Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért kell előre megfélemlíten...

Miért kell előre megfélemlíteni a még nem menstruáló lányokat, azzal, hogy a menstruáció egy borzasztó szörnyű dolog?

Figyelt kérdés
Nem mindenkit visel meg, és úgysem lehet örökké megúszni. Akkor meg miért féljenek előre szegény kislányok? Majd ők magukon megtapasztalják, hogy hogyan viselik a menstruációt.

2012. máj. 23. 09:50
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
37%

Én is sokszor látom ezt kérdező, és mindig fel is idegelem magam rajta.

Még szó is volt róla az egyik kurzuson, hogy kimutatták, hogy azoknál a nőknél több probléma jelentkezik a menzesszel kapcsolatban, akiket gy neveltek, hogy "ne vád, mert jaj de szar, meg milyen szörnyűséges a nőknek hogy havonta véreznek" stb.

Kiakasztó...

2012. máj. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
41%

# 16

"én vagyok a nem normális kategória, mert 16 évesen se érdekelt, hogy ffi orvos jutott."


Te mondtad......


Éltem során sikerült nagyon sok 10-14 éves lánnyal beszélgetnem sok mindenről és eléggé meg is nyíltak a beszélgetések során, így bátran és őszintén állíthatom, hogy nem volt köztük olyan, aki ne női nőgyógyászhoz ment volna sokkal szívesebben, mint férfihez.


Természetesen nem zárom ki, hogy létezhet olyan is, akinek mindegy, vagy pont férfihez megy szívesebben, de én nem találkoztam ilyennel. Az is igaz azonban, hogy azok a lányok kivétel nélkül olyanok voltak, akik nem tömködték magukba a fogamzásgátlót, feltehetőleg szüzek voltak és így nem is éltek váltogatott partnerekkel.


Ha téged ez nem zavart 10-14 éves korodban, akkor nekem a kivételek közé tartoznál.


Azután idővel mit gondoltak/gondolnak majd ezek a lányok azt nem tudom, lehet hogy 40 év fölött már mindegyik férfihoz jár majd szívesebben...

2012. máj. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
41%

21.

"egyik kurzuson, hogy kimutatták, hogy azoknál a nőknél több probléma jelentkezik a menzesszel kapcsolatban, akiket gy neveltek, "


Nem tudom más hogy van ezzel, de én is voltam tini nőgyógyászaton menstruációs gondok miatt és bizony soha senki meg nem kérdezett ilyesmit, hogy ijesztegettek-e..

barátnőimet se...


akkor milyen kurzus volt az és ki mondott ilyen okosságot?..

2012. máj. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
Kedves 17:06-os Válaszoló! Teljesen egyetértek Veled!
2012. máj. 24. 18:09
 25/41 anonim ***** válasza:
79%

Egészségfejlesztés című kurzus volt, orvosi egyetemen.

Attól, hogy te személy szerint nem vettél részt ilyen felmérésben, nem értem mért kell azt hinni, hogy nem is csináltak ilyet.

2012. máj. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
41%

22.

Bizonyára érezted az iróniát. Na mindegy.


Szerencsére van választási lehetőség, de akkor is azt gondolom, hogy pont olyan az ilyen egyénileg felállított "statisztikák" emlegetése, mint az ijesztgetés. Mert igenis van olyan tini (nekem is van nem egyről tudomásom), akinek mindegy az orvos neme. Márpedig ha ezt hallgatja, hogy a normális tizenévesek csakis női dokit választanak, akkor egy csomó irreális szorongás keletkezhet benne. De ha ilyen jól értesz a tinikhez, ezt tudnod kéne.


Különben nem tartozom azok közé, akik kapkodták a fog. gátlót, soha életemben nem szedtem bogyót, és nem is tervezem. (29 vagyok, 2 gyerekkel, és hozzád hasonlóan sok tinivel volt alkalmam beszélgetni, lévén pedagógus.)

2012. máj. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:
Kedves 21:16-os Válaszoló! Teljesen igazad van abban, hogy azok váltanak ki szorongást a kislányokból a akik mindenáron női nőgyógyászt ajánlgatnak, és nem az számít nekik, hogy egy lány egy nagyon jó orvoshoz kerüljön nemtől függetlenül!!! Köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 25. 05:52
 28/41 anonim ***** válasza:
59%

kedves 26. válaszoló,


én is pedagógus vagyok, de úgy látszik más környezetben tanítunk, és akkor felétek férfi gyereknőgyógyász a kívánatos.


Nálunk nem, hidd el.

2012. máj. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
15%

Bocsika, de még annyit, hogy ez nem egyénileg felállított statisztika, hanem olyan tapasztalat, mint az hogy nyáron hosszabbak a napok mifelénk mint az éjszakák...

Lehet hogy felétek ez is máshogy van.

2012. máj. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
15%

Ezen az egészségfejlesztési kurzuson elgondolkodtam és kolleganőimmel is beszélgettünk róla.

12 nő még nem hallott ilyenről, pedig volt közöttük olyan több is aki kamaszként volt orvosnál mensi miatt.

2012. máj. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!