Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet ez az első menzesz előjele?

Lehet ez az első menzesz előjele?

Figyelt kérdés
14 és fél éves vagyok.Már minden előjel megvan fehérfolyás is már kb.2 éve.Nyár óta sokminden változott rajtam (sokat nőttem, híztam, csípőm szélesebb lett) és azóta foglalkoztatott a dolog hogy mikor jön már meg? Azóta felfigyeltem hogy 3-4 alkalommal piros pöttyök voltak a bugyimban ilyen kisebb-nagyobbak egy alkalommal 2-3 pötty. (Ezek között hónapok teltek el).Úgy 1 hónapja feladtam, nem érdekelt a dolog.Azóta nem figyeltem fel semmire de múlt héten észrevettem hogy fájnak a melleim ha hasra fekszek, szinte nem is tudtam hason feküdni.Azóta észrevettem hogy 1-2 napja megint volt egy kis pötty a bugyimban.Ezen a héten pedig teljesen máshogy érzem magam hirtelen ingerlékeny lettem, mindenen bőgnék és úgy érzem senki sem szeret ami szerintem igaz is de máskor ez nem zavart most meg sírok tőle.És tegnap óta nem tudok leállni a csokival(igaz édesszájú vagyok de most egy nap alatt falok be 2 tábla csokit).Szerintetek ez előjel? Én már nemtudom mit gondoljak csak olyan furcsa az egész..

2013. dec. 25. 19:03
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Lehet. Amikor a petefészkedet"érzed" az általában annak a jele,hogy akkor abban a petefészekben érik meg éppen egy pete és lökődik ki. Ez a középidős,vagy ovulációs fájdalom. A tested egyenlőre még csak "tanulja" ezeket a dolgokat,a hormonszintek ilyenkor még nagyon változóak,a méhnyálkahártya még nem "elég" vastag,ezért van csak kevés vérezgetésed. Egyszer csak beindul rendesen :)
2013. dec. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) sokat segítettél:)
2013. dec. 30. 09:03
 23/27 A kérdező kommentje:
Na most meg megint volt egy kicsit nagyobb pötty:D
2014. jan. 12. 17:32
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Arra kell figyelni, hogy kábé olyan 28 naponta kell hogy megjöjjön. Akinek teljesen szinkronban van, annak elég a holdra pillantania :) Ennek ellenére, minden alkalommal nem árt ha nyomelemekkel segíted a szervezeted, pl. vas és c vitaminnal - vagy simán csak mézes csalán teával. Azt se árt ha tudod, hogy nem mindenkinek indul be teljesen simán a hormonháztartása, mert nyomelemhiányos a szervezete...
2014. jan. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Hát én nem sok ilyet fogyasztok:/
2014. jan. 13. 18:58
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Egyél sok gyümölcsöt,zöldséget:szójabab, sárgabarack, tejtermékek, hal, szárnyasok, teljes kiőrlésű gabonák, dió, magok, élesztő, gomba, zöldségek, paradicsom, torma, banán, citrusfélék

Ha ezeket eszed nincs szükség mesterséges pótlásra, így sokkal egészségesebb. Esetleges vashiány,akkor lép majd fej,ha bővebb lesz a vérzésed,de ez sem biztos,nincs minden menstruáló nőnek vashiánya.

2014. jan. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Köszi a jótanácsokat:)
2014. jan. 13. 19:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!