Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Csak szerintem undorító dolog...

Csak szerintem undorító dolog a menstruáció?

Figyelt kérdés

Elnézést a kérdésért, de lány létemre mégis egyszerűen gusztustalannak tartom. Nem a vér látványával van a baj, azt bírom, elvégre orvosnak tanulok :) hanem maga az érzés. Állandóan tisztátalannak érzem magam, legszívesebben folyamatosan csak fürödnék (ezt persze sajnos nem tehetem meg). Meg akkor ehhez társul az is, hogy a munkám olyan, hogy sajnos legtöbbször nem jutok mosdó közelébe, és így kibírni 9 órát nem a legkényelmesebb... éjszakánként ilyenkor nem tudok aludni, mert azon aggódom, hogy vajon éjszaka kifolyik e és mindent összemaszatolok e, illetőleg idegen helyen amúgy sem tudok WC-re menni, ez meg a másik. Persze tudom, hogy természetes dolog és azt is tudom, hogy örülnöm kéne, mert azt jelenti, hogy lehet gyerekem, de nekem azt senki ne próbálja bemagyarázni, hogy mikor úgy vonul végig egy bevásárlóközpontban kétségbeesetten mosdót keresve, hogy teljesen átázott és már-már a farmeron is átüt, akkor azon agyal, hogy de jó, 20 év múlva majd lehet gyerekem. Szóval értitek.

Én akkor érezném a legkényelmesebben magam, ha 4 óránként minden tamponcsere után megfürödhetnék, de ugye fentebb írtam, hogy gyakran még mosdó közelébe sem jutok hosszabb ideig, olyankor nincs mese, tampon-betét kombináció, és 9 órán át ott rohad bennem a tampon, már elnézést. Sztem ez szörnyen gusztustalan, de egyszerűen nem tudok mit csinálni.


2012. jún. 13. 21:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
40%
Az egyenesség nem jelent rosszindulatot!
2012. jún. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Valóban nem. Ellenben kedvesen és normális stílusban is lehet az ember egyenes és őszinte.
2012. jún. 13. 22:10
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

Kedvesen és normális stílusban kiakadtam teljesen ezen a 9 órás cserén! Ez már nem kényelem kérdése, hanem az egészségedé. Én is dolgozó nő vagyok, édesanya és szintén tanultam nem kevés biológiát, nem alaptalanul mondom azt, amin megsértődtél. A pszichológust sem rossz szándékból javasoltam, hanem azért, mert erre van, ez a szakmája. Ha ezeket a természetes dolgokat érzelmileg ennyire nehezen éled meg, akkor az nem ok nélkül van. Megvan a lélektani háttere. És ugyanúgy, ha az ember fizikai probléma esetén orvoshoz fordul, pszichés, lélektani esetben a megfelelő szakember a pszichológus. (mivel nem mentális beteg vagy természetesen, ezért nem pszichiátert írok, mielőtt más belémköt)

A nőiség pedig erősen összefügg a szexualitással is, tehát, ha azért nincsen nemi életed, mert ezen a területen is gátak vannak, akkor szintén célszerű szakemberhez fordulni. Nem megsértődni kell, hanem cselekedni azért, hogy ez az állapot megszűnjön és ne okozzon a továbbiakban problémát.

2012. jún. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Ez csak felfogás kérdése. Bár én fiú vagyok, de a nőiesség természetes velejárójának tartom azt is, ha egy lány/nő átázik menstruációnál.
2012. jún. 14. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

74 %-os! Légszíves ne játssz pszichológust, semmi szükségem rá. Ennek az egésznek semmi köze a lélektanhoz, nem kéne kiforgatni a szavaim. Nincs nemi életem, mert nem járok senkivel, nem járok senkivel, mert nincs a környéken szimpatikus fiatalember. Ez nem pszichológus kérdése, hanem ízlésé. Elhiszem, hogy dolgozó nő vagy, de te meg azt hidd el, hogy sajnos van olyan munka, ahonnan az ember nem tud akkor felkelni, amikor akar. Ez van. Megszoktam oldani ahogy tudom, újabban amúgy is inkább betét párti lettem, amiatt nem érzem olyan kényelmetlenül magam. De változatlanul nem tartom túl gusztának a dolgot, amikor reggel felébredek és látom, hogy minden tiszta vér és moshatom a lepedőt, takarót, illetőleg idegen mosdóban sem szeretek WC-re menni, mert nyilvános WC. Undorító és kész. Ha pisilnem kell legtöbbször azt is inkább visszatartom, csak akkor megyek el, ha már nagyon de nagyon muszáj, mert egyszerűen nem akarok idegen mosdóba bemenni. Ehhez nem pszichológus kell, de persze a mai világban már mindenki azt hiszi, ha valami nem olyan, mint a tömeg, akkor az már nem normális...


Nem magával a menstruációval van a bajom - korábban is leírtam ,hogy a vér látványa egyáltalán nem izgat - maga a helyzet amibe hoz. Ha itthon ülhetnék akkor nem lenne vele bajom, de engem kényelmetlen helyzetbe hoz, hogy éjszaka alig tudok aludni, mert mindig félek, hogy jaj kifolyik, mert elcsúszik a betét, hogy tudom, mindenképpen meg kell látogatnom egy nyilvános WC-t, az, hogy nem tudok mosdóba menni amikor akarok, hanem csak amikor épp szabad vagyok és persze a mosdó is az, de amúgy ott is eltöltök egy erős 10 percet, ennyi idő meg nekem nem jár. Ez nem olyan munka. Ma is kénytelen voltam elmenni, próbáltam sietni, de mire én kezet mosok, letakarom a WC-t, kihalászom a táskámból a kellékeket, visszaöltözöm, megint kezet mosok. Aztán a munkatársam meg kérdi, hogy mit csináltam ennyi ideig. Ebben az esetben áruld már el, mi a jó francot csinálna az a pszichológus? :D Értem én, hogy kényelmes munkád van, de nem mindenkinek adatik ez meg. Próbáld csak Te elmagyarázni a férfi munkatársadnak, hogy mit szöszmötöltél addig a mosdóban, megnézem mennyire leszel hálás a helyzetért.

2012. jún. 14. 21:33
 16/18 anonim ***** válasza:

Pszichológushoz nem akkor kell fordulni, ha eltérünk a tömegtől, hanem akkor, ha olyan érzelmi problémánk van, ami akadályoz a mindennapi életvitelben. Ha orvosnak készülsz, talán ezt tudni illene...

Ezt neked kell eldönteni, hogy a problémád akadályoz-e a mindennapokban. Az eddigiek alapján igen. Én elhiszem, ha ettől indulatos leszel, de akkor miért teszel fel ilyen kérdést?!

Nem kell ahhoz pszichológiát tanulni, hogy a laikus is rájöjjön, hogy van itt egy kis gáz... (nem laikusként meg nem fokoznám)

A te dolgod, hogy kezdesz-e vele valamit, vagy így éled le az életed.

További szép napot neked!

2012. jún. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Itt az érzelmi probléma alatt értem azt, ahogyan megéled a menstruációdat és a nőiességedet.
2012. jún. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én is undorítónak és tisztátalannak érzem magam tőle plusz még a görcsök meg a hányinger, amit átélek. Múltkor kihánytam a gyógyszert például.


Szerintem nincsen azzal semmi baj, ha az ember ilyenkor nem érzi magát a legjobbnak és legszebbnek, vagy nem érez kifejezett szimpátiát eziránt a dolog iránt.


Viszont a higéniára stb. ügyelni kell.

2019. márc. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!