Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy zajlik az első vizsgálat...

Hogy zajlik az első vizsgálat nőgyógyásznál?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Régóta rendszertelen a menstruációm, majdnem 2 éve fehér, darabos folyásom van, és egy korábbi vérvétel szerint nincs minden rendben a pajzsmirigyemmel, de a háziorvos, akinél voltam, azt mondta, hogy ez még belefér. Anya mondta, hogy elmegyünk nőgyógyászhoz, de én félek, mert még soha nem voltam. Mit csinálnak velem, hogy vizsgálnak meg?

Értelmetlen válaszokat, beszólásokat mellőzzétek!


2013. nov. 26. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Bemész,köszönsz!

Az első alkalom beszélgetéssel fog kezdődni,megkérdezi mikor jött meg először a menzeszed,van-e valamilyen betegséged,gyógyszerallergiád.A számítógépben rögzíti az adataidat,elkéri a TAJ kártyádat!

Kikérdez a menzeszeddel kapcsolatban,rendszeres-e vagy nem.Megkérdezi,hogy szűz vagy -e még,mikor jött meg utóljára.

Ha ezekket megbeszéltétek,akkor be kell menned levetközni.

Vigyél magaddal vagy egy szoknyát,vagy egy hosszabb felsőt,és akkor nem lesz szégyen érzeted.Nekem pl először mindig a melleimet nézi meg,megtapogatja,de ez abszolút nem fáj.Ezek után fel kell feküdnőd egy csikó nevezetű ágyra.A vizsgálat alatt félig fekvő helyzetben leszel.Majd úgy is mondani fogja,hogy helyezkedj el.Ha még szűz vagy akkor nem biztos,hogy annyira vizsgálgatni fog,de nem kizárt.

Ha megvizsgál akkor először kitapogatja a méhed,nincs e benne ciszta vagy valami!Ez úgy történik,hogy kesztyűt húz,arra tesz sikosítót,majd óvatosan felnyúl a hüvelybe.Ne aggódj nem fog fájni,az kellemetlen egy picit,amig a hüvely záróizmán át nem megy a keze,de próbálj meg jól ellazulni,vegyél nagy levegőket,és akkor nem fogsz érezni semmit.Ez a manuális vizsgálat nincs egy perc sem.Utána felhelyezi a kacsát,ez egy hüvely tágító ezköz,de ezt is bekeni sikosítóval,úgy hogy nem fog fájni.Amikor a hüvelyedben van az ezköz akkor óvatosan kinyitja,nem fáj csak olyan feszítő érzés,de inkább azt mondanám rá,hogy semmilyen,mert nem érzed igazából.Innentől kezdve már túl is vagy a nehezén.Rákszürést csinál még,ami úgy történik,hogy egy pálca szerü ezközzel mintát vesz aminek a vége olyan mint egy picike kefe.A méhszájról vesz mintát,de ezt alig lehet érezni.Ha kell Ultrahangot is csinál,ami lehet hüvelyi,vagy hasi.Ez sem fáj.

Igazából maga vizsgálat kb 5 perc,nem nagy kaland.Mire elkezdenél izgulni már mehetsz is felöltözni!

Ha felöltöztél,akkor megint beszélgetés,esetleg gyógyszer felírás,citolgiai lapot kapsz,a kérdéseidre válaszol stb...

Te is kérdezz nyugodtan bármiről,amit szeretnél tudni.

Felesleges félni,mert tényleg nem nagy ügy.Én pl tegnap voltam rákszürésen,és látod még élek :-)

Sok sikert remélem tudtam segíteni,majd ird meg milyen volt!

2013. nov. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, sokat segítettél! Ment a zöld kéz :)
2013. nov. 26. 20:52
 3/8 anonim ***** válasza:

Én holnap megyek először nőgyógyászhoz.

Kicsit "félek", nem fájdalomtól, hanem a kiszolgáltatottságtól, a helyzettől.


Tudom, az orvos már örül, ha arcot lát a nap végén...de azért úgy kiterülve, széttárt lábakkal lenni olyan előtt, aki számomra vadidegen...durva.


27/N

2013. nov. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én is tartok tőle egy kicsit..

De inkább elmegyek, nehogy kiderüljön, hogy valami bajom van, mert attól mégjobban félek.

2013. nov. 26. 20:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is mindenképpen megyek, csak valahogy fel kellene készülni. Én alapból zárkózott vagyok és a helyzet engem kimondottan zavar. Hiába csak egy egyszerű orvosi ellenőrzés...
2013. nov. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen női orvoshoz mennék, elsőre főként.

Valóban kínos a kiszolgáltatottság, nem is tudnék odafigyelni arra amit mond közben.

Nekem mindig női orvosom volt és valahogy könnyebb vele megbeszélnem is bármi 'intimebb" dolgot, mint egy férfi orvossal. De azért biztosan túl lehet élni azt is.

2013. nov. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3. vagyok.


Ma letudtam.

Azt mondom a mai tapasztalat után, hogy inkább hetente járnék nőgyógyászhoz rutinvizsgálatra, mint havonta egyszer fogorvoshoz.


Férfi nődokinál voltam.

Teljes mértékben egyenrangú félként kezelt, így utólag nem is tudom, mitől tartottam.


Maga a vizsgálat (amikor a székben vagy) max. 2 perc volt.

Lemértem az időt...mielőtt kiléptem az öltözőből, megnéztem mennyi az idő, és amikor visszamentem az öltözőbe, azonnal megnéztem az időt. Már csakazértis.


Aztán azon röhögtem, hogy milyen "beszari voltam", csak az ismeretlentől való félelemről volt szó.


Majd írd meg Te is a tapasztalatodat, légy szíves.

A legjobbakat!

2013. nov. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Rendben, ha elmegyek, megírom!

Köszönöm a válaszokat! :)

2013. nov. 28. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!