Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormonzavar? Hogyan fogják...

Hormonzavar? Hogyan fogják kezelni?

Figyelt kérdés
Nagyon sok tünet arra utal,hogy hormonzavarom van..14 éves vagyok, és lány.Nem jön meg 4 hónapja, nagyon szőrösödöm,nagyon sokat fáj a fejem,sokat híztam az utóbbi időben..Mielőtt jönnének a 'vicces válaszadók', nem,semmiképpen sem vagyok terhes, szűz vagyok.Nőgyógyászhoz kéne mennem? Hogyan fogják ezt kezelni?:S

2013. okt. 19. 22:08
1 2 3
 1/21 gelazso ***** válasza:
0%
vár a pubertáció végéig, addig ne foglakozz vele
2013. okt. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
én is így gondoltam eddig,de anyám egyik ismerőse orvos,és ő azt mondta ez már nem normális hogy 4 hónapja kimarad..:/
2013. okt. 19. 22:12
 3/21 anonim ***** válasza:
a tüneteid pcosra hajaznak
2013. okt. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Endokrinológushoz menj inkább.
2013. okt. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták,egyenlőre vérvételre kell menjek o.o
2013. okt. 19. 22:19
 6/21 anonim ***** válasza:
igen az endokrinológus el fog küldeni hormon vérvételre. Az szerintem még a legkevesebb hogy 14 évesen kimarad pár hónapig. inkább a szörösödés és a hirtelen hizás utal problémára. Nem árt kivizsgáltatni mindeestere. Endokrinológushoz menj ez rá tartozik nem a nőgyógyászra.
2013. okt. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Ha PCOS, akkor az a nőgyógyászra tartozik. Én nőgyógyászhoz mennék, az endokrinológus nem fogja ultrahanggal megnézni a petefészkeidet, az biztos, ráadásul ő is el tud küldeni hormonvizsgálatra. Mindenesetre, ha endokrinológushoz mész és ő nem találja az okát, ő is át fog küldeni nőgyógyra.
2013. okt. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Utolsó:

A hormonokhoz az endokrinológus ért. A nőgyógyászok 90%-a csak kezelgeti vmivel, ami baromira nem ér semmit (pl. fogamzásgátló)...

Persze, egy UH nem ártana, azért mondjuk nem árt elmenni nőgyógyászhoz, de a kezelést nem tőle kell várni.

2013. okt. 20. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Legjobb ha háziorvoshoz mész, és ő úgyis tovább küld a megfelelő szakorvoshoz.
2013. okt. 20. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
7. A nőgyógyászok csak a cisztákat látják, majd adnak fogamzásgátlót, hogy legyen egy hamis ciklusa, majd ha gyereket akar, adnak másik hormont. Az okot nem kezelik, csak a tüneteket rejtik el. Endokrinológus kell neki.
2013. okt. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!