Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet pcos szindrómám?

Lehet pcos szindrómám?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, rendesen harminc napos ciklussal menstruálok, viszont nemrég elkezdett szerintem hullani a hajam (hajmosáskor a kefe szinte megtelt) , pattanásos, acnés bőröm van (bár ez már két éve), és kb. múlt télen felszedtem 15 kilót (bár azóta ez hat-hét kilóval csökkent). Alhasi görcseim, fájdalmaim nem nagyon vannak, mondjuk feltűnően gyakori a hasfájásom, de az inkább feljebb.

2012. okt. 7. 20:03
 1/5 A kérdező kommentje:
ja és kihagytam, hogy megerősödött a szőrzetem. 15/L
2012. okt. 7. 20:04
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat, ahogy ennyi erővel még csomó más hormonális betegség is... De igazából ez mind olyan dolog, ami simán betudható a pubertás kornak is. A hajhullásnál az is fontos, hogy nincs-e valamilyen gyulladás a szervezetedben, például rossz fogad.
2012. okt. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát rossz fogam éppenséggel akad...csak azért kérdeztem, mert tegnap véletlenül olvastam erről a betegségről, és nagyon megrémített, hogy kapásból ráismertem ennyi tünetre...
2012. okt. 8. 14:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Abból bajod nem lehet, ha elmész nőgyógyászhoz, de például megfelelő inzulinrezisztencia diéta nélkül biztos nem tudtál volna fogyni, a 30 napos ciklussal sincs semmi gond, a pattanásos bőr meg nagyon gyakori a te korodban. Ami elgondolkodtató az a hajhullás, de ez olyan, hogy vitamin, nyomelemek hiánya, gyullad mandula, stb is okozhatja. Ezt vizsgáltasd ki, ha úgy se jut vele semmire a háziorvosod úgy is továbbküld szakorvoshoz.
2012. okt. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Velem is ugyanez történt. Erős szőrzet, pattanások és pár plusz kiló. elmentünk endokrinológushoz és kiderült hogy PCOS -em van. Azóta fogamzásgátlót szedek és egy darab pattanásom nincs illetve vékony vagyok és a szőr is ritkult ! Ennek ellenére 3 havonta ellenőrző vizsgálatra kell járnom.
2012. nov. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!