Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy mondjam el anyukámnak,...

Hogy mondjam el anyukámnak, hogy én tampont szeretnék használni?

Figyelt kérdés

NniNem tudom, hogy tudnám jellemenzni magam, talán a prűd lenne a legjobb szó rá. Nagyon szégyenlős vagyok, még azt se mondtam el anyának, hogy megjött, csak egy idő után rájött, hogy még kellett már jönnie. Soha nem is beszéltem vele ilyenről... Eléggé ciki nekem a helyzet, én még a lábamat se mutatom szívesen, inkább hordok nyáron is hosszú gatyát. Fürdőruhát se veszek fel szívesen, igazából mikor most ment a család fürdőbe, én azért sem akartam menni.

Na, de a lényeg: eddig mindig betétet használtam, de már annyira elegem van belőle, olyan undorító mindig a vert nézni, mikor elmegyek wc-re, meg egyáltalán nem esztétikus, utálom, utálom, szörnyű! Mikor az öltözőben öltözünk, akkor is eléggé ciki. Úgyhogy én rettenetesen utálom, kényelmetlen is, jót nem tudok róla elmondani, éppen ezért szeretnék tamponra váltani. De mégis hogy vezessem fel ezt az anyámnak, akivel semmi ilyesmiről nem beszélünk? Most mindenki azt gondolja, hogy miért nem megyék oda hozzá, és közlöm vele egyszerűen a dolgot. De képtelen vagyok. Valami megoldás..?

Régen ő is használt, emlékszem, szóval itt nem a meggyőzés lesz a probléma.. De én azt se tudom elképzelni, hogy csak úgy bemegyek a boltba és megveszem..

14/L



2012. ápr. 24. 00:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

hááát ez igy nehéz lesz.

egyszerűen amikor legközelebb bevásárolsz tedd a kosárba

ennyi

2012. ápr. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
89%
Ha te magad sem vagy bátor tampont venni és anyukádat sem mered megkérni erre, akkor nem tudom, milyen más módon tudnád elérni a célodat. Sajnos az égből nem fog potyogni. :) Válaszd azt a megoldást, amelyiket kevésbé érzed cikinek ( bolt vagy anyu ). Magától nem fog rájönni, mit szeretnél. Bátorság, menni fog. Drukkolok!
2012. ápr. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
25%

most nem feltétlen lebeszélni akarlak, de abba belegondoltál, hogy az milyen undorító lesz, hogy miközben vérzel, valami cuccot próbálsz a hüvelyedbe dugdosni, és aztán azt az izét kell kihúznod, és tiszta véres és undorító lesz, és a kezed is olyan lehet

meg amíg bent van, addig egy zsineg lóg ki belőled ott lent

nekem ettől borsódzik a hátam, fúj

betét se esztétikus, de ez szerintem sokkal undorítóbb

de attól próbáld ki nyugodtan, csak szólok, hogyha azt undorítónak találtad, hát ez mégjobban az lehet

2012. ápr. 24. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%
Az, hogy prűd vagy, Anyukád hibája, hogy így nevelt Téged ahelyett, hogy egy bizalmas kapcsolatot alakított volna ki köztetek, amiben nincs tabu, tehát bármit meglehet beszélni.
2012. ápr. 24. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%
Egyetértek az utolsóval. De azt is halkan megjegyezném, hogy komoly önértékelési gondjaid is lehetnek és ez a nőiesség elfogadása sem oké még. Nem tudom, hogy van-e nálatok iskolapszichológus, én felkeresném a helyedben, ,mert ezeket rendbe kéne tenni.
2012. ápr. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
Azt miért érzed cikinek ,ha csak úgy bemész a boltba és megveszed? Egy sima drogériában (pl DM) általában csak nők szoktak lenni (oks ritkán férfiak is), tehát nem lesz ki előtt szégyellned a dolgot. Gyors megveszed, el a táskádba és már kész is :) hidd el, az eladó nem fog semmire sem gondolni, hiszen neki is van...
2012. ápr. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
33%
Ez itt a 21 század...kislányom. Anyukáddal van némi NEMI problem.
2012. ápr. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem ne használj tampont!!!
2012. ápr. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
hát anyuddal próbáld megbeszélni, NEM ciki előtte, mert neki is van.Ha nagyon nem, akkot kérd meg a nővéred/nagynénid/barátnőd aki használ, hogy vegyen neked is egy adagot. Boltban pedig: vegyél mellé bármilyen újságot(kifizetni se muszáj) tedd rá, fizesd ki(az újságot 'otthagyta valaki') Hajrá :)
2012. ápr. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem tudsz, akkor ne szólj anyukádnak. Egyszerűen vedd meg a tampont. Mondjuk vegyél hozzá még egy körömlakkot, vagy bármit. Nem olyan ciki. Én egy évvel fiatalabb vagyok nálad, és tegnap is voltam tampont venni. Az elárusítónő egyáltalán nem törődött azzal, hogy mit veszek. Érdemesebb ilyenkor egy kicsivel nagyobb, vagy távolabbi boltba menni, ahol nem ismernek. Kezdj minivel, ha több a vérzésed, akkor két-három alkalom után próbáld ki a normált is. Éjszakára jobb a betét. És amit ne felejts el: Mindig tiszta kézzel helyezd fel a tampont, és ne hagyd bent tovább 8 óránál, bár ajánlatos 4 óránkén cserélni!
2012. ápr. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!