Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Csajok akik betétet használtok...

Csajok akik betétet használtok ti ezt hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
Mert én totál érzem hogyha kifolyik a vér,annyira rossz érzés,és tampont meg nem tudok használni mert szűz vagyok,egyszer próbáltam a tampont és alig tudtam kiszedni,elakadt a szűzhártyában.De viszont így se jó mert éjjel van hogy átázok.és így 2.,3. nap környékén a legrosszabb,legszivesebben suliba se mennék olyankor csak feküdnék otthon...másnak is ennyire erős v csak nekem?:S
2012. máj. 17. 22:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%

Tényleg fura érzés, ahogy kifolyik, de ha megszoktad, utána észre sem veszed. Ahogy az orrod hegyét sem látod, pedig beleesik a látóteredbe.

Éjjel a lehető legrövidebb ideig legyen bent (közvetlen lefekvés előtt tedd be, és közvetlen felkelés után cserélj), ha nem alszol 10-12 órákat, akkor egy éjszakai betét elég kell, hogy legyen :)

2012. máj. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%

Mielőtt elkezdtem tampont használni vagy fél évig majdnem minden hónapban próbálkoztam de nem sikerült, aztán egyszer csak mégis, és azóta nincs probléma.

Ha érzed már mikor fog megjönni (egy idő után beleragad a fejedbe), még aznap veszek be egy gyógyszert, ha meg elfelejtem és fáj a hasam, gyógyszer+meleg vizes palack a hasamra illetve sok sok víz. Azonnal nem múlik el de még mindig könnyebb mintha semmit nem csinálnék vele. :)

2012. máj. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
92%
a tamponnak semmi kze a szuzesseghez, egyszeruen rosszul raktad fel
2012. máj. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
86%
Vegyél hosszabb, esetleg vastagabb betétet, akkor nem lesz gond. Feltéve, ha nem két mérettel nagyobb bugyiban alszol. Szerintem is rémes, ahogy kifolyik, ezt sosem lehet megszokni, főleg akkor nem, ha te is úgy vagy vele, hogy löketszerűen vérzel. Mindenesetre, ha ennyire zavar a dolog, majd elmehetsz nőgyógyászhoz, hátha tud valahogy segíteni.
2012. máj. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
90%

Ha nagyon erős vérzésed van, akkor a tampon sem biztos, h jó ötlet. Nekem is az volt egy ideig és engem is zavart, ahogy bugyogott ki belőlem. Szóval én is elkezdtem tampont használni. De annyira rossz volt, h két órán belül megtelt (pedig Super méretű volt) és éreztem, h húzza a hüvelyem a súlya.

Habár nekem esténként nem volt erős, csak akkor mikor hormonkezelést kaptam. Akkor két éjszakai betétet, két bugyit vettem fel.

2012. máj. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
90%

Engem totál nem zavar, amikor érzem, hogy kifolyik. Tök természetes, az a dolga, hogy kifolyjon.


Egyébként a pásztortáska gyógyteája segít az összes tünetben és enyhíti a vérzést. Napi 1-2 bögrével igyál meg belőle már a menses előtt is, meg közben!

2012. máj. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
85%

A tampont szerintem még próbálgassad, ne riadj vissza egy kísérlet után. Mindenképp minivel próbálkozz, és nedves kézzel (ne töröld meg kézmosás után). Az se mindegy, melyik ujjaddal próbálod felrakni. Ha jól raktad fel és kényelmes, akkor meg tudod várni, míg egészen megtelik, és akkor már nagyon könnyű kivenni. Ha ilyen erős a vérzésed, akkor jól fog jönni a tampon+betét együtt.


Éjszaka amúgy, ha aggódom, akkor egy sötét színű törölközőt szoktam magamra tekerni (nincs mindig kedvem a tamponhoz). Ha foltos is lesz, a sötétből nyom nélkül ki lehet mosni.


Én 10 éve használok tampont szűzen és probléma nélkül. 22/L

2012. máj. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat

Akkor ha nincs koze a tamponnak a szuzesseghez mert nem tudtam kiszedni?(o.b mnit hasznaltam es rendesen meg volt telve)szeretnek azt hasznalni mert sokkal tisztabb erzes de felek ujra megprobalni

2012. máj. 17. 23:15
 9/27 anonim ***** válasza:
Nekem egy jó ideje alig van vérzésem (max. első nap kicsit erősebb), de régebben erős volt, és sosem zavart. Betétet használok, mert nem szeretnék semmit feldugogatni, elég paranoiás vagyok, nem akarom hogy ottfelejtsem, fentmaradjon és meghaljak. Szerintem egyáltalán nem zavaró mikor kifolyik, én régebben napközben is esti betétet használtam, és a suliban megnéztem minden második szünetben, kell-e esetleg cserélni. Kb. ennyi. Ha este átáztam, azt úgyse látta senki, szóval az nem zavart igazán.
2012. máj. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Amúgy a tamponnal én se vagyok kibékülve, kiszedni horror, ha meg kisebbet teszek fel, akkor kell hozzá betét is mert szivárog.
2012. máj. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!