Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » S. O. S! Hüvelyrák lehet?...

S. O. S! Hüvelyrák lehet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A következők a tüneteim:

hüvelyi folyás,alhasi;hólyagtájéki görcsös fájdalom,idegentest érzése a hüvelyben,vizelési inger a nap 95 %-ban,nyomó érzés a húgycsőnél,bizsergő érzés alul.

Ami a ledfontosabb és legijesztőbb tünet,hogy a hüvely és a húgycsőnyílás között vagy a hüvelyben 1 cm mélyen (nem tudom eldönteni a tükörből) van valami elváltozásféleség,ami nyálkahártya színű.Csak azt nem tudom,hogy mekkora lehet befele,de valószzínű ez nyomja a hüvelyem!Szerintetek?


2013. ápr. 30. 15:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Méhsüllyedés lehet. Szültél már? Vérzés nincs? Keresd fel a nőgyógyászt, mert ha sokáig belóg a méhnyak a hüvelybe, daganatos elváltozás lehet belőle. És egyebek...
2013. ápr. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Soha nem fogom megérteni miért ide jönnek emberek, ahelyett, hogy orvoshoz mennének.

Ha azt mondja a többség, igen, az, akkor sem biztos, hogy az.

Ha azt mondjuk, á, biztos nem az, attól meg nem fog elmúlni.

Mi lenne, ha orvoshoz fordulnál?

2013. ápr. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Egyetértek Veled Kedves előző Válaszoló!!! Én sem értem, hogy miért hisznek jobban névtelen internetezőknek, mint az orvosnak! Ha meg valaki azt írja, hogy menjen orvoshoz a Kérdező, akkor egyből lehurrogják.
2013. ápr. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Napsugar11 ***** válasza:
100%

Miért? Mert elsősorban segítségre számít. Hátha van valaki, akinek hasonlóak a tünetei, és ő már tudja, hogy mi lehet.


Kérdező, ezt valóban egy orvos tudja a leginkább megmondani, de nem kell a legrosszabbra gondolni.


1. válaszoló: a méhnyak nem 1 cm-re van a hüvelyben, amit tükörből látni lehetne...

2013. ápr. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4-eske, olvass utána a méhsüllyedésnek kérlek. Ápolónő vagyok, volt már szerencsém ilyen beteggel találkozni, majdnem biztos vagyok benne, hogy méhsüllyedése van, amit a hüvelyében lát, az a méhnyak, ami a tartószalagok meglazulása során lejjebb került.
2013. ápr. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megértő válaszokat,és igen,pontosan azért jöttem ide IS,hogy hátha tapasztalat alapján tud valaki valamit mondani.Az a helyzet,hogy már 2 nőgyógyász látott.Az egyik csak ügyeleten pár perc alatt és ő nem is nézte azt a valamit a hüvelynél,mert nem mondtam neki külön,csak a tüneteket.Azt mondta,hogy megmondja őszintén nem tudja mitől vannak a tünetek.

A másik,akinél magában voltam meg azt mondta,hogy be van gyulladva a hüvely és attól duzzadt fel a nyálkahártya.Ok,ez szép meg jó lenne,na de ennyire felduzzadt azért?A másik meg az,hogy gombaölő gyógyszert írt fel gyulladáscsökkentő helyett,bár állítólag gyulladással védekezik a szervezet a gombák ellen.(ezt egy másik nem nőgyógyász orvos mondta)De,mint írtam láttam tükörből,és nem is pirosas különösen,szóval nem értem!Mit kéne tennem,hova forduljak?Amúgy is mostanában hónapok óta fáradékony vagyok.Csak tudjátok,mi a "poén"?A vérképemben a vvt és a crp érték tökéletes lett.Szóval akkor hol a hüvelyi gyulladás?(Mert azt tudjuk,hogy sajnos a szervezetben lévő daganatos elváltozásokat nem lehet megállapítani a sima vérképből.)

2013. ápr. 30. 15:30
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves első és ma 15:26!Még nem szültem,csak 17 és fél éves vagyok,ezért is aggaszt,hogy ilyen tüneteim vannak.

:(

Különös,nem ciklusba illő vérzésem nincs,de a többi tünet mind megegyezik a hüvelyrákkal. :S

Még annyi,hogy nem volt fiúval kapcsolatom,de őrülten fájt a vizsgálat,mire az ügyeleti nőgyógyász és aszisztenső azt mondták,hogy pedig ez nem fájhat ennyire,mert mondtam,hogy nagyon fáj.Tényleg azt hittem,hogy meghalok.Csak az a durva,hogy nem tudom,hogy azért fájt ennyire,mert szűz vagyok,vagy,mert a hüvelyben lévő valami(ami amúgy is érzékeny)mégjobban elfoglalta a helyet és stb...remélem értitek valamennyire mire gondlolok.

És bocsi,hogy ennyit írok,de egyenlőre nem tudom,hogy mit csináljak,és kihez forduljak.

2013. ápr. 30. 15:36
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha nem szültél, akkor kisebb az esélye a méhsüllyedésnek. Menj el újra nőgyógyászhoz, kérd, hogy nézze meg, mi az, amit a hüvelyedben látsz. Citológiát mikor vettek Tőled?
2013. ápr. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Pénteken újra megyek hozzá,akkor lesz meg a citológia eredménye is.Pont ez az,kedves válaszoló,hogy megkértem,hogy nézze meg,azt mondta,hogy látja mire gondolok(aztán kitudja :( ),és,hogy ez csak a gyulladás miatt duzzadt fel a nyálkahártya.Na de annyira?Mert én laikusként eléggé "duzzadtnak" látom.A citológia nem csak a méhnyakrákot mutatja ki?Más rákos elváltozást is a nemiszerveknél?

Előre is köszönöm a választ!

2013. ápr. 30. 15:48
 10/13 anonim ***** válasza:
Jól elvégzett citológiánál nem csak a méhnyakról vesznek kenetet. Megnyugtatásul: a hüvelyrák baromi ritka, én onkológián dolgozom és még egy ilyen esettel sem találkoztam.
2013. ápr. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!