Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez lehet, hogy PCOS? PCOS-ok,...

Ez lehet, hogy PCOS? PCOS-ok, nektek mik a tüneteitek?

Figyelt kérdés

A menstruációm minden hónapban megjön,nem napra pontos,de azért 4-5 napnál nagyobb eltérés csak ritkán szokott lenni (amúgy 8.5 éve menstruálok). Nagyon szőrös a bikinivonalam,a lábam is,de az a sok borotválástól olyan sötét sztem. Bajszom csak minimálisan látszik,nem vészes és mindig ott volt. Viszont ha megjön,erős eléggé,és görcsölök rendesen. Orvos (nőgyógyász) azt mondta,ne foglalkozzak vele,majd csak ha babát szeretnék,addig meg mit érdekel engem?

Amúgy a szőrösödés anyukámra is jellemző,és neki van 3 gyereke,soha fel sem merült h ilyen betegsége lehet.

Nektek mi a véleményetek? Légyszi ne írjátok,hogy nem vagytok orvosok és menjek el,mert voltam!!! nőgyógyásznál. És folyamatban van az endokrinológus is,de most fél évet külföldön tartózkodom. PCOS-ok,nektek mik a tüneteitek?

21/l



2013. ápr. 26. 16:27
 1/5 anonim válasza:
Sajnos én is ilyen problémával küzdök ! Te még a szerencsések közé tartozol nekem a hasam a mellem és a hátam is szőrös :'( orvoshoz még én is most fogok menni és neked mit mondtak az orvosok ?
2013. ápr. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tényleg csak,hogy ne is foglalkozzak vele,amíg nem akarok babát...Addig nem is érdemes vizsgáltatni,úgyh most megint új dokit keresek...
2013. ápr. 26. 19:38
 3/5 anonim válasza:
Szia hâààt az én meglàtâsom az hogy még ezèrt ne pànikolj.a pcos egy elég összetett dolog.a fő tünet hogy cisztàk vannak a petefészkeken.de elég sok tünete van.az én esetem pl.férfias szőrzet igen igen erős.mindenhol.arc làb has ilyenek.rengeteg ciszta.és alhasra kezdtem hizni.eleinte ennyi.később màr az inzulinrezisztencia helyett mert ált.ez a pcos okozoja én màr diabéteszes is lettem az orvosok hanyagsàga miatt.ja ès ne feledjem 2évente 1-szer van mensim.már 10 éve van pcom ha van kérdésed privibe irj nyugodtan.
2013. ápr. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szegyellem, hogy ilyen kollegaim vannak...nem irom, hogy nem vagyok orvos, mert az vagyok :) csak nem nögyogyasz, viszont PCOS... :( szoval keress masikat! es az endokrinologia jo ötlet. A PCOS-t mar elötte kezelni kell, es nem hormonokkal, mint ahogy azt tennek, ha az ember babat akar. Dieta, sok sport, kecskeruta, D-vitamin, baracserje. En legalabbis igy csinaltam baba elött, most, baba utan a baratcserjet még nem szedem es a sportra egyelöre meg nem nagyon talalok idöt es energiat, de a többit szedem. Tüneteim rendszertelen menstruacio, 50-60 napos ciklusok (bar amikor kiderült, fog.gatlo abbahagyasa utan harom honapig nem volt, azert mentem nögyogyaszhoz), sok sport mellett nem fogytam vagy ha nem sportoltam csak hiztam plusz a baba is varatott magara. Ja, meg az ehsegrohamok, ellenallhatatlan edessegevesi vágy etkezes utan. Ez kecskerutaval szinte megszünt. Nekem amikor megjött, mindig nagyon keves volt, inkabb csak "barnazas" max. 3 napig es semmi fajdalom. Aztan -szerintem a baratcsejetöl - "beallt" 50-60 napra es akkor nagyon sok volt es nagyon fajdalmas (szerencsere csak 3x, utana pozitiv teszt :) )

Nincs kint betegbiztositasod? Nem tudod ott kivizsgaltatni magad?

2013. ápr. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ne hagyd magad! Nálam is csak most diagnosztizálták 10 év után! Most attól félek, hogy inzulinrezisztens vagyok, bár nekem biztos könnyen menne az életmód-váltás, mert nagy akaraterőm van. Ezen kívül hajlkamossá tehet - tudomásom szerint, majd megerősít vagy megcáfol a jelen lévő orvos - a szívbetegségekre is, szóval mindenképp keress más dokit, és figyelj arra, hogy ne csak egy hasi ultrahanggal tudják le a vizsgálatot, nekem a dokim, aki a megyei kórházban osztályos főorvos, mondta, hogy csak hüvelyi ultrahanggal lehet észrevenni ezt! Sok szerencsét!
2013. ápr. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!