Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nyugodtan ihatok cickafarkfű...

Nyugodtan ihatok cickafarkfű teát?

Figyelt kérdés

Láttam valahol, hogy fiataloknak javasolják, hogy menstruációjukat rendszerre. De olvastam már azt is, hogy egészséges embernek gyógynövény nem való.

Melyik igaz, én mint 14 éves 1 éve menstruáló lány is nyugodtan fogyaszthatom?


2010. aug. 9. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:

valóban, ha semmi gondod nincs a menseseddel, rendszeres stb. akkor felesleges szedni, mert akár fel is boríthatja a hormonháztartást.

amúgy meg érdemes inni, de csak kúraszerűen, egyetlen gyógyteát sem szabad rendszeresen huzamosabb ideig inni, szünetet mindig kell tartani.

nem is kell minden nap inni belőle.

én nem kezdenék bele ilyen gyógyteába. de ez csak az én véleményem. hagyni kell a szervezetedet magától helyreállítania. kevesen tudják, de a szervezet igenis képes öngyógyítani magát, csak sokan nem adnak neki lehetőséget, egyből bevesznek mindenféle bogyót.

tornázz sokat, végezz alhasi gyakorlatokat az is ugyanolyan jó.

ám mivel fiatal vagy szerintem magától be fog állni a rendszeressége 1-2 éven belül.

2010. aug. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én mint abszolút gyógynövénypárti nem értek egyet az előttem szólóval.A cickafarkat menstruációs görcsökre szokták ajánlani,tehát nem rendszeres fogyasztásra.a menstruációd előbb utóbb rendeződni fog,ebbe nem érdemes beleavatkozni.(ebben egyetértek az előőző válaszolóval.)
2010. aug. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
cickafark nem csak menstruációs görcsökre jó. kúraszerű fogyasztása a ciklus első felében a peteérést segíti elő ösztrogén tartalma miatt, ezért sokan isszák akik babát szeretnének, hogy segítsék a teherbeesést.
2010. aug. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

csak annyit szeretnék: szörnyen keserű, nagyon rossz íze van

remélem, ha babát szeretnék majd, le tudom ezt küzdeni

2010. aug. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!