Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Iszonyú görcseim vannak, ha...

Iszonyú görcseim vannak, ha megjön és ömlik a vér. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Holnap kellene megjönnie és már ma szenvedek a görcsöktől.Voltam ezzel a problémámmal többször is orvosnál,de azt mondták,miden rendben,én olyan típusú nő vagyok,akit jobban megvisel a menstruáció. Mondjuk édesanyám is így volt egészen a klimaxig.

De volt már rá példa,hogy táppénzre kellett menne,mert annyi vér jött,hogy szédültem és úgy görcsöltem,hogy kikelni nem bírtam az ágyból.

Mit lehet tenni ezek ellen a problémák ellen,mert nekem már a no-spa sem használ akármennyit veszek be belőle?

Valakit tud tanácsot adni?



2012. nov. 30. 07:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Elsö lépésben keress másik orvost, mert ez nem normális, meg az orvos sem sokat ért a szakmájához, ha szerinte ez rendben van.

Sok esetben a méhnyálkahártya problémája van a háttérben (természetesen lehet még rengeteg más is, csak ez a leggyakoribb), és gyógykaparással rendbe lehet hozni - utána megszünnek vagy legalább is erösen csökkennek a görcsök és az extrém erös vérzés.

Esetleg keress fel egy klinikát, és kérj kivizsgálást, mert a no-spa igen káros a szervezetre, és nem sokat ér, mert az okot nem szüntetni meg.

2012. nov. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
MÁSIK orvos, kivizsgálás minél elöbb - ugyanis az nem normális, hogy ennyire beteg vagy ettöl!!!
2012. nov. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
2 városban 3 orvos vizsgált.Mind azt mondta,hogy ez még nem olyan vészes,hogy bármilyen műtét kéne.És ha majd szülök,úgyis változni fog (bár nem nagyon akarom még mostanában gyereket,24 éves vagyok).Magándoki volt az egyik a 3 közül.Szóval már nem tudom,mit kéne tennem.
2012. nov. 30. 08:05
 4/16 anonim ***** válasza:
Akkor keress meg egy nögyógyászati klinikát vagy még másik orvost, és ne engedd, hogy ennyivel lerázzanak, ragaszkodj ahhoz, hogy csináljanak valamit!
2012. nov. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem fogamzasgatlot írtak fel erre. Mivel a fogamzasgatlo szedésekor nincs valodi menstruacio, csak megvonásos vérzés, nincsenek akkora gorcsoket es nem mellesleg nagyon kevés a vér is.
2012. nov. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Szedtem már fogamzásgátlót,de trombózisra hajlamos vagyok,így abba kellet hagynom. Az a baj,hogy ha itthon kell lennem,akkor kibírom,de ha épp dolgozok,vagy valami dolgom van,akkor egyszerűen még az élettől is elmegy a kedvem.
2012. nov. 30. 08:13
 7/16 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg másik orvos.
2012. nov. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
2012. nov. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Teán kívül nincs valami homeopátiás bogyó vagy valami természetgyógyászatos cucc,amit nem inni kell? Mert a teát nem tudom meginni sajnos,főleg nem az ilyen gyógyteákat,mert már a szaguktól is rosszul vagyok.

Van még egy orvos a városban,hozzá elmegy,hátha ő tud valami okosat mondani.És egy természetgyógyászt is felkeresek,mert bízom az alternatív gyógyításban is,mert van benne pozitív tapasztalatom.

Egyébként ez az egészségügyi kaparás milyen? Mert nagymamámnak volt anno,mert hetekig vérzett,de neki ez sem segített,ki kellett venni neki a méhét,petefészkét,mindent.

És azoknál is megcsinálják,akik még nem szültek,mint pl én?

2012. nov. 30. 08:28
 10/16 anonim ***** válasza:

A fájdalom ellen hatásos, hogy a várt menzesz ELŐTT 2 nappal elkezdesz szedni nem szteroid gyulladásgátlót (pl cataflam, apranax, xilox, spedifen), majd ezt folytatod napi kétszer a menzesz első 2 napján. Ez meggátolja a prosztaglandin képzést, nem lesz görcsöd. Fontos, hogy előtte kezd el szedni, mert, ha aznap kezded, amikor megjön, már késő. Nospával lehet kombinálni az első 2 nap, ha ennek ellenére fájna. Önmagában a nospa nem igazán elég. Károsnak nem káros, emiatt nem kell aggódni. A nem szteroid gyulladásgátlók károsabbak, ha hajlamos vagy gyomorvérzésre. A trombózisra való hajlamra meg jó, mert hígítja a vért.

Van olyan sajnos, hogy valaki alkatilag nehezebben viseli a mestruációt, mindenféle szervi ok nélkül. Semmilyen műtétet ne engedj magadon végrehajtani, mert ahhoz ki kell tágítani a méhszájat, ez pedig okozhat maradandó károsodást, ha rosszul sikerül. Szülés után valóban jobb lesz, nekem is sokkal könnyebb már, pedig császárral szültem. Kitartás, a lényeg, hogy egészséges vagy!

Még egy, hogy ez a gyógyszer, amit javasoltam növelheti sajnos a vérzés mennyiségét, egy lovat nem tudsz két fenékkel megülni. De úgy gondolom, inkább egy picit erősebb vérzés, mint a fájdalom, ami gátol a munkavégzésben. Igyál sok folyadékot, egyél szőlőcukrot, amikor menstruálsz.

2012. nov. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!