Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tulajdonképpen miért fáj a...

Tulajdonképpen miért fáj a menstruáció? {legalábbis nekem iszonyatosan fáj. Mindig azt érzem hogy a méhem leszakad. }

Figyelt kérdés
2012. máj. 21. 00:17
 1/6 anonim ***** válasza:
25%

Mert még fiatal vagy talán, és hozzá kell szoknia a szervezetednek ehhez, ha meg már 5-10 évnél régebb óta menstruálsz, akkor a nőiség elfogadásával van valami problémája a lelkednek. Gyógyteákat, fájdalomcsillapítókat próbáltál?

Nekem nem fáj, csak nagyon sok vért veszítek, és nem tudom megoldani sehogy se.

2012. máj. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%

Vágtad már meg magad?Vérzett?Ha igen,akkor fájt-e?

A fájdalom természetes,jól írta az első,hozzá lehet szokni,lehet ellene tenni is...és ugye nem vagyunk egyformák...más a fájdalomküszöbünk...hiába hívjuk mindannyian csak menstruációnak,a teljes folyamat egyénenként más és más...

2012. máj. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A méh izmai görcsösen összehúzódnak, és az fájdalmas.
2012. máj. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

Nem fáj mindenkinek -sőt, van aki csak abból veszi észre, hogy éppen megjött neki, hogy vérzik.

Egyes adatok szerint enyhíthetők a fizikai és a lelki tünetek is néhány okossággal:


-"Premens" nevű, patikában vény nélkül kapható gyógyszer folytatólagosan szedve;


-vegetáriánus, vagy közel vegetáriánus táplálkozás, esetleg a paleolit étrend, de nuku cukor (legfeljebb xylit, eritrit, vagy stevia helyette);


-vitamin- és ásványi anyag-pótlás nagy (nem patikai !) adagolásban.

2012. máj. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
6 éve van meg
2012. máj. 21. 07:18
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A méh összehúzódik a menstruáció során, ezért fáj.
2012. máj. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!