Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Létfontosságú tudni ezt a...

Létfontosságú tudni ezt a dátumot?

Figyelt kérdés

barátnőmmel beszélgettünk ma és ő azt mondta, hogy ha nődokihoz megyek, akkor az megfogja kérdezni, hogy mikor volt az első menzeszem. na csak, hogy az a gond, hogy nekem fogalmam nem volt róla, hogy ezt a dátumot 'meg kell' jegyezni. anyu sosem beszélt ilyenekről, sőt, semmiről nem beszél velem és amikor először megjött, akkor is csak 'megoldottam' magamnak.

most pedig van egy barátom lassan egy éve és szeretnék elmenni a nődokihoz. baj ha nem tudom, hogy mikor jött meg először??



2013. ápr. 22. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Az a lényeg, hogy azt tud, hány évesen jött meg először, nem kell hónap és napra pontosan tudni!

Később még a szülésnél rá fognak kérdezni!


28N

2013. ápr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem árt tudni, de nem tragédia, ha nem tudod. Dátumra szerintem senki nem tudja, elég annyi, hogy hány éves korban menstruáltál először, de ha ezt sem tudod, akkor sem történik semmi. Azt mondod, hogy nem emlékszel és kész.

Viszont a nőgyógyász kérdezni fogja az UTOLSÓ menstruációd időpontját is, azt nem árt feljegyezni, mert a vizsgálat szempontjából is fontos, hogy éppen hol tartasz a ciklusodban.

2013. ápr. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, az számít, hány évesen. De pl azt is meg szokták kérdezni, hogy a legutóbbi pontosan hanyadikán jött meg és meddig tartott, azt jó, ha tudod (de elnézik, ha nem, én legalábbis sosem tudtam pontosan). De jó ilyen "mensinaptárt" vezetni, vagy van telefonra való app is, ami erre való, azt én pl kevésbé felejtem el használni. :D
2013. ápr. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Így van, de a nőgyógyász még senkit nem dobott ki azért, mert nem tudta az első vagy az utolsó mensije időpontját. Megkérdezi, de ha nem tudod, attól még megvizsgál, ellát.
2013. ápr. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)

2013. ápr. 22. 14:04
 6/8 anonim ***** válasza:

Én se emlékszem rá, hogy pontosan mikor jött meg, de még arra se, hogy hány éves voltam és hogy tavasz volt vagy tél? Fogalmam sincs...

Tőlem is kérdezték, vállat vontam, hogy nem tudom, tippeltem egy kort és annyi.

2013. ápr. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ez érdekes. bennem nagyon megmaradt. mivel ez is egy meghatározó esemény egy lány életében,sokan szinte napra pontosan emlékeznek rá évek múltával is. anyámnak 1984-ben jött meg először,mégis emlékszik rá hogy december eleje volt,2 hónappal a 14 előtt.

persze nekem nem volt olyan régen,sőt,de ez is egy olyan dolog hogy az emberek többségéhez képest én is felírtam a dátumot. még anyám is azt mondta hogy írjam fel,sőt ő is napra pontosan emlékszik az enyém dátumára.

általános suliban normál vizsgálatnál elvárják hogy tudd a dátumot,de a nőgyógyásznak nem fontos.

2013. ápr. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elég, ha hozzávetőleges időpontot tudsz.
2013. ápr. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!