat hogy mindig valamelyik dokival kell konzultálnom, hogy mikor menjek, mit mondott a másik doki, milyenek lettek az eredmények és semmi pozitív javulást nem látok magam előtt ezen a téren, és ha ebbe belegondolok iszonyatosan lehangol. De más téren nincsenek ilyen problémáim. Ezeket a dolgokat nem tudom pozitívan megközelíteni.
2014. jan. 3. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!