Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem akarok élni, mit tegyek?...

Nem akarok élni, mit tegyek? Nem a szokásos depresszió, keserűség beszél belőlem. Csak a semmivé válás (bővebb infóért katt)

Figyelt kérdés

tudjátok, ez érdekes. nem arról van szó, hogy depressziós vagyok, vagy szomorú.

nem is az, hogy mondjuk nincs senkim, egyszerűen nem akarok tovább élni.

egyszerűen nem látom értelmét. most ne azt gondoljátok, hogy unatkozom, vagy hasonló.

hanem egész egyszerűen nem akarok tenni, semmit, nem akarok küzdeni, nem akarok szeretni, nem akarok érezni sem.

sem az étel ízét, sem a tavasz illatát, sem egy lány puha, selymes haját.

nem akarok orvoshoz járni, nem akarok dolgozni, de még csak tanulni sem.

meg akarok szűnni, mintha nem is léteztem volna sohasem.

nincs hasznom, és egész életemben, amit tettem, hittem, éreztem, igazából lényegtelen volt. nem volt hatással senkire és semmire.

úgy érzem, hogy én egy hiba vagyok. mármint nem lett volna szabad megszületnem.

úgy érzem, a világnak nincs szüksége rám, én pedig magamért nem akarok élni.

tudjátok, ez egy olyan belső érzés, hogy nem kellene élni. nem kellene semmit sem tennem, mert nincs lényege.

nem azért akarok meghalni, mert vágyom a túlvilágra, vagy talán egy magasabb szintre akarok emelkedni.

nem. egyszerűen meg akarok szűnni, nem akarok tovább létezni, semmilyen formában.

mint mikor kikapcsolnak egy gépet, örökre.

egy valamit azért még jó lenne megtenni. ez nem más, mint olyan dolgokat véghezvinni, amibe GARANTÁLTAN belehalok, de azért megold néhány dolgot.

például csernobilban egyszer és mindenkorra megoldani a problémát.

vagy, ha más nem, és tegyük fel, tényleg létezik isten, felajánlkozni neki, mint az "új krisztus", feláldozni magam.

vagy az űrben, ameddig csak bírom szusszal és élettel, eljutni valahova, folyamatosan tudósítani - tudva azt, hogy egyirányú küldetés lesz.

csak... legyen vége.

ez beteges?


2012. máj. 11. 21:23
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
ezt nem keserűséggel írom, szomorúsággal, hanem egyértelműen, hideg fejjel, logikusan elemezve a dolgokat.
2012. máj. 11. 21:26
 2/20 anonim ***** válasza:
80%
Igen, valószínűleg beteg vagy. Nekem is volt hasonló "életérzésem", és major depresszió volt a diagnózis. Elmúlt, de azért még vannak ilyen pillanataim. Ha nem akarsz orvoshoz menni, szedj valami orbáncfű-készítményt. Remotiv extrát például.
2012. máj. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
100%
igen ez beteges,főleg ha hideg fejjel gondolkozol. De ne tedd!!! Ilyen romantikus hősök,pedig csak filmen léteznek. Amúgy biztos van oka,hogy így érzel.
2012. máj. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

csak végigpörgettem az életemet. és rájöttem: ez a helyzet.

egyszerűen nem akarok élni. sem boldogan, sem küzdelmesen, sem egyszerűen, sem híresen, vagy fellengzősen. egyszerűen: nem. azért szeretném, ha már befejezem, úgy befejezni, hogy másoknak hasznos legyen.

2012. máj. 11. 21:39
 5/20 anonim ***** válasza:
11%

Komolyan szégyeld el magad.Más örülne ha egészségesen élhetne te meg csak úgy eldobnád magadtól ezt az ajándékot


Menjél nőzni vagy mittudomén,találj valami hobbit,majd kinövöd csak idő kérdése

2012. máj. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
egészséges? ezzel nem dobálóznék. kiskorom óta hetente kell járnom orvoshoz, kezelésre, ami alsó hangon is fájdalmas. fogaim gyakran törnek és szuvasodnak, hiába mosom gyakran. ostoba vagyok, és buta is, valamint a szemem sem a legjobb. nem vagyok egészséges, mégsem ez az ok, ami miatt írtam ezt a dolgot. csak hogy tisztázzuk.
2012. máj. 11. 21:59
 7/20 anonim válasza:

gondolod el tudsz úgy tűnni, mintha nem is léteztél volna? Nincs családod?

A másik: tegyük fel,nem sikerül meghalnod és maradandó károsodás ér. Akkor jobb lesz? Gondolkodj!!!

2. Voltam

2012. máj. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
68%

"tudjátok, ez érdekes. nem arról van szó, hogy depressziós vagyok, vagy szomorú.

nem is az, hogy mondjuk nincs senkim, egyszerűen nem akarok tovább élni."


A depresszió nem is szomorúság. A depresszió az, amikor valaki mindent értelmetlennek lát, és semmiben nem leli örömét. Lehet valaki súlyosan depressziós kifejezett szomorúság nélkül is.


"sem az étel ízét, sem a tavasz illatát ... úgy érzem, a világnak nincs szüksége rám"


Depressziós vagy, fordulj orvoshoz.

2012. máj. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
65%
én is hasonlóan gondolkodom, mint te, kedves kérdező
2012. máj. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
tudom hülyén hangzik ha azt mondják megértenek, de én is ilyen helyzetben vagyok. bevallom megfordult már a fejemben az öngyilkosság is, de én semmi képpen nem akarok dilidokihoz menni. fáj bevallani, de feladtam. nem akarok semmit az élettől. nem birok enni se. van h csak azért eszem h ne remegjen a kezem és fel tudjak állni. nem alszom. nincsenek rémálmaim, de északa kiülök az erkélyre egy gyertyával és azon gndolkodom mennyivel egyszerübb lenne leugrani. van szerető családom. nincs az életemben semmilyen tragédia, csak fel akarom adni. nincs miért küzdeni. 13 vagyok és meguntam megfelelni a suliban okos lányként, otthon jókislányként, a baráto elött normálisként... nem akarom tovább csinálni. nem vagyok bldog. belül meghaltam. sokan mondják h a cigi meg a drog boldoggá tesz, de ezek müanyag örömök. nincs miért éljek. a hirtelen leadott kilókat rafinált ruhákkal, a kialvatlanságot alapozóval el lehet rejteni, de a belülről fájó halott leket nem lehet. a hirtelen sírógörcsöket és hisztériás rohamokat a külvilág letudja tinisedés ként. de senki nem lát a lelkembe. úgy érzem egyszerübb lenne itthagyni ezt a világot.
2012. máj. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!