Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerinted nagy dolog az első...

Szerinted nagy dolog az első menstruáció?

Figyelt kérdés

És mennyire kellene rá büszkének lenni? El kéne kürtölni mindenkinek? Esetleg máshogy bánni azzal akinek még nincs?


Mert szerintem azért büszkének kell rá lenni, és elmondani annak akinek akarjuk, de azért ne közösítsenek már ki a "nagylányok" másokat! Engem is idegesít, hogy a többi osztálytársnőm egyfolytában kérkedik azzal, hogy már megjött nekik...



12/L


2011. jan. 7. 18:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
KÉrdezték osztályba, megjött-e mondtam, hogy igen, ha ez volt a téma beszáltam én is.Első élmények, milyen volt, hogy vetted észre, hol..Én például amikor reggel észrevettem, hogy megjött azt hittem csak a székletem véres, majd rájöttem hogy nem, aztán valamiért egész nap nem mertem elmondani senkinek, anyukámnak sem.Most sem szeretem hangosztatni, általánosban pl. mindenki részleges felentést kért tesin, én soha, simán kilehet bírni, kicsit olyan volt, mintha direkt akarták volna ezzel is hangoztatni, hogy nekik megvan.Álandóan szenvedtek/szendvednek, hogy jajj úgy fáj a hasam stb..én úgy vagyok vele, hogy attól ha ott szenvedek az osztály közepé(fiúk előtt) attól nem fog kevésbé fájni, úgyhogy én nem szoktam nagy dobra verni. 18/L
2011. jan. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
hát nagy dolog az ember lányának életében, egy állomás. Viszont dicsekedni nem kell vele, nem is diszkrét dolog, és nem is érdem. Valaki korán érő típus, van aki később érő, mind a kettő jó. Annyi vigasza van a később érőknek, hoyg van esélyük, hogy majd lassan öregszenek, tovább fiatalok maradnak.
2011. jan. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

köszi :)

hát ige, nálunk is a lányok ( nem mindegyik ) mikor megvan nekik kiállnak tesin, a fiúk előtt hangoztatják, hogy görcsölnek...

2011. jan. 7. 18:47
 4/15 anonim ***** válasza:

Amikor megjön akkor biztos nagy dolognak érzik. Hogy ők már felnőttek. Nők.

Szerintem az anyukádon, testvéreden meg esetleg a legjobb barátnődön kívül nem igazán tartozik senkire. (Na jó kivéve az orvost.) Kérkedni nem kell vele, nem érdem, előbb vagy utóbb mindenkivel megtörténik. Azok akik most nagyra vannak a "teljesítményükkel", majd később rájönnek, hogy nem a lottóötöst nyerték meg. Élvezd ki a gondtalan napokat (hónapokat?), lesz még elég alkalmad menstruálni. :D

26/L

2011. jan. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
szerinted majd 50 évesen meg kiállnak a kollégák elé: na már öregasszony lettem?
2011. jan. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

azt nem mondtam, hogy nekem még nem jött meg :D

Már nekem is megjött, előbb, mint a többieknek, csak nem mondtam el nekik...

A legjobb barátnőm persze tudja.

Csak azért kérdezem, mert, nem vagyok önző,és megértem a többieket...

2011. jan. 7. 18:53
 7/15 anonim ***** válasza:
há szerintem ha kérdezik mondd, hogy neked is meg van, attól még nem kell állandóan beszélni róla.
2011. jan. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nagy dolog, ha egy kislányból nő lesz. Rengeteg népdal is szól erről, a "kivirágzásról".:)

Az a baj, hogy a mi kultúránk szerintem nagyon rosszul áll hozzá. Vagy borzasztó szégyennel, vagy nagyon vulgárisan.


Én mondjuk ott kezdeném, hogy a lányoknak felsőben már külön tartanék tesit. Egyrészt azért, mert más izomcsoportokat kell edzeni, mint a fiúknak, másrészt más a két nem biológiailag, anatómiailag. Így figyelembe lehetne venni a ciklust, lehetne olyan gyakorlatokat válogatni, amik kimondottan jó hatásúak a menstruáció közben és nem terhelik túl a lányokat. Emellett a lányok sem kerülnének kellemetlen helyzetbe a fiúknál, ha tényleg nincsenek jól és fájdalmaik vannak. És azok a lányok sem kérkednének a nőiességükkel, akik csak magukra kívánják hívni a figyelmet. ("Én már menstruálok, tehát nemileg érett vagyok. Ezt jelzik a fiúknak")


Szerintem a menstruáció amolyan, kis csajos titok, miért ne lehetne róla beszélni? Miért ne tudhatná meg a többi lány, hogy te már nő vagy? Mi annak idején szorítottunk egymásnak és örültünk, amikor valamelyikünk nagylány lett. Ez volt a mi kis titkunk, és össze is tartott minket.

Óhatatlanul kialakul egy versengés emiatt a lányok között, de előbb utóbb mindenki bekerül a csapatba:)

2011. jan. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

köszi :)

Az a tesis ötlet nagyon jó :D


Amúgy azért nem mondom meg nekik, mert biztos vagyok benne, hogy ki fognak beszélni a hátam mögött, hogy kamuzok, meg ilyenek...

2011. jan. 7. 23:07
 10/15 anonim ***** válasza:
A menstruáció nagyon jó dolog. Hiszen azt jelenti, hogy egészséges vagy és lehet felnőtt korodban gyereked!
2011. jan. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!