Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ilyen korban nem utal bajra,...

Ilyen korban nem utal bajra, ha két menstruáció között 18 nap telik csak el?

Figyelt kérdés

Kb. 1 éve kezdődött el a menstruációm, nem tudom, hogy ennyi idő alatt mennyire áll be a rendszeressége. Van, hogy egy ideig teljesen rendszeresen jön több hónapon át, de néha, mint most csupán tízen valahány napok telnek el. Július 5-én lett vége az egyiknek és július 21-én már kezdődött. Egyébként szűz vagyok, csak betétet használok, tampont egyáltalán nem.

Előre köszönöm.

13/L



2013. júl. 23. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
A menstruáció 28-32 napos ciklusban "működik"... ennél rövidebb is előfordulhat, de nem 16 napos ciklusban... Menj el nőgyógyászhoz!
2013. júl. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az első nem jól tudja. 21-35 napos egy normális ciklus, aminek két év után kell beállnia. Tehát akkor is normális, ha mindig 21-4 napra jön meg, és az is, ha 32-5 napra. Egy-két nap ingadozás nem a világ vége. Még csak egy éve menstruálsz, előfordul az ilyen.

Ha két év után teljesen rendszertelen, egyszer 18, aztán 30 napra jön, és van, hogy kimarad, esetleg a hossza is változik, na akkor már aggódhatsz. Addig nyugi.

A tamponhasználatnak ehhez semmi köze. Ha szükséged lesz rá, nyugodtan használhatod, nem kell hozzá nem-szűznek lenni. :)

2013. júl. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az első 1-2 évben belefér ez is néhány alkalommal.
2013. júl. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
Ez még teljesen normális a te korodban.
2013. júl. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek. :)
2013. júl. 24. 00:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!