Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem vittem vissza korábban a...

Nem vittem vissza korábban a leletemet, most ismét mennék dokihoz. Húzzam be fülem, farkam vagy mehetek teljesen nyugodtan?

Figyelt kérdés

Tavaly májusban elmentem SZTK-s nőgyógyászatra, irdatlanul fájt a derekam, 10 napot késett a menstruációm és még 1-2 egyéb tünetem volt.

A doki úgy kezelt, mint egy utolsó kis senkiházit, durva is volt és lenéző. Előttem is, utánam is voltak "érdekes" páciensek.

Elküldött ultrahangra, de a leletet már nem vittem vissza, a terhességet kizárta, noha egyértelmű volt, hogy csak megfáztam, előtte való héten egy hideg éjszaka sátoroztunk és éreztem, hogy nagyon fázom.


Most szeretnék ismét felmenni, fogamzásgátló tablettát iratni, lehetőleg úgy, mikor másik orvos rendel. Magánba sajnos jelenleg nincs lehetőségem.


Nagyon letolhatnak, mert nem vittem vissza a leletet?

Bocsánat, kicsit hosszú lett, igazából véleményekre lennék kíváncsi, a páromon kívül mással nem tudok erről beszélni.


2009. júl. 30. 17:48
 1/3 anonim ***** válasza:

valóban előfordul olyan mikor az orvos nem úgy beszéla betegével, ahogy kéne, de néha az is annak számít, ha nincs körbenyalva a beteg feneke ( tudom,mert 7 éve egészségügyben dolgozom és látom milyenek a beteg 90%-a).

A másik meg hogy egyértelműen felfázás volt, azt azért az orvoson kivűl, aki UH-al és tapintással is megvizzgált, senki nem tudja neked megmondani.

Az UH elég fontos, még egy általad szimpla felfázásnak vélt esetben is, ugyanis kezdődő kismedencei vagy petefészek gyulladás i lehet, ami a későbbiekben igen nagy fájdalommal járna, és ezt neki kötelessége megnézni, hiszen ezért orvos.Főleg azok után hogy leírtad a felfázásod körülményeit.

A harmadik, hogy fogamzásgátlót már nem csak úgy hozzád vágják, ez nem sarki büfé, ahol mondod milyen recept kell és adják, hanem nekem is mint kórházi dolgozónak megnézik, hogy mikor voltam utoljára vérvételen és szűrésen, és aztán írják ki, de mindez nekünk nőknek érdeke.

Amúgy visszamehetsz persze a leleteid nélkül, de ha megint az a doki lesz, akkor joggal gondolhat rólad dolgokat, hogy nem mentél vissza hozzá az eredményeiddel, ergo ennyire érdekelt.

Ezzel nem akarlak bántani, de néha kicsit magunkban is nézelődni kell.

Ezzel szemben énis voltam olyan nőgyógyásznál akinek bicskanyitogató modora volt, de orvosilag okés volt. és nekik ez az elsődleges dolguk.

2009. júl. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ja és még annyi, hogy ez mindegy több mint egy éve történt...ráadásul.
2009. júl. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de egyáltalán nem hasznos.


Nem vártam el, hogy a fenekem ki legyen nyalva,rohadtul nem érdekel az ilyen, megértem, hogy egész nap melóznak, hülye kérdésekre kell válaszolniuk,stb. De azt elvártam volna, hogy normálisan szóljanak hozzám és ne flegmázzanak, illetve ne úgy bánjanak velem, mint azzal, aki 17 évesen a 3. abortuszra ment előttem.. Az asszisztens épphogy begépelte a panaszokat, már megkérdezte, örülök-e ennek a terhességnek. Minden vizsgálat nélkül.

A fogamzásgátlóról annyit, hogy végig akarok menni a vizsgálatokon, nem hittem,hogy csak odaadják a receptet.

2009. júl. 30. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!