Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rettentően fáj és vérzik,...

Rettentően fáj és vérzik, amikor székelek, mi az elsődleges teendő?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok. Mindig is nehéz volt székelnem, már gyerekkorom óta, az elmúlt években viszont egyre inkább. Volt, hogy picit vérzett is, viszont egy jó hónapja nagyon fájt és elég sokat vérzett, kb két alkalommal. Igyekeztem levest és kizárólag zöldségeket enni. Helyre is állt, egészen a múlt hétig. Aranyerem lenne, vagy belső repedésem? Kívülről nem észleltem semmit. De tudom, hogy a székletem kemény és nagyon szúr, de hogy teljesen véres legyen a papír, ez nagyon megijeszt. Mit tehetnék, hogy rendszeresen legyen székletem, mert kb 3-4-5 naponta van csak, és hogy puha legyen? Már örökre ilyen nehéz lesz?


Nem vagyok túlsúlyos viszont nem sportolok. A mozgás vajon segítene vagy csak rosszabb lenne?



2013. dec. 25. 00:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Mozgás közben nehéz szarni...
2013. dec. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj el orvoshoz, mert komolyabb bajod is lehet és később még lehetnek további szövődményei a dolognak.
2013. dec. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
És igen, a mozgás sokat segítene, de először tisztázni kéne, hogy mi a bajod, mert 20 évesen, ha egész nap ülsz is, ez akkor is gáz.
2013. dec. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

A hasad is szokott fájni?


Mindenképp menj el orvoshoz.

Nem félj tőle, utána jobb lesz.

2013. dec. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Orvos mindenképpen. Valószínű, hogy repedés. Az nagyon tud vérezni tapasztalatból mondom. Nyugi a vizsgálat nem fog fájni. Felnyúl a doki majd egy ujjal és megnézi, de tényleg fájdalommentes.
2013. dec. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Orvos, biztos ami biztos. Fog adni tanácsot is, hogy mivel lehet segíteni.

Csoda hogy ennyi ideig hajlandó voltál vele szenvedni.


Egyébként mennyi folyadékot viszel be a szervezetedbe?

2013. dec. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A mozgás abban segít, hogy könnyebben jöjjön a székleted, de a vérzés miatt mindenképpen orvoshoz kell menned.
2013. dec. 25. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű, hogy a kemény széklettől végbélrepedésed van, az eléggé tud vérezni, egyszer nekem is nagyon erősen vérzett, akkor elrohantam a sebészetre, ott megnézte a doki, írt fel kenőcsöt amitől gyorsan elmúlt a fájdalom.

Székleted lágyítására igyál sok folyadékot, reggelente egyél aszalt szilvát és igyál meg egy pohár forró vizet, ha bírod, akkor napéonta igyál egy kis olajat, esténként egyél meg egy natur joghurtot 1 kanál lenmagot tegyél bele, egyél minden nap ebédre levest, több rostos ételt, fehér kenyér helyett teljes kiörlésűt és mozogj naponta legalább 1 órát, séta is jó.

2013. dec. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a jótanácsokat, most ünnepek, nem tudok orvoshoz menni, és tényleg nagyon félek. Folyadékot keveset iszom, de ezentúl többet és az olajivást is megpróbálom. Köszönöm!
2013. dec. 25. 11:25
 10/11 A kérdező kommentje:
A hasam egyáltalán nem fáj...
2013. dec. 25. 11:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!