Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért görcsölök jobban peteéré...

Miért görcsölök jobban peteéréskor, mint mikor megjön a menstruációm?

Figyelt kérdés
Egyre sűrűbben veszem észre hogy peteéréskor jobban görcsölök, mint mikor megjön a menstruációm. Mitől lehet ez és miért? Meg fehérfolyásom is elég sok, de szinte mindig. Nincs semmi más tünetem, ami arra utalna, hogy valamilyen fertőzést kaptam volna el. Nem viszket, ég, vagy fáj, egyszerűen csak több a fehérfolyásom, annál, mint ami még átlagnak mondható. Ez valami komolyabb betegségre utal, vagy ezt lehet örökölni is esetleg Édesanyától?

#menstruáció #görcs #Édesanyától
2012. jún. 10. 11:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez utalhat PCOS-re is, de ezt semmiképp nem azért írtam, hogy megijedj vagy hogy én állítsak fel Neked diagnózist!!! Csak az is lehet az ok. Ha teheted, menj el nőgyógyászhoz és kérj tőle hüvelyi ultrahangot, ha magától nem csinál, így jobban látja a petefészkeidet és hogy mi "zajlik" bennük. Ha nincs semmi baj, legalább megnyugszol, ha meg van mégis valami, akkor kezelni fognak.
2012. szept. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Utána néztem mi az a PCOS és nagyon reménykedem benne hogy nem. Sajnos egyelőre dokihoz nem tudok elmenni, mert nem dolgozom, így TB levonás sincs:( Pedig nagyon bánt és idegesít, hogy mi lehet ez. Most hogy olvastam erről a PCOS-ről meg pláne nagyon ideges lettem :S

Szeretnénk még a párommal egy kisbabát nagyon, és nem is tudom mit tennék, ha már nem lehet :((

2012. szept. 14. 10:02
 3/14 anonim ***** válasza:

Jajj, már bánom, hogy felvetettem neked. De tényleg nem biztos, hogy neked ez van. Lehet, hogy nálad ez ilyen premenstruációs szindróma és minden rendben van amúgy. Tényleg ne idegeskedj, mert attól csak rosszabb lesz. Pozitív gondolatokkal segíts magadon.

Amúgy azt nem írtad, h a menszesz rendszeres-e, mióta próbálkoztok a babával, van-e valami más problémád?... ienek.

2012. szept. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Tulajdonképp nem próbálkozunk még a párommal, védekezünk óvszerrel, de egy előző kapcsolatomból van már egy 10éves kisfiam. Azt mondják hogy akinek 1 gyermeke van, azzal már komoly gond nem lehet, de az exemmel se sikerült már összehozni 3 év alatt:( A jelenlegi párommal tervezzük, de még nem most, viszont mindenképp szeretnénk majd közös babát is.

Menszeszemmel olyan probléma van még, hogy elég sűrűn előfordul, hogy korábban jön meg 1-5nappal, de ez csak kb. 1 éve jellemző, régebben maximum 1-1 nappal korábban vagy később jött meg. Nem tudom mennyire normális, de azért leírom, hogy első 2 nap nagyon erős a menszeszem, utána 4-5 épphogy már csak maszatolok. Más bajom nem igazán van, csak a fehér folyás is elég kellemetlen.

Fogamzásgátlót soha nem szedtem és nem is fogok!

Két menszesz közt eléggé megérzem a peteérést, viszont mikor megjön sokszor el is felejtem hogy megvan, mert szinte semmi jele nincs nálam.

Remélem minden kérdésre válaszoltam

2012. szept. 14. 12:59
 5/14 anonim válasza:

Nekem is hasonló problémám volt, egy felfázásból maradt vissza gyulladás. Nekem a cickafarkfű tea vált be 6 héten át át minden reggel ittam egy csészével (étkezés előtt negyedórával, kortyolgatva), és rendbe jöttem. Bár nekem fehér folyásom nem volt, csak peteéréskor kicsit több a hüvelyváladékom.

De sajnos egy újabb felfázáskor visszaestem! Így újból iszom a teát!

2012. szept. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
és egy felfázás utáni gyulladás még azt is okozhatja, hogy nem esek teherbe 3éven át?? :O
2012. szept. 14. 13:10
 7/14 anonim válasza:

Nem azt mondtam, hogy a gyulladás miatt nem esel teherbe, bár nem kizárt. Az orvosom nem hajlandó addig spirált feltenni, amíg szeretnék még gyereket, mivel a spirál gyulladást okoz a méhben, és a levétele után jó esély van rá, hogy többé nem esik teherbe az illető.

De nekem is jobban fájt a peteérés, mint a menszesz, erre vált be a tea!

Viszont a cickafarkfű a menszeszt is rendbe hozza!

2012. szept. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A PCOS legfőbb jellemzője, hogy nem jön meg van, hogy hónapokig, szóval ez nálad nem áll fenn. :) Hogy miért jön előbb, azt nem tudom, de ha rendszeres, akkor elvileg nem lehet baj.

Folyásom nekem is rengeteg volt, mindig tisztasági betétet kellett használnom. Dokim ne tudott rá mit mondani, csak annyit, hogy ne tusfürdőt használjak fürdéshez. Hát váltottam intim mosakodóra, lactacyddal kezdtem, annak semmi hatása nem volt. Folytattam pár drogériában kaphatóval, ugyanaz... semmi nem változott. Egyszer ajándékba kaptam anyukámtól frezyderm ph4 lemosót, na, az úgy ahogy helyrerakott, azóta nem panaszkodom, tényleg inkább csak menszesz előtt van sok folyás.

2012. szept. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

de nekem egész hónapban sok a folyásom, és van hogy tényleg nagyon sok, szinte folyik belőlem ahogy pisilek:(

meg hát annak is lehet valami oka hogy nem sikerült 3évig teherbe esnem. aggódom emiatt. nagyon szeretnék még egy babát.

2012. szept. 14. 15:22
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha meg tudod oldani, akkor szerintem gyűjts pénzt magándokira. Nagyon sok helyen az ultrahang benne van a vizsgálat árában, rá kell kérdezni. Nem tudom, merre laksz, de ha nem pesten, akkor szerintem 10 forint alatt is megúszod.
2012. szept. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!