Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ilyenkor mi a teendő?

Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, 177cm és 70kg. nyár vége óta fogytam 7-8kg-ot, tudom, hogy ez elég sok és kevés időt hagytam rá, de nem volt teljesen tudatos, hogy na akkor most pl. szeptember 15-re 4kilóval kevesebb leszek..utánaolvastam és azt írtak szinte mindenhol, hogy ez a "kezdeti gyors fogyás" ami után kicsit bestagnál majd lelassul. ez is megtörtént, most heti 0,5-1kg-ot fogyok, ez így teljesen oké nekem, nem siettetem. a baj az, hogy szept.07-én volt meg utoljára a menstruációm, a ciklusom 25nap, maximum 1-2-3napot szokott késni de nagyon ritkán.:S tudom, hogy van olyan, hogy a diéta miatt/soványság miatt nem jön meg. nem igazán vagyok sovány, szóval a diétámmal lehet a baj..eszem teljes kiőrlésű kenyeret, zöldségeket, gyümölcsöket, halat, csirkemellet, gombát, főzelékeket rendszeresen. min kéne változtatnom? lehet, hogy ez a késés nem a diéta miatt van, de azért sosem lehet tudni. normális válaszokat légyszi:)
2013. okt. 8. 22:57
 1/2 anonim ***** válasza:

A gyors fogyás miatt is késhet, fiatal vagy, lehet rendszertelen még a ciklus, okozhatja a stressz is (főleg, ha az váltotta ki a fogyást vagy kísérte). Előfordulhat, hogy ez a hónap kimarad, de ha novemberben sem jön meg, érdemes lehet felkeresni egy nőgyógyászt, csak a biztonság kedvéért. A sok fogyás hátterében néha pajzsmirigy-probléma lapul (nem vagy fáradtabb? nem hullik a hajad?), ha nem tudatosan idézted elő ezt a rengeteg fogyást, ezt is érdemes megnézni, ugyanis ez is befolyásolhatja a ciklust. (Meg később a babavállalást is.)

Szóval nincs semmi gond egyelőre, étkezz rendesen, akkor lassabban is fogysz, a ciklusod is normalizálódik.

2013. okt. 9. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm!:)

remélem nem komoly a dolog, a hajam nem hullik jobban mint azelőtt, ha fáradt vagyok akkor annak van oka többnyire

2013. okt. 19. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!