Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez egy kicsit undorító, de...

Ez egy kicsit undorító, de nyugtassatok meg, hogy nem csak velem van így?

Figyelt kérdés
A menstruációm során nem mindig folyékony a vér, hanem besűrűsödik és érme nagyságú egybefüggő nagyon sötét vörös kis kocsonyás ízék jönnek ki. Ez normális? Mi ez egyáltalán? Maga a méhnyálkahártya?
2013. ápr. 18. 21:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
bocsanat, menstruacios akart lenni
2013. ápr. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

23:21

Mégis hogy ismered meg a tested, ha nem figyelsz... honnan fogod tudni mi még a normális és mi az, ami már nem. A szülés utáni vérzés (lochia) eltér a menstruációtól...

Szerintem nagyon fontos, hogy figyeljük magunkra. Nem kell órákig bámulni + nézegetni bizonyos "távozó nedveket", de érdemes tudni mikor jelez problémát bizonyos folyamat. Nehogy már undorodj saját magadtól...

2013. ápr. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem alvadt vér, csak méhnyálkahártya. A menstruációs vér nem is tud megalvadni.
2013. ápr. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
43%

17:20!


Tudom, hogy már a lochia és a menstruáció. Csak azért írtam, mert hogy akkor nem használhattam tampont, csak betétet. Akkor találkoztam élesben először a méhemből származó vérrel. Egyéb esetben tampont használok, és az ugye más. Én a tampont sem szoktam nézegetni, hogy tartalmaz-e alvadt vérdarabokat a külseje. Egyáltalán nem érdekel. Eltávolítom, teszek be újat, és kész. Az, hogy mi a normális, nem az én dolgom eldönteni. Ha panaszom van, felkeresem a nőgyógyászomat, és megmondja, hogy az kóros, vagy sem. Ha igen, kapok gyógyszert, ha nem, akkor az a jobbik eset.


Nem undorodom saját magamtól, ahogy magától a vértől sem. Csak furcsának tartom, hogy valaki(k) figyelgeti(k), hogy milyen halmazállapotú a vér, ami kilökődik a test(é)(ük)ből.


Üdv!

2013. ápr. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
89%
Pont ez a baj sok embernél. Mire orvoshoz jutnak, mert tünetet produkálnak, lehet késő... ahelyett, hogy figyelnének kicsit jobban magukra. Na mindegy.
2013. ápr. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!