Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fordulja orvoshoz? A havi...

Fordulja orvoshoz? A havi vérzésem kihagy, rendszertelen. (lent)

Figyelt kérdés

kb. 3 éve hogy meg jött. Először kihagyott 3 hónapot aztán rendszertelenséggel megjött mindig... hol 40-50 naponta hol meg rendesen 30-40 nap között... és ez így ment volt amikor kimaradt és volt egy párszor amikor rendszertelenül jött... És kb 1-1,5 hónapja kellett volna megjönnie de nem jött meg. Voltunk nőgyógyásznál még márciusban és azt mondta hogy nincs semmi gond majd be áll ez is alkat, egyén kérdése. De én félek hogy baj van, vagy nem fog beállni. Valaki segítene?

Válaszokat előre is köszi:)

14/L



2012. nov. 22. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem nőgyógyász, hanem endokrinológus kell. Nagyon zavaró lehet, hogy sosem tudod, mikor fog megjönni körülbelül, és ez így amúgy sem normális.
2012. nov. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
A te korodban még nem gond, ahogy az orvos is mondta. Ha még 18 évesen is így van, akkor már foglalkozni kell vele.
2012. nov. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%

Szia!Még ráfoghatjuk arra is hogy nem állt be a menszeszed,3-4 év mire beáll..

De hadd meséljem el az én sztorim..7 éve menstruálok(12 évesen jött meg),és most is össze-vissza van meg..15 évesen elmentem életem első nődokijához,mert már nem bírtam tovább,volt h 50(!) napos vagy hosszabb volt a ciklusom..

Kiderült h PCOS vagyok,és jött a húzavona..

Szóval,nem ijesztgetésképp de menj el még egyszer orvoshoz ha fél év múlva se áll be.

Pontosan írdd le,mikor menstruáltál,meddig tartott,és milyen erős volt a vérzésed.(volt e közti vérzés,"barnázás")

Ebből már kitud indulni a doki,ha kell fog.tabit fog felírni!Minden jót!:)

2012. nov. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Pont a fogamzásgátló tabletta őrült nagy butaság, mégis a nőgyógyászok 90%-a azt ír fel ilyen gondra.

Az nem oldja meg, csak elfedi. Addig lesz rendszeres, míg szedi az ember.

Aztán abbahagyja, és még olyan ciklusa se esz, mint most.

Normálisan ki kell vizsgálni a rendszertelenség okát, és azt kezelni. Nem fogamzásgátlót adni rögtön...

Inkább endokrinológiára menj, ha a problémát szeretnéd megoldni, nem csak vmi látszatmegoldást keresni.

2012. nov. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ilyen fiatalon az is normális, ha pár hónap kimarad. Viszont, ha fél évnél több idő telik el 2 menstruáció között, akkor akármilyen fiatal egy lány, akkor is orvoshoz kell menni! :)
2012. nov. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azóta jobb lett?
2014. dec. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!