Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Eleve rendszertelen menzesznél...

Eleve rendszertelen menzesznél honnan tudjam, mi miatt késik?

Figyelt kérdés

Pár hete veszítettem el a szüzességemet, azóta többször együtt voltunk a párommal, mindig óvszert használunk, és látszólag semmi gond nem volt (nem szakadt ki, nem csúszott le, nem tette be gumi nélkül stb.).


Az én menstruációm mindig is hajlamos volt arra, hogy összevissza jöjjön meg, pl. késett az érettségi előtt, késett vizsgaidőszakban, 3 hónapja van új munkahelyem, attól is totál megbolondult a szervezetem, a stressz miatt.


A ciklus.hu-n vezetem már évek óta a menstruációs naptáramat, nem tudom, mennyire pontos, de az oldal szerint szeptember 27-én kellett volna megjönnie. 26-án elkezdtem nagyon enyhén vérezni (ahogy máskor is szokott, mikor jelzi, hogy meg fog jönni), meg is lepődtem, hogy pontosan meg fog jönni, de azóta is csak sötétbarnás folyásnak lehet nevezni a dolgot, nem olyan, mint a menstruációs vér, és nem is annyi, sokszor elég csak egy tisztasági betét, főleg akkor jelentkezik, ha pisilek.


Ez szerintetek mi lehet? Nyilván a menzeszem késik, de nem tudom, stressz vagy terhesség miatt. Azt is olvastam, hogy az első szexuális együttlét annyira felboríthatja a hormonháztartást, hogy sokaknak késik utána a menzesze.


Szeretnék tesztet csinálni, de még korai lenne, viszont a véleményetekre kíváncsi lennék.


2012. okt. 1. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Az alapján, amit írtál, nem lehetsz terhes. Viszont szerintem mindenképpen menj el nőgyógyászhoz vagy endokrinológushoz kideríteni, hogy miért ilyen rendszertelen a ciklusod.
2012. okt. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. megoldás: Terhességi teszt elvégzése havonta...de ez nem túl költséghatékony.

2. Elkezdesz hőmérőzni (neten megtalálod a módszert, de én is leírom, ha érdekel), így tudni fogod, hogy mikor fog megjönni.


Ha nagyon rendszertelen (azaz nem max. 1 hetes csúszás van), akkor mindenképpen javasolt nőgyógyászati és endokrinológiai vizsgálat (az endokrinológiai fontosabb, a nőgyógyászok ált. még jobba elcseszik a dolgokat...).

2012. okt. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Meg fogom vizsgáltatni magam, köszönöm a válaszokat.


Kedves második, írnál a hőmérőzésről kicsit bővebben?

2012. okt. 1. 19:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Igazából rém egyszerű a dolog, bár lehet elsőre macerásnak tűnik.

Csak egy hőmérő kell hozzá. Állítólag a hagyományos (higanyos vagy folyadékos) hőmérő a legjobb, de nekem digitálissal is tökéletesen működik.

Reggel, amint felébredsz szépen megméred a hődet (szájban, végbélben vagy hüvelyben, semmiképpen sem hónaljban!). Nem szabad előtte felkelni, nagyon mocorogni.

Rögtön első mozdulat a hőmérő. Szépen csinálsz róla egy diagramot (ciklus.hu-n pl. lehet vezetni online is).


Egy normális ciklus úgy néz ki, hogy a ciklus első felében alacsonyabb a hő, majd ovu után megemelkedik és menzeszig magas marad.

Az ovu utáni napok száma kb. 14 nap (12-16 közötti, de egy nőnél ált. mindig ugyanannyi), így szépen lehet látni, hogy mikor kell a vérzésre számítani.


Nekem hormonális probléma miatt gondok vannak a peteérésemmel, vmikor 35 napra jön meg, de olyan is van, hogy 3 hónapig semmi.

Azért így igen nehéz kiszámolgatni, hogy mikor is jön meg. De vezetem a hőmet, tudom, hogy az ovu után 14. napon megjön, így nem ér meglepi:D

2012. okt. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De ugye nem voltál terhes?
2014. dec. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!