Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy mondjam el a 9 áves...

Hogy mondjam el a 9 áves lányomnak, hogy nemsokára nagylány lesz? Ki hogyan avatta be a gyermekét a nagylánnyá válás kérdésébe?

Figyelt kérdés
Van egy 7 éves huga is. Úgy szeretném elmondani, hogy egyik se ijedjen meg a menstruációtól. Irjátok le a ti történeteteket. Esetleg, ha valaki még emlékszik arra, hogy neki az anyukája hogy mesélte el, azt is szívesen várom. De csak olyanokat kérek, ami nem ilyesztő egy kislány számára.

2012. aug. 22. 07:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
engem ugy világosított fel az Anyum annó hogy volt egy ilyen mesés könyv erről abban le volt írva minden azt olvastuk és elmagyarázta mi hogy van. 9 évesen már vannak tünetei hogy hamarosan megjön. Mert ok hogy elörébb jött de azért 9 évesen még mindig ritka ha jol tudom. olyan 10-12 éves kor között szokott.
2012. aug. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Engem anyukám egyáltalán nem világosított fel. Iskolában hallottam a menstruációról rémtörténeteket és nagyon féltem is. Mivel ez nálunk tabu volt,meg se mertem kérdezni,h most mi történik velem. Azt se tudtam,hogy kell használni a betétet. Anyu tudta,h nekem megjött,mert tuti látta,de nem mondott semmit. Persze a későbbiekben nagy problémákat okozott a felvilágosítás hiánya,a suliban is sokat csúfoltak.....

A lényeg az,hogy bárhogyan is csinálod,de mindenképpen beszélgess el vele a témáról. Annál rosszabb nincs,ha semmit se mondasz.

21/L

2012. aug. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Azaz az előjelek megjelenéséig szerintem nem érdemes ezzel foglalkozni."


Erre a mondatra ment a komment!

2012. aug. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
68%
Nekem anyám vett egy könyvet még 6, 7 éves koromban. az volt a címe h Punci könyv. Abba minden benne volt és felolvasta nekem. Sokszor olvasgattam mert nagyon érdekes dolgok voltak benne és úgy volt leírva h én is értsem. Az a könyv nagyon sokat segített nekem ezeket megérteni kiskoromban! Voltak még vicces rajzok is benne :D mindenkinek csak ajánlani tudom! 12/L
2012. aug. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 marcsi01 válasza:

Nos, én erről először nem anyukámtól hallottam, hanem könyvekben olvastam, mindig is biológus beállítottságú voltam, úgyhogy, sok mindent tudtam régen is. Aztán amikor elkezdett erről beszélni, akkor mondtam, hogy tudok róla, de ő azért tartott kiselőadást, meg minden.

De, ezek a könyves ötletek nekem is tetszenek, szerintem, így próbáld meg.

2012. aug. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Nekem 4.-es koromban már nagyobb cicim volt az átlagnál (ez lehet amiatt, hogy picit ducibb is voltam akkoriban) és emiatt nagyon sokszor szekáltak. Ezt elmondtam anyukámnak, és akkor mesélt először részletesebben erről az egészről. Előtte már hallottam idősebb unokatesóimtól, hogyan születik a baba, de a lényegét akkor még nem értettem ennek az egész menzeszes dolognak.

A legjobb barátnőm minden délután nálunk volt, és amíg mi játszottunk, addig anyukáink úgymond "kibeszéltek" minket, és megosztották egymással ezeket a dolgokat, és akkor a barátnőm anyukája kölcsönadott anyunak egy rózsaszín "Mi történik velem?" c. könyvet. Akkor még nem mondta el, hogy mi az, de rá egy-két évvel én is megkaptam anyutól azt a könyvet, és azt mondta, hogy olvasgassam el.

Aztán kérdeztem tőle, és ő elmagyarázta, hogy ezek a folyamatok mind-mind természetesek, és bármelyik néni, akár ő, akár más átesett ezen. Ha fáj a pocid, akkor egy pici seb keletkezik a méhbe(ahol a baba fejlődik ki) és az vérzik. Minden hónapba egy-egy darabka leválik ennek a falából, és "újjászületik, megtisztítja magát" .

Anyukám kiskoromban így magyarázta el, vagy valami hasonló volt. :)

2012. szept. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

én a suliban,barátnőmtől hallottam először, 9 évesen. az ő mamájának 9 évesen jött meg,ígyhát neki elmondta,ő meg nekem. akkor még csak azt tudtam,hogy van hüvelyem és ott folyik ki majd vér,de azon nem is gondolkodtam hogy van méhem,stb. nem is tudom,miért,de vártam,pedig a felét sem tudtam a dolgoknak. anya meg is lepődött,amikor aztán délután elmondtam neki,hogy mit mondott a bnőm! mérges lett,hogy nem ő mondhatta el először. asszem harmadikos lehettem. negyedikben de lehet hogy már harmadikban megjelentek az első szőrszálak,nem emlékszem de negyedikben biztos volt már.

8 évesen már tudtam,mi az a szex. szóval egyáltalán nem olyan bugyuták a gyerekek,mint ahogy kinéznek! a fiúk persze nem tudták,mi a menzesz,az egyik tőlem kérdezte meg negyedikben és el kellett magyaráznom neki..tavaly unokatesóm még nem is hallott róla,pedig már 12 éves volt! fiúknak nem is kell ebben a korban,de az már szerintem is nemtörődömség a szülők részéről,hogy 13 évesen nem tudja egy fiú hogy mi az a menzesz! ha barátnője lesz,nem fogja tudni,miért nem feküdhet le vele aznap? :@

igenis,minél előbb mond el neki, jobb így megtudnia,nem pedig valamelyik fogyatékos osztálytársától!

14L

2012. nov. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Én 12 vagyok fél éve van fehérfolyásim De. Anya még nem mondott semmit
2017. jún. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!