Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Csak szerintem undorító dolog...

Csak szerintem undorító dolog a menstruáció?

Figyelt kérdés

Elnézést a kérdésért, de lány létemre mégis egyszerűen gusztustalannak tartom. Nem a vér látványával van a baj, azt bírom, elvégre orvosnak tanulok :) hanem maga az érzés. Állandóan tisztátalannak érzem magam, legszívesebben folyamatosan csak fürödnék (ezt persze sajnos nem tehetem meg). Meg akkor ehhez társul az is, hogy a munkám olyan, hogy sajnos legtöbbször nem jutok mosdó közelébe, és így kibírni 9 órát nem a legkényelmesebb... éjszakánként ilyenkor nem tudok aludni, mert azon aggódom, hogy vajon éjszaka kifolyik e és mindent összemaszatolok e, illetőleg idegen helyen amúgy sem tudok WC-re menni, ez meg a másik. Persze tudom, hogy természetes dolog és azt is tudom, hogy örülnöm kéne, mert azt jelenti, hogy lehet gyerekem, de nekem azt senki ne próbálja bemagyarázni, hogy mikor úgy vonul végig egy bevásárlóközpontban kétségbeesetten mosdót keresve, hogy teljesen átázott és már-már a farmeron is átüt, akkor azon agyal, hogy de jó, 20 év múlva majd lehet gyerekem. Szóval értitek.

Én akkor érezném a legkényelmesebben magam, ha 4 óránként minden tamponcsere után megfürödhetnék, de ugye fentebb írtam, hogy gyakran még mosdó közelébe sem jutok hosszabb ideig, olyankor nincs mese, tampon-betét kombináció, és 9 órán át ott rohad bennem a tampon, már elnézést. Sztem ez szörnyen gusztustalan, de egyszerűen nem tudok mit csinálni.


2012. jún. 13. 21:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%

Ha orvosnak tanulsz, akkor tanuld meg azt is: a menstruáció nem azt jelenti, hogy lehet gyereked. Sokmilliő meddő nő ugyanúgy menstruál, mint fogamzásra képes nőtársai.

Amúgy szerintem is undorító, kényelmetlen stb...Túlélésre kell játszani.

2012. jún. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%

Hát, megértelek, megértem a kínjaid. egyet tudok csak ajánlani, ha nem szedsz fog. gátlót, akkor kezdd el, és szedd, amíg konkrétan nem akarsz gyereket. A tabitól kevesebb lesz a mensid és hamarabb véget is ér. most jobb nem jut eszembe.

Én is utálom, fellőném a holdra, de ez van.

2012. jún. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Hát az, tényleg gusztustalan.

Biztos van valami oka, ilyenkor távol kell tartani valahogy tőlünk, bombanőktől:) a pasikat, és mi a legjobb módszer erre: büdös, magától is undorodó, leroggyant fejű, fájdalomtól eltorzult arcú nővé válunk az első néhány napban egész biztosan. Én legalábbis meg is csúnyulok ilyenkor, még a hajam szerkezete is, de komolyan.

2012. jún. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
20%

Azért gratulálok ahhoz a 9 óránkénti cseréhez! Ne is haragudj, de orvostanhallgatóként ez nagyon nagyon gáz... Nincsen olyan munkahely, ahol 9 órán keresztül nem tudsz klotyóra menni.

Amíg a saját testedet ennyire nem tudod elfogadni, addig hogy akarsz másokon segíteni?!

Az, hogy mi undorító agyban dől el. A menstruációhoz, nőiséghez való viszony is. Én egy pszichológust javasolnék, ha ez ennyire komoly lelki problémát okoz. Félve kérdezem meg, de a szexualitásoddal, nemi életeddel minden rendben?

2012. jún. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
26%

Én nem ajánlom a fogamzásgátlót!

Pont most beszéltünk róla, hogy azért esnek manapság olyan nehezen teherbe a nők, mert tele van az ivóvíz, legalábbis amit a Dunából nyernek, a kipisilt fogamzásgátló anyagaival.

És amúgy sem hiszem, hogy büntetlenül be lehet avatkozni természetes folyamatokba. Miért van manapság annyi leszbikus meg homokos fiatal? Meg azok, akiknek láthatóan is nemi szervi elváltozásaik vannak? Pl. női külső férfi nemi szervvel? Én biztos vagyok benne, hogy van köze a hormonális szerekhez.

2012. jún. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ja és én egyáltalán nem találom undorítónak a menstruációt, maximum kényelmetlennek. Bár tudom, hogy ritka vagyok ezzel, mint a fehér holló. Ez egy ilyen világ most...
2012. jún. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
20%

Azért gyűlölöd ennyire, mert nem tudod milyen az, ha szarul működsz.

Mióta megjött, azóta gondok vannak a vérzésemmel. Régen félévente egyszer ha volt, aztán volt olyan, hogy két hónapig folyamatosan véreztem. Többször kellett gyógyszert kérni az orvostól, hogy múljon már el.

Ha véletlen normálisan megjött (mert ugye a két hónapos maszatolás előtt nem volt peteérésem...), akkor meg persze görcsölt a hasam és kegyetlenül fájt a mellem.


Most egy fokkal talán jobb a helyzet. Már gyakrabban megjön, és peteérésem is gyakrabban van. És mit ne mondjak, baromi jó érzés menstruálni. Mikor tudom, érzem, hogy volt peteérésem, és rendesen vérzek. Engem nem undort, ilyenkor kifejezetten nőnek érzem magam. Normálisnak.

Én baromi sok mindent megtennék azért, hogy minden egyes hónapban átéljem ezt.


Pedig mint mondtam, fáj. Ráadásul eddig is kb. az összes nyaralásomon, vizsgámon szigorlatomon, fesztiválon megjött. (Úgy, hogy évente kétszer-háromszor menstruáltam!!!!)

De még így is úgy voltam vele, hogy nem baj, inkább legyen rosszkor, de legalább legyen.


Ha ennyire nem tetszik, akkor szedjél tablettát, vagy adass be injekciót. Lehet utána a büdös életben nem lesz többet gondod vele, úgy leállítja a peteérésed.


(egy orvostanhallgató)

2012. jún. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
én sem érzem gusztustalannak, inkább kényelmetlennek. amikor megvan, akkor többször zuhanyzok, és betétet használok, nem tudom én nem látom ilyen szörnyűnek.
2012. jún. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszi a rosszindulatú megjegyzéseket (bár igaz, ezen az oldalon ilyeneket bőven kapni). Persze a normális válaszokat köszönöm szépen, mert azokból is kaptam. 1. egy percig sem állítottam, hogy nincs gondom vele, sajnos nekem is van, többször előfordul, hogy kimarad, illetőleg a görcseimen sajnos semmilyen gyógyszer nem segít, de azon sem, hogy ilyenkor megy a hasam, ami elég kellemetlen suliban és/vagy munkahelyen 2. tisztában vagyok vele, hogy ez nem egyenlő azzal, hogy lehet gyerekem, csak gondoltam megelőzöm azt, aki ezt akarta volna indokként írni, hogy miért jó menstruálni 3. nincs nemi életem. Ezért lehet megkövezni, lehet csúnyának titulálni, nem mintha ehhez itt bárkinek bármi köze lenne, mert nem ez volt a kérdés :) 4. Nem kötelező elhinni, hogy sokáig nem jutok mosdó közelébe. Elég, ha csak én tudom, hogy így van.
2012. jún. 13. 21:48
 10/18 anonim ***** válasza:

A másik orvostanhallgató vagyok. Próbáld meg kicsit pozitívabban látni a dolgot. Nekem annyira csodálatosnak tűnik a női ciklus, talán ezért is akarok nőgyógyász lenni:D

Kicsit próbáld meg megismerni a tested, lehet akkor jobban el tudod fogadni. Én pl. szeretem vezetni a görbémet, mert tök jó érzés látni, hogy na itt most volt peteérésem...

A tüneteimet is feljegyzem, így tudom, hogy mikor mire lehet számítani.

Nincs is csodálatosabb dolog ennél:D Bezzeg a fiúk halál egyszerűek. De az nagyon durva, ahogy a ciklus meg lett alkotva:D

2012. jún. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!