Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi miatt lehet? Volt valakinek...

Mi miatt lehet? Volt valakinek hasonló? Mennyire ártalmas ez?

Figyelt kérdés
Megköszönném, ha nem hordanátok le, és normális válaszokat kapnák. Számítok rátok! Május 2.án vettem be egy Escaoelle tablettát, mert szükséges volt, ugyanis elszakadt az óvszer. 8-án megjött, és 13-ig tartott. Ma, azaz május 19-én ismét megjött. Ez az Escapelle végett van? Csütörtökön kaptam időpontot a dokihoz.

2012. máj. 19. 23:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Hmmm, ezt én nem tudom, de barátnőm mondta, hogy ők is vettek eseményutánit, és neki utána 1 hónap alatt 3x megjött. :/
2012. máj. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Elképzelhető, hogy a sürgősségi fogamzásgátló felborította a hormonháztartásodat, ezért vérzel ismét. Valószínűleg nincs nagy baj, csak kell jópár hét (hónap) mire helyre ismét a rend.

Egyszer nekem is szükségem volt esemény utáni tablettára és a következő hónapban teljesen felborult a ciklusom. Szerencsére utána helyre állt minden.

Doki remélhetőleg megvizsgál, és kizárja, hogy bármi szervi baj legyen! Addig is nyugi!

2012. máj. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg egy hormonbomba volt, amit beszedtél. De a kisebbik rossz. Próbáljatok valami megbízhatóbb módon védekezni. Ez nem a legjobb, épp a tünetek miatt.
2012. máj. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló!

Igaz, hogy az óvszer "csak" kb 86%-ban biztonságos, de ez az egyetlen olyan védekezési mód, ami a szexuális úton terjedő betegségek ellen is véd. Több vagy nem állandó partner esetén pedig ez az egyik legbiztonságos védekezési mód. (Persze az önmegtartóztatást leszámítva)

Hogy a kérdező ezt választotta, annak minden bizonnyal oka van: pl. nem él tartós párkapcsolatban, nem szedhet hormontartalmú gyógyszert stb.

2012. máj. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4.

Teljesen egyetértek veled, azonkívűl a hormonháztertásodat sem borítja fel, hogy a rák kockázatáról már ne is beszéljünk!

2012. máj. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!