Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mensikor lehet menni maszírozt...

Mensikor lehet menni maszíroztatni?

Figyelt kérdés
2012. márc. 30. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

szia!


Gyógymasszőr vagyok. Menstruáció alatt tilos a masszázs! Én ezt tanultam, és be is tartom!

2012. márc. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Ahogyan az előző kommenter mondja, standard masszíroztatás nem ajánlott. Vannak speciális módszerek ilyenkorra is, ezek azonban ritkán fellelhetőek Magyarországon.
2012. márc. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
A gyógymasszázs alatti tilalom főképpen jogi szempontból lényeges (esetleges felelősség kizárása), a tényleges veszély-faktor (medikus ismeretekkel rendelkezőknél, persze) alacsony.
2012. márc. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igazából a vérzés mennyiségét növeli, mivel vérbőséget okoz. Lehet, hogy nem mindenkinél gond ez, de pl. én magamat nem merném menzesz alatt masszíroztatni másik masszőrrel.
2012. márc. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hétfőre van időpontom, mert fáj a derekam...és mára (nem) várom!

Köszönöm a válaszotokat!

2012. márc. 31. 11:23
 6/11 anizotropikus ***** válasza:
10%

A menses szóból miként származtatja (eredezteti) a kérdező a "mensi" szót?

Miért kell csodás anyanyelvünket alázni?

Tudatlanságból?

2012. ápr. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
65%

Tilos- nem Tilos, betartják-nem tartják, Te döntöd el!

Természetesen, mint az előttem szóló kollegina is írta, hogy TILOS! SZIGORÚAN TILOS!

..legalábbis ezt tanítják! :)

Viszont, mint a tanáraim nagy része is elmondta és az orvos ismerősök és barátok/paciensek is, ha akarsz és úgy érzed menj!

Ez leginkább közérzeti kérdés!

Ilyenkor ugye a nők nagyobb része sokkal szenzitívebb és ezért sokkal érzékenyebb az érintésekre, illatokra/szagokra is. Mindenki másként működik és másként reagál mindenre.


Ez inkább amolyan mikrohullámú sütő és macska effektus!

(Uhhh azt hiszem nem árt ide leírni..

Amerikában egyszer pert nyert egy idős NŐ!!!, mert betette a macskát a mikróba megszárítani és a cica elpusztult! Beperelte a gyártót, mert nem volt beleírva a használati utasításba, hogy élő állatot belehelyezni és közben működtetni tilos! Azóta nagyon figyelnek minden ilyenre! Valami ilyesmi áll ennek hátterében is. Én speciel több, mint 19 éve tanulom és dolgozok masszőrként!

Nem sorolnám fel, hogy ilyen masszázsok, de többek között az Orvosi Gyógy is benne van.

Minden tanfolyamon elmondják, hogy nem szabad! De azt is hozzá teszik, hogy a Te dolgod és Te döntöd el!

Tessék a higiéniára odafigyelni és rendesen megválasztani, hogy kinek a keze alá fekszel be!


Mint az előttem szóló is megmondta..

"A gyógymasszázs alatti tilalom főképpen jogi szempontból lényeges (esetleges felelősség kizárása), a tényleges veszély-faktor (medikus ismeretekkel rendelkezőknél, persze) alacsony." -Tehát Macska-mikró effektus.


Saját tapasztalatokból mondhatom, hogy sokan jönnek ezen időszak alatt is hozzám és soha semmi baj nem történt még eddig.

Van aki kiváltképp ezen időszak alatt szeret jönni hozzám, mert akkor elmondása lapján "hamarabb túl van rajta", 3 nap.

Ha úgy érzed menj el, de mint írtam jól válaszd meg hová és kihez, továbbá milyen körülmények közé!

(Én mondjuk alapból meg szoktam ezeket választani, menstruációtól függetlenül! :) )


Szóval, TILOS! (Papír forma szerint)

Muszáj ijesztgetni az embereket és túlmisztifikálni a dolgokat, mert ha nem tesszük,nagy baj lesz! :)

Így is sok a hozzá nem értő ember aki szakembernek nevezi magát!

De nyugtasson a tudat, hogy még senki nem halt bele az elmúlt 100 évben, ha igen, nem ez volt a kiváltó oka!

2012. ápr. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
45%

+ kiegészítés..

Az első napon nem ajánlom én sem, csak ha gyenge nagyon és fájdalommentes!

De remélhetőleg nem vagy buta, érzed a saját érzéseid és ismered a saját testedet!

Ha nem tessék megismerni!!!

2012. ápr. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
45%

Bocsánat, csak átsiklottam, siettem..

"Ahogyan az előző kommenter mondja, standard masszíroztatás nem ajánlott. Vannak speciális módszerek ilyenkorra is, ezek azonban ritkán fellelhetőek Magyarországon.

Sajna nem tudta kiemelni az előttem szóló ezeket, mert itt nem lehet..

-STANDARD masszíroztatás nem ajánlott.

-Vannak SPECIÁLIS módszerek ilyenkorra is, ezek azonban RITKÁN FELLELHETŐEK Magyarországon.

2012. ápr. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ééés....4.nap már lehet?
2012. ápr. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!