Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a baj? Mindig ez van...

Mi lehet a baj? Mindig ez van velem.2,5éve élek párkapcsolatban.20 éves lány

Figyelt kérdés
Kórházból jöttem ki mandulaműtét miatt,(folyton visszatérő felfázás és mandullagyulladás miatt vették ki) a kórházból mikor kijöttem sikerült gombás fertőzést összeszednem.éppen ekkor jött meg a menszeszem így a panaszok kicsit enyhültek a menszesz után de még megmaradtak.Ezt Canesten Combival kezeltem és el is múlt.De alig telt bele 4nap újra "felfáztam". (A felfázás előtti nap hidegebb volt este és kissé lengén öltöztem, de nem fáztam)A felfázás nálam annyit tesz hogy égő érzést érzek pisiléskor, és nagyon sokszor van ingerem hogy pisilnem kell.ez általában 2havonta előjön, eddig ezt mandulagyulladás előzte meg, de akkor most mitől lehet? Van egy feltevésem, hogy talán az erősebb szextől lehetne, mert sokszor vagyunk együtt a párommal, de nem tudom. És amióta kivették a mandulám az étkezésem se olyan mint régen, kevés a székletem pedig rendesen eszek iszok, 2-3naponta van csak székletem. ezek összefügghetnek. Ma már kevésbé fáj a pisilés, és kezenek enyhülni a panaszok. A legfontosabb ez a felfázós dolog ez mitől lehet?És mitől múlik el magától?
2009. aug. 24. 09:56
 1/3 anonim ***** válasza:

A hidegtől nem lehet "felfázni". Mindenféle fertőzést vagy vírus, vagy baktérium okoz, önmagában a hideg NEM. Amitz a köznyelv felfázásként emleget, az mindig valamiféle fertőzés.


Amit tapasztalsz, az egy húgyúti gyulladás lehet, és valószínűleg akkor jön elő újra meg újra, amikor az immunrendszered kissé meggyengül, pl lehűlés illetve mandulagyulladás esetén.


Mivel magától nem múlt el, én orvoshoz mennék a helyedben. Egyszerű gyógyszeres kezeléssel megoldható a gond, de ha nem mész el, magától nem fog meggyógyulni, viszont esetleg szövődményei lehetnek.

2009. aug. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
az a baj hogy egy napig nagyon rossz és utána már anynira nem jelentkeznek a tünetek mára meg teljesen elmúlt(3.nap). És nem volt se lázam se semmi. A gyógyszer azért nem jó, mert a gyomromban sincs minden rendben, mert sok antibiotikumot szedtem régen 1évig és nem javasolt gyóygszert szednem ha nem baj mert akkor újra érzékenyné vélik a gyomrom..
2009. aug. 24. 10:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Antibiotikumot injekcióban is be lehet adni, nem csak gyógyszerben. De te tudod. Ha ragaszkodsz a betegségedhez, akkor ne kezeltesd ki, de akkor ne is panaszkodj, és ne csodálkozz, ha egyszer súlyosbodni fog, pl elkezd felfelé terjedni, a húgyhólyagodra vagy még feljebb.


Te döntesz, a te tested: kezelteted-e, vagy sem.

2009. aug. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!