Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy mondjam el a 9 áves...

Hogy mondjam el a 9 áves lányomnak, hogy nemsokára nagylány lesz? Ki hogyan avatta be a gyermekét a nagylánnyá válás kérdésébe?

Figyelt kérdés
Van egy 7 éves huga is. Úgy szeretném elmondani, hogy egyik se ijedjen meg a menstruációtól. Irjátok le a ti történeteteket. Esetleg, ha valaki még emlékszik arra, hogy neki az anyukája hogy mesélte el, azt is szívesen várom. De csak olyanokat kérek, ami nem ilyesztő egy kislány számára.

2012. aug. 22. 07:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%
Mondd neki, hogy minden hónapban megérik egy petesejt a petefészkeiben, de amíg felnőtt korában nem akar kisbabát, addig nem marad meg a méhében, hanem a méhnyálkahártyával együtt kijön a punciján, ami egy pár napos vérzéssel jár, de ne ijedjen meg, mert így készül fel a teste arra, hogy felnőtt korában kisbabája lehessen.
2012. aug. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
64%
Első vagyok. Azt mindenképpen fontos, hogy megértse, hogy ez nem betegség, hanem egy természetes dolog!!!
2012. aug. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem ezzel még várnod kellene... amíg nincsenek konkrét jelei annak,hogy menstruálni fog,addig nem kell egy 9 éves fejét összezavarni ilyenekkel. Szerintem nem is nagyon érdekelné még,harmadik osztályos...
2012. aug. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Előzőnek: nekem 10 évesen jött meg, negyedikes voltam. Úgyhogy 9 évesen nem annyira korai.

Speciel az öt éves lányom tudja, hogy egyszer nagylány lesz, mert elmondtam neki. sőt, a fiaim is tisztában voltak már elég kiskorukban a dologgal.

Hidd el a 9 éves nem fog ettől megijedni, ezek a gyerekek már néha többet tudnak, mint gondolnánk.

Nyugodtan mondd el neki úgy, ahogy van a dolog, nem kell mesélni, köntörfalazni.

2012. aug. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
62%
Az első 2 válasz írója vagyok. Egy 9 éves kislánynak már tudnia kell az igazságot a menstruációról, mert sok kislány menstruál már ebben a korban! Minél hamarabb beszélj vele!!!
2012. aug. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Megint az első 2 válasz írója vagyok. Jobb ha Tőled tudja meg, hogy mi a menstruáció, minthogy iskolába halljon olyan dolgokat, aminek köze sincs a valósághoz. Biztos, hogy lesz olyan lány az osztályában, aki már menstruál, vagy hamarosan megjön neki! Ne halogasd a beszélgetést. Erről akkor is beszélni kell, ha a kislány nem hozza szóba!
2012. aug. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én javaslom, hogy vegyél neki egy színes felvilágosító könyvet, ami az ő korosztályának van! Ezt pedig (miután már előzetesen átlapoztad) EGYÜTT böngésszétek végig. Ezekben a könyvekben szép ábrák vannak, ami segíti a megértést és ötletet is találsz benne, hogyan kell elmondani az ő szintjén. Az a jó, ha ezen a beszélgetésen apa is jelen van, hogy lássa a kislány, őhozzá is fordulhat bármilyen gonddal, vele is beszélhet erről. Nem szabad tabuként kezelni, mert később ez számtalan szégyenteli helyzethez vezethet.

9 évesen egyébként azt mondanám, hogy már majdnem elkéstél.Gyerekek egymás között sok mindenről beszélgetnek, emellett ott van a média, ami teljesen gátlástalan. Már kis ovis korban el kell kezdeni a felvilágosítást. Régebben (és most is láttam) volt erre egy gyönyörű könyv, a sehányéves kislány.

Nagyon sok mindent megértenek a gyerekek, sokkal többet, mint gondolnád.

A petesejtre lehet mondani azt, hogy egy kis magocska, a méhre azt, hogy egy nagyon védett hely, amiben a baba nől és ezt körbeöleli egy puha "bélés", ami táplálja őt. (ez a nyálkahártya, de ezt a szót még nem fogja 9 évesen érteni)

Ha nincsen baba, de már a nagylány méhe készen áll erre, akkor havonta ez a "bélés" eltávozik, mert nincsen éppen akkor erre szükség.

Fontos, hogy a folyamatnak a szépségét hangsúlyozd, mert a gyermekáldás valóban egy csoda. Az első menstruációját akár meg is ünnepelhetitek, hogy most már ő is nő. Ez egy nagyon fontos állomás és jót tesznek ezek a szertartások. Régebben a lányok ettől a perctől kezdve a felnőtt nők között ültek a templomban is. Sok sikert, ne aggódj!

2012. aug. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Kb 2 - 2,5 évvel a mellek kifejlődésének kezdete után várható az első menstruáció. Ez átlagosan 8-13 éves korban bekövetkezik.


Az első menstruáció előtt 6 hónappal előfordulhat jelentősebb vaginális folyás (fehér folyadék). Ez is normális, feltéve, ha nem nagyon kellemetlen szagú, vagy nem kíséri égető, viszkető érzés.


Van aki azt mondja, hogy a hónaljszőrzet megjelenésétől számított 6 hónap múlva fog menstruálni először.


Azaz az előjelek megjelenéséig szerintem nem érdemes ezzel foglalkozni. Mondjuk a mai óvodák és iskolák ismeretében szerintem a gyerek már ott is sok mindent hall. Az előző magyarázat szerintem teljesen jó volt, csak az időzítésre kell szerintem figyelni.

2012. aug. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%

Előző, kedves! Pszichológusként mondom neked, hogy sokkal jobb, ha a szüleitől hall információt a gyermek, mintsem kétes infókat a kortársaitól, médiumoktól. Ez a szülei felé a bizalmát is erősíti. Tapasztalatok szerint (az enyém is az), ha nem kezdik el időben a felvilágosítást, akkor a gyerek érzi, hogy a téma tabu és később már ezt nagyon nehéz lesz benne feloldani.

A kisgyerekeket is érdekli a téma, a kérdéseikre válaszolni kell, a maguk szintjén természetesen. Nem szabad túlterhelni sem őket, de ha megfelelően válaszol, illetve a korának érthetően mondod el a dolgokat, akkor csak jót teszel vele.

2012. aug. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Előző Kedves! Én voltam az "előző". Szerintem ugyanarról beszéltünk. Nem mondtam, hogy ne tegye a szülő, csak arra céloztam, hogy lehet, hogy a lánya már tudja a dolgokat.
2012. aug. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!