Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, koplaltam és már 2...

Lányok, koplaltam és már 2 éve nem jött meg, mit tudtok ajánlani? Esetleg van itt nőgyógyász?

Figyelt kérdés
Most már normálisan eszek, de nem jön, orvos kizárva, van valamilyen hormonkészítmény amit szedhetnék, vagy valami ami visszaállítaná.
2013. ápr. 23. 22:16
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Csak azt tudom mondani,amit már többen leírtak.

Menj el nőgyógyászhoz,nem kell hozzá beutaló a háziorvostól,tehát a háziorvosodnak nem is kell tudnia róla (és ha nem akarod,akkor a szüleidnek sem,bár szerintem-ha nem vagytok rossz viszonyban-legalább édesanyáddal nem ártana megbeszélni).

Felhívod a körzetes kórházat vagy SZTK-t és kérsz időpontot a nőgyógyászhoz.Ő valószínűleg megvizsgál,elküld laborba,hogy kiderítse mi okozza a menzesz kimaradását,és utána igyekszik megtalálni a legjobb "gyógymódot".

Ne várd,hogy a neten bárki meg tudja mondani,hogy hogyan orvosolható a probléma,mert még ha orvos is az illető,vizsgálat nélkül ő sem tudhatja az okot biztosan (maximum sejtheti),mert egy bizonyos tünetet rengeteg különféle probléma okozhat,illetve recept nélkül nem tudsz gyógyszert szerezni,mert a komolyabb készítmények vénykötelesek.

Otthon,orvosi segítség nélkül nem tudod ezt a problémát megoldani,és azért is kellene beszélned édesanyáddal,mert ha az orvos felír valami gyógyszert,azt ki kell váltanod,és ha nem rendelkezel jövedelemmel,akkor valószínűleg a szüleidtől kell rá pénzt kérned...Valószínűleg amúgy is tudnak a problémádról az anorexiával,mert biztos feltűnt nekik,hogy csont és bőrre fogytál,így nem biztos,hogy nagyon váratlanul érné őket,ha elmondanád,hogy van egy ilyen gondod...Sőt,anyukádnak lehet,hogy jól is esne a bizalmad.

Szerintem mindenképpen menj el orvoshoz,,mert lehet,hogy most még tud segíteni,de ha sokáig halogatod,akkor előfordulhat,hogy soha nem áll helyre a menstruációd,és nem lehet majd gyereked, vagy még rengeteg egyéb következménye lehet.

Hidd el,a nőgyógyász nem fog "bántani",hanem megpróbál segíteni,mert erre esküdött fel.Egyébként szerintem nem ártana,ha felkeresnél egy pszichológust is...

2013. ápr. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Miről beszéltek? Ne csak egy tünetet lássatok már, hanem a betegséget! A nőgyógyász egymagában nem kezeli az anorexiát, ez pszichiáter dolga is. Ezek a betegek gyakran nem mondják el az igazat, hogy továbbra is éheztethessék magukat. A hormonkészítmények nem oldják meg a kérdező problémáját, ettől jóval súlyosabb a betegsége.

Ismerek ilyen betegeket, nagyon jól tudom mire képesek... Először normál testsúlyt kéne elérni, ami náluk a legnehezebb és előfordul, hogy még gyógyulás után is kb. 2 év eltelik, mire menstruálnak. Nem véletlen...

2013. ápr. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

nyugi, nem tudja meg senki, ha nőgyógyászhoz mész. beülsz az sztk-ba, előtte kérsz időpontot (nekünk még ez sem kell, csak odamegyünk,és sorszámot húzunk), és ennyi. a családod sosem tudja meg, hogy voltál, a leletért neked kell érte menned kb 1 hónap múlva. de menj el, ha még valaha az életben szeretnél gyereket.:(


és nem vagy dagadt 56 kilósan, 45 kilósan viszont irtó sovány lehettél, ne csinálj ilyet még egyszer!

2013. ápr. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
44%
Ez az, biztassátok csak, hogy hallgassa el az állapotát a családja elől. Nehogy véletlenül érdemi segítséget kapjon. Látszik, hogy sok embernek fogalma sincs erről a betegségről és az ebből adódó állapotról...
2013. ápr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki segítő szándékot!


Szerintem az a jó, ha a család megtudja beszélni a problémákat de az enyém nem ilyen, nálunk ez nem működik.

2013. ápr. 26. 10:55
 16/23 anonim ***** válasza:
Értelek, de ez a probléma túl fog nőni rajtad. Ez olyasvalami, amivel nem fogsz tudni egyedül megbirkózni. Nehogy későn kérj segítséget.
2013. ápr. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
A tegnapelőtti 06:11-es és 06:13-as vagyok. Mindenképpen pszichológus és a családod segítségére van szükséged, mert ha 166 centivel és 56 kilóval dagadtnak látod magad, akkor nagyon súlyos önértékelési gondjaid vannak. Ez már sokkal több mint nőgyógyászati probléma.
2013. ápr. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudom hanyas válaszoló,aki így leszólt minket,tőled kérdezem,h érdemes egy olyan családdal erről beszélni,akiknek évekig fel sem tűnik, h csontsovány a gyerek? ....
2013. ápr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Igen, érdemes. Akkor szerinted ne szóljon? Azt remélem tudod, hogy bele lehet halni a betegségbe. Nem szándékozok senkit leszólni, csak ismerek ilyen betegeket... és tudom milyen nehéz kezelni őket. És azt is tudom, hogy egyedül szinte képtelenség a gyógyulás. És azt is nagyon jól tudom, hogy 30 kg alatt nagy eséllyel visszafordíthatatlan károsodásokat szenved el a szervezet, aminek gondolom nem kell részleteznem a kimenetelét...

Amit még tudok: a betegeknek nincs betegségbelátása: lásd - a kérdező szerint a menstruáció hiánya a problémája, pedig ez abból következik, hogy a durva koplalástól kikészült a szervezete. Már nem látja mi az igazi gond, maximum csak sejti...

2013. ápr. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

tudom,hogy nagyon fontos a lelki gyógyulás, de szerintem erről nem neki kell szólnia, hihetetlen, hogy a szülei észre sem vették, vagy legalább azt, hogy nem használ betétet soha, vagy hogy nem eszik semmit. sajnos nem úgy tűnik, hogy a családját ez érdekli.:(


kérdező, a szüleid mit szóltak, amikor csak 45 kiló voltál?

2013. ápr. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!