Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első menstruáció?

Első menstruáció?

Figyelt kérdés

Mikor, hol jött meg az első menstruációd? Mi volt a reakciód rá, hogy történt? Hány éves voltál? csak kiváncsi vagyok kinek hogyan volt...

Köszönöm a válaszokat előre is:D



2013. febr. 12. 19:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

13 éves voltam, otthon voltam. Nagyon nem örültem neki, én sosem vártam úgy, mint a többi lány. Az első években nagyon erős volt és 8-10 napos. Szerencsére ma már beállt, és sokkal jobban viselem, de akkor nagyon utáltam.


23/N

2013. febr. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
12 voltam, reggel elmentem vécére és ott voltak a vérfoltok. Első reakcióm: jaj, ne, ez ugye nem AZ?
2013. febr. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Épphogy 12 voltam, már egy olyan éve rendesen vártam. :)

Nyár volt, és életem első tengerparti nyaralása előtt voltunk pár nappal, amikor délután elmentem Wc-re, és egy nagyon halvány barna foltot láttam a bugyimon.

Rögtön gondoltam, hogy mi az, és nagyon örültem, de nem akartam beleélni még magamat. :))

Gyorsan felraktam egy kérdést, ide gyakorira, ahol azt írták, hogy hamarosan meg fog jönni.

Nem találtam betétet (pedig előtte rengetegszer átkutattam a fürdőt, és mindig volt itthon. bezzeg most...), úgyhogy zsebkendőt tömtem bele. Nem mondtam senkinek semmit. Estére ez a világos barna folt egyre sötétebb lett, s egyszer csak egy kevés sötétbarna, csokoládépuding-szerű valami volt a bugyimban. Elmentem aludni, de még mindig nem éltem bele magam annyira...

Aztán eljött a reggel. Kikeltem az ágyból, elindultam a mosdó felé, s én azt hittem, hogy mégsem történt semmi, mert tök száraznak éreztem magam.

De amikor letoltam a pizsinadrágomat... A bugyim csupa-csupa vér volt. Iszonyatosan örültem. Feljöttem netre és írtam a legjobb barátnőmnek, aki akkor még csak 11 volt. Erre visszaírt, hogy véletlenül kitörölte a leveleit, és nem tudta elolvasni, de látta, hogy írtam. Megírtam újra... Nagyon örült, alig hitte el, és egy kicsit persze irigy is volt (mondom, egy éve mindketten alig vártuk).


Anyummal maradtunk szerencsére csak a házban (apum és a bátyám elmentek valahova). Nem mertem neki elmondani, ezért leírtam egy papírra. Nagyon büszke volt.

És elmondta apunak, aki utána teljesen kiakadt, hogy "nagylány" lettem, utána meg örült és el akarta mondani mindenkinek. Na ez reakció nagyon ciki volt. :D


A következő nap meg irány a tengerpart... lol.

Anyu rakott be egy csomó betétet, és útnak eredtünk. Olyan fürdőruhát vettem, ami olyan, mint egy rövidnadrág, így nem látszott igazán a betét, szóval bemerészkedtem a vízbe (amúgy sem voltak sokan, meg a tengerpart pár méterre volt tőlünk, szóval csak belerohantam). Nem volt erős, nem fájt a hasam, minden oké volt.


Azóta már több, mint 2 év eltelt, és nemrég kicsit elkezdett fájdogálni a hasam, amikor megvan.

Ráadásul megerősödött. Nagyon zavar, mert ma pl. átáztam a suliban. Utolsó órán (szerencsére) felkeltem a székről, és megláttam egy nagy vérfoltot. Nyugalmat tettetve szépen felraktam a széket a padra, és hazabattyogtam. Haha. :D


Amúgy még 12 évesen elkezdtem tampont használni, annak ellenére, hogy anyu szerint olyan 16 éveseknek való. "Hülyeség", gondoltam, és a neten is ilyen véleményeket láttam, szóval próbálkoztam vele. Először fájt, meg nem sikerült felhelyezni, de utána megtanultam. És akkor, kb. egy évig csak tampont hordtam. Ma már csak ritkán, mert lusta vagyok felhelyezni. :)


De egyébként a 13. szülinapomon a legjobb barátnőmmel strandra terveztünk menni, és nem is én lettem volna, ha nem jött volna meg... ;) De akkor már nagyon ügyes voltam tampon-ügyben, szóval jó volt. Bár a nagy fürdőzésben, meg úszásban óránként kellett cserélni, vagy különben átáztam.


Első 1-2 évben még szerettem, de most már nagyon unom... A legjobb barátnőmnek amúgy akkor ősszel (ő is épphogy betöltötte a 12-őt), és kb. ugyanúgy történt, mint nekem, csak neki meg pont őszi szünet volt. :) Neki mai napig nagyon kevés van, és nem is fáj neki, szóval ő szereti. Kicsit irigykedem rá. :/ 14/l

2013. febr. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
11 éves voltam/vagyok 2012 november 10... megrémültem egy kicsit sírtam majd anyukám megvígasztalt. Reggel jött meg előtte este barna folyással, és nagyon erős ,és a tesóm olyan sóher :)) mert azt mondja hogy neki sokkal erősebb... és nekem 11 évesen neki 12 évesen jött meg (ő 13 éves) és ezért nem adja oda a jobban szívó betéteket, ezért éjjel nekem mindig átázik a bugyim. De titokban amúgy azt terveltem ki, hogy minden éjjelre csórok egy egy betétet.Hát szóval ennyit mondok
2013. febr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

11 éves voltam/vagyok 2012 november 10... megrémültem egy kicsit sírtam majd anyukám megvígasztalt. Reggel jött meg előtte este barna folyással, és nagyon erős ,és a tesóm olyan sóher :)) mert azt mondja hogy neki sokkal erősebb... és nekem 11 évesen neki 12 évesen jött meg (ő 13 éves) és ezért nem adja oda a jobban szívó betéteket, ezért éjjel nekem mindig átázik a bugyim. De titokban amúgy azt terveltem ki, hogy minden éjjelre csórok egy egy betétet.Hát szóval ennyit mondok

Ja és amúgy otthon

2013. febr. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
100%

nekem pont egy hónapja jött meg:)

12/L

2013. febr. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:

Nekem egy éve, karácsony és újév között. Nem ijedtem meg nagyon, előtte ősszel volt, hogy egy kicsit véreztem, amolyan "barna folyás"-szerűen, arra anyu azt mondta, hogy valószínű nemsokára meg fog jönni...

Egyébként én már az első alkalommal kezdtem utálni, merthogy szilveszterkor meg minden... Meg idén szilveszterkor is pont megvolt, hát az nem volt túl nagy élmény, most ráadásul itthon sem voltunk, úgy számoltam, hogy este elmegyünk, aztán délelőtt haza... Aha. csak másnap este mentünk haza, úgyhogy spórolhattam a betéttel rendesen :D

2013. febr. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:

Három éve, áprilisban. Mire hazaértem éreztem, hogy valami nedves, az egész bugyim tiszta vér volt. Nem ijedtem meg különösebben. Szóltam anyunak, aki megmutatta, hogy kell használni a betétet. Elég büszke voltam rá, mert nekem jött meg először az osztályomban :-) azóta nem annyira szeretem, de ki vagyok vele békülve...

15 vagyok

2013. febr. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
100%
11 éves voltam..... suliban pont az osztályfőnököm volt velünk órán és kimentem valamit felírni a táblára és az EGÉSZ osztály előtt mondta nekem hogy véres a gatyám és fehér gatya volt rajtam tisztára átáztam és hazaküldtek :/
2013. márc. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
Idén Januárban jött meg 13 voltam (mostmár 14). Este lefekvés előtt történt kicsit meglepődtem de számítottam már rá.
2013. márc. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!