Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormonzavar? Hogyan fogják...

Hormonzavar? Hogyan fogják kezelni?

Figyelt kérdés
Nagyon sok tünet arra utal,hogy hormonzavarom van..14 éves vagyok, és lány.Nem jön meg 4 hónapja, nagyon szőrösödöm,nagyon sokat fáj a fejem,sokat híztam az utóbbi időben..Mielőtt jönnének a 'vicces válaszadók', nem,semmiképpen sem vagyok terhes, szűz vagyok.Nőgyógyászhoz kéne mennem? Hogyan fogják ezt kezelni?:S

2013. okt. 19. 22:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Isten óvjon a fogamzásgátlótól, semmit nem old meg csak elfedi a valódi okot!
2013. okt. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Amúgy hülyeséget beszélt az orvos, mert egyáltalán nem gond a 4 hónapos kimaradás 14 éves korban. (lehet, hogy fogorvosnak a véleménye volt ez?)
2013. okt. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Utánanéztem a pcos-nak, és merem remélni hogy nem ez a problémám ><


A hízást meg ne úgy kell felfogni hogy nagyon sokat híztam, igazából sose voltam sovány testalkatú, mindig 60 kg körül mozogtam._. most 67 vagyok körübelül. És nem is eszek annyira keveset..XD Vagyis inkább sok édességet.

2013. okt. 20. 09:46
 14/21 A kérdező kommentje:
Utolsó, én csak azt mondom amit nekem mondtak.. Nem, nem fogorvos mondta hanem egy gyerekorvos.Aki magánrendelőben dolgozik,és nem keveset fizetnek neki egy-egy kivizsgálásért,szóval szerintem érti a dolgát..
2013. okt. 20. 09:48
 15/21 anonim ***** válasza:

Talán éppen ezért mondta, hogy menjetek orvoshoz, -persze magánhoz, - had legyen a kollegának is bevétele. Majd legközelebb a kollega fog visszaküldeni valakit hozzá a jó fizető beijedt páciensek közül.


6-8 hónap kimaradás a te korodban normális dolog!

2013. okt. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Ezt egy nőgyógyász doktornő írta:

""Rendszertelenül menstruáló nőknek fogamzásgátlót adni MŰHIBA!" - Ezt sok évvel ezelőtt határozta meg az Országos Szülészeti - Nőgyógyászati Intézet. A fogamzásgátló nem a rendellenességet szünteti meg - ami abból áll, hogy a hormon rendszere elégtelenül működik - hanem becsapja a pacienst, mert VÉRZÉST INDUKÁL 28 naponta, ami azonban nem menstruáció, hanem megvonásos vérzés, és ez a beavatkozás az eredeti rendellenességet: a hormon rendszer hibáját még tovább rontja. Eredménye: amikor gyereket szeretne, még inkább nem lesz menstruációja.

A rosszul működő hormonrendszert nem elfojtani kell még jobban, hanem kijavítani! Ez persze sokkal nehezebb feladat, mint odalökni egy fogamzásgátló receptet, és ezzel becsapni a beteget! "

2013. okt. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is olvastam hogy az elején, ilyen idős korban normális.. de én kb. 4 éve menstruálok már o.o szóval nemtudom hogy akkor még mindig normális-e ._.
2013. okt. 20. 10:21
 18/21 anonim ***** válasza:
Most mitől vagytok így felizgulva a fogamzásgátlóra? Senki sem mondta, hogy a nőgyógyász azt fog adni. Normális esetben nem azt ad. A nőgyógyász azért lett ajánlva, mert ő tudja ultrahanggal megnézni a kérdező petefészkeit, hogy PCOS-os-e. Ennyi. Normális nőgyógyász nem ad fogamzásgátlót erre.
2013. okt. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Kérdező, helyesen tetted, hogy elmentél vizsgálatra, hiába mondják azt, hogy eddig és eddig normális. NEM IGAZ, az erőteljes szőrösödés MELLETT a vérzés kimaradása nem normális, és nem kell megvárnod, amíg 17 éves korodra mindenhol csupa szőr leszel és a hormonrendszered romokban, csak azért, mert "ilyen korban a vérzés elmaradása még normális". Azt is jól tetted, hogy a háziorvoshoz mentél, majd ő megmondja, hová kell tovább menned.
2013. okt. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Beszéltem anyummal, és azt mondta hogy elmegyünk a körzeti orvoshoz vérvételre.><

2013. okt. 20. 10:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!