Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormonzavar? Hogyan fogják...

Hormonzavar? Hogyan fogják kezelni?

Figyelt kérdés
Nagyon sok tünet arra utal,hogy hormonzavarom van..14 éves vagyok, és lány.Nem jön meg 4 hónapja, nagyon szőrösödöm,nagyon sokat fáj a fejem,sokat híztam az utóbbi időben..Mielőtt jönnének a 'vicces válaszadók', nem,semmiképpen sem vagyok terhes, szűz vagyok.Nőgyógyászhoz kéne mennem? Hogyan fogják ezt kezelni?:S

2013. okt. 19. 22:08
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

1. 4 hónapos kimaradás akkor nem kóros, ha az illető még csak nem régóta menstruál. Bizony ha már 4 éve megvan neki, akkor 4 hónap igen is kóros, ki kell vizsgálni.

2. Ha mellette hízik (azért 7 kg igen is jelentős!!!) és szőrösödik, akkor főleg ki kell vizsgálni.

3. A rengeteg csokievés a többi tünettel együtt PCOS-re utal.


A háziorvos nem tud hormonvizsgálatot kérni. El kell menned ENDOKRINOLÓGUSHOZ, ő tudja megnézni a hormonjaid.

Emellett kellene egy UH is, hogy megnézzék a petefészked.

2013. okt. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!