Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » (Sziasztok)! 12 éves vagyok...

(Sziasztok)! 12 éves vagyok és tábor lesz nyáron. (16-án) De nekem pont olyankor jön meg a menzeszem. Már beált a ciklus, múltkor 15-én jött meg. (? )

Figyelt kérdés

Már be van fizetve az összeg a táborra,lesz medence,megyunk a Balatonra,stb.Sátortábor és én este mindig áttázok és nemmlenne olyan jó hasfájással túrázni meg táncolni.egészséges a tampon ilyenkor,mert ugylácik ez lenne a legjobb megoldás,vagy keressek másik tábort??

Köszi előre is



2012. ápr. 25. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Tampont csak addig használj, amíg vízben vagy, de egy óránál tovább semmiképp ne legyél a vízben. Ha kijössz, töröld le a puncidat, és ha még fürödni akarsz új tampont tegyél be, újabb egy órára.
2012. ápr. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

nyáron, 16-án. melyik hónapban? mert 3 is van.

nem tudsz mit tenni... tampon+betét a megoldás. vagy használtál már tampont?

vagy gyakrabban cseréld, és így nem ázol át. lehet más is így lesz, mint te, csak magába folytja "bánatát".

2012. ápr. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszi.És az áttázás esténként..azt hiszem le kellene mondanom A Tábort.Nem lenne ugy valami jo hogyha egyész 6 nap alatt görcsölne a hasam meg minden:(
2012. ápr. 25. 13:33
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Én nem mondanám le a helyedben. Lesz még 1000 olyan fontos dolog amikor befog zavarni a menstruációd. Próbálj meg együtt élni vele, nem mondahtsz le minden jó dolgokról ez miatt.
2012. ápr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem próbálj másik tábort találni...
2012. ápr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Inkább nézek valami lovastábort majd talán jovore más dátumra teszik.
2012. ápr. 25. 14:21
 7/11 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem ne használj tampont iylen fiatalon, mert rengeteg betegség forrása lehet, főleg egy táborban nem is kitűnőek a higiéniás körülmények.
2012. ápr. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
62%

Ha beállt a menzeszed, nyugodtan használhatsz tampont. Ha eddig nem tetted, szólj anyukádnak hogy pont akkor fog megjönni, és szerintem kezdj el kísérletezni majd, hogy melyik a legjobb. Kezdőknek Minivel érdemes kezdeni, de ha erős a vérzésed, azért jó lenne tisztában lenni azzal, hogy jó-e a Normal is. Főleg ha túrázni és sportolni fogtok. Akkor nem igen lesz alkalom gyakran cserélni, úgyhogy ne úgy menj oda hogy nincs tapasztalatod. Én is mindig átázom esténként a betéttel, mert valahogy mindig kifolyik oldalt, úgyhogy estére is tampont használj majd, csak figyelj rá, hogy 8 óránál nem lehet bent többet egy tampon! (De a tájékoztatóban úgy is fel lesz tüntetve.) Fürdésnél is oké a tampont, bár rizikós, de ha szárazra törölközöl miután kijöttél, és miután hazaértetek (nem tudom hol fogtok fürdeni, Balatonon kívül lesz-e medence is) rögtön cserélj tampont és mosakodj meg. Ha mindenre odafigyelsz hidd el, nem lesz baj :)

Ez miatt semmiképp ne keress másik tábort, nem hiszem hogy csak te leszel az, akinek abban az időpontban fog megjönni. (Mikor gólyatáborban voltam rajtam kívül 5 lánynak volt meg éppen azon a héten...)

14L

2012. ápr. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az előttem lévő nagyon jól elmondta. Még annyit, hogy éjszakára vegyél fel jó szoros bugyit (pl. francia bugyi) és hosszú szárnyas betétet (éjszaki betét), és akkor nem ázol át. A tábort nehogy lemondd! Én 12 évesen edzőtáborban voltam mensivel, és naponta nem egyszer úsztunk. Max. 2 órát legyél vízben, de jobb ha csak egyet maradsz, és mikor kijöttél rögtön vedd ki. Ha vissza akarsz menni, akkor tiszta(!!!) kézzel tegyél fel újat. A görcsökre vegyetek édesanyáddal gyógyszert. Pl. a No spa egész jó. Nem kell félni tőle.
2012. ápr. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
ok köszi.de anyu nem engedi a tampont,szerinte nem egészséges ilyen fiatal korban :'(
2012. ápr. 30. 10:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!