Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCOS-szindromam van-e?

PCOS-szindromam van-e?

Figyelt kérdés
Honnan tudom, melyek a tünetek a pcos-szindrómának. Talán e miatt nem maradok terhes. Kerlek segítsetek!
2010. márc. 25. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen van. Nekem is az van,az volt. Igen ettől bizony nehezen leszel terhes. De nem reménytelen. 1év 2hónap alatt lettem terhes,mercformint szedtem,úgy sikerült.A szindróma az amikor akármit csinálnak nnem lehet el távolítani.Engem műtötek 2 hónap mulva vissza jött. Azt mondták ha megszülök elmúlik,hát nem így lett,megszültem ismét van. Ha sok pici apró cystád van az sindróma,mert műteni csak akkor lehet ha megnő,de a többi pici akkor is marad.
2010. márc. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A tünetei össze vissza menszi,ha még nem ugy van majd lessz.A pé nagyon fájdalmas tud lenni mert a pco a betokosodott tűsző más néven,vagyis nem érik meg.
2010. márc. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Elég jellegzetes tünetegyüttese van, tehát, ha egy tüneted van, az még nem biztos, hogy pcos.

Tehát, mensi kimaradása, esetleg hónapokig. Nagyfokú, gyors és indokolatlan hízás, főleg hasra. Erősebb szőrzet megjelenése az arcon, "bajusz", hajhullás. Nincs peteérés. Hormonzavar, a női hormonok termelődése nagyon lecsökken, ellenben megnő a férfi hormon szintje. Inzulin és cukorgondok. És természetesen a petefészekben található sok apró ciszta.

2010. márc. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ajánlom figyelmedbe a pco-szindroma.hu oldalt, ahol a teszt kitöltésének segítségével felmérheted, nálad mekkora az esélye ennek a betegségnek és sok más kérdésre, megoldásra is választ kaphatsz! Szerintem nagyon hasznos oldal!
2010. márc. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem is PCOS-em van. Nekem egy tünetem volt, azt hogy vagy nem jött meg a menzim, vagy 40 napon túl és csak barnáztam. De semmi más tünet nem volt (és vékony vagyok). A 3. doki vette észre uh-n és a laboreredményem tökéletes lett, az alapján nem mondták volna hogy pcom van csak az uh-n látszott.

Clostit szedtem 1 ciklusban, következőben terhes lettem. (előtte 8 hónappal volt egy spontán vetélésem, utána derült ki a pco).

[link]

Minden jót!

6 hónapos kislány anyukája (L)

2010. márc. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
kezdj el hőmérőzni. ha nincs szép íve a görbének, csak cikk-cakk-ol, az gyanúra ad okot
2010. márc. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat. A mensim rendszeres, peteeresem van ( minden hónapban orvos ellenőriz), de mar lassan 5 éve nem jön a baba.

Mikor kell/ lehet nekifogni a hőmérőzésnek??

2010. márc. 26. 13:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Reggel ahogy fől kellsz. Mielőtt az ágyból ki szállnál.Magasabb azt jeleni hogy pé alacsony nincs pé.Nem is az a baj hogy van-e vagy nincs,nem lehet kiszámítani hogy mikor van. Én pl mensi után 3 nappal estem teherbe pco-val,addig 1 évig vártuk a hónap közepét. Meguntuk,és össze is jött.
2010. ápr. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!