Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Beszélhetek erről a nőgyógyász...

Beszélhetek erről a nőgyógyászomnak, és vajon elküldene vizsgálatokra, vagy kezelésekre?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy én nővédelmibe járok, nem kórházba, most más lett a dokim, mert enyém nyugdíjba ment, de elköltöztek máshová, majd ha megtudom hol rendel akkor kérek időpontot. A lényeg az, hogy 23 éves vagyok, az egy dolog, hogy kicsik a melleim, és kakor sem nő egy centit se ha hízok 10 kilót, de mindigis rendszertelen volt am nestruációm, simán is meg gyógyszerekkel is. Több mint egy évig szedtem egy gyógyszert, nem állt be tőle, most többm int éfl éve szedek egym ásikat, mégrosszabb a helyzet, volt fél évesk ihagyásom, közbe se javultam semmit.

Hónapokrak imarad a vérzésem, és már sokszor leőfordult ez. Nyáron nem véreztem egyáltalán, ősszel csak norcolut segítségével jött meg a vérzésem, de az is az utolsó szem bevétele után három nappal.

Azóta is csak kétszer jött meg, február végén meg most júniusban. szedek barátcserjét a progreszteron növelésre és menstruáció beállítására, most meg csak 3 napos volt a vérzésem, leőszőr darabos, és halvány piros, utána pecsételő, és barna folyás szerű.

Félek h következő bogyót nem is tudom bevenni, ha ír fel mást, mert ismét várhatk ak övetkező menzeszig. Rég ovltam vérvizsgálaton, a dokim ezelőtt ultrahangra sem küldött el, csakmert negatív volt a terhességi tesztem, mniden terhességre utalt, kivéve az nem hogy sokat fogytam.

A tsh az jó, vérszegény sem vagyok már, mégis nagyon fáradékony vagyok. Stresszelni nem szoktam magam mostanában, a súlyom normális, nem sportolok, jó az étvágyam. Hőhullámaim vannak mainek köze lehet a kimaradt vérzéseimhez. Fiatal vagyok ak limaxhoz. Félek hogy nincs is peteérésem menzi nélkül, és h nem is lehet gyermekem. Nem értem hogy állapíthatta meg a doki kézi vizygálatból, hogy nincs cisztám. Gyógyszer írás helyett ki keleltt volna vizsgálnia, sőt betegtájékoztatóra az volt írva, h a gyógyszer szedfése leőtt is kellett ovlna labor vizsgálatot végezni ,és az emlőimet is meg kellett ovlna vizsgálnia, mindkettő elmaradt.

A vérzéseim közben régebben hasmenésem szokott lenni, azt mnodják ez is hormonális dolog. Kávét nem iszom, ugyhogy nem éflek attól hogy meghajt és nem szívódik fel a gyógyszer.

Sőt van egy olyan gondom jó pár éve, hogy szőrszálak jelentek meg a mellbimbóim körül, sőt a köldökömnél is, meg combtőbe, de máshol nem nagyon. Lehet hormonzavarom van?

Sokan azt mnodják ha jók az eredményeim, akkor biztos magas a prolaktinom, tehát tuti h PCOS betegségem van (agyalapi mirigy jóindulatú daganata, mai oylan hormont termel, ami terheseknél a tejelválasztásnál jelentős szereppel bír) ja csakhogy nekem nincs tejcsorgásom, mniden tünet megegyezik csak ez nem, meg a hajam sem hullik.

Rákérdezhetek a odkinál, hogy lehetséges h PCOS em van? Ugye nem nevet ki ha erre gyanakszom és én hozom fel neki a dolgot? Remélem magától is elküld vizsgálatokra, és ha szükséges akkor kezelnek is majd, vagy legalább egy jobb gyógyszert jaánl nekem, amit letesztelhetek.


2009. jún. 13. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos nem gondolatolvasó, az alapján tud dönteni, hogy elmondod neki a tüneteidet. Ő nem tudja kitalálni mi változott, mi és hogyan történik. Mondj el neki mindent amit leírtál és kérdezd meg, hogy mire gyanakszik, milyen vizsgálatokat szeretne megcsináltatni.
2009. jún. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Egyáltalán nem fog kinevetni, ha elmondod neki, hogy mire gyanakszol, és miből gondolod, hogy ez a betegséged van. Így legalább célzott vizsgákatokat csinálhat, és kérd is meg rá! A Te egészségedről van szó, így hát mindent megkérdezhetsz, és mindent el is mondhatsz, amit szeretnél.

Nekem is volt problémám, ami miatt aggódtam, és elmondtam a nődokimnak, hogy mire gondolok. Hála istennek nem az volt, de ő megcsinálta az általam kért vizsgálatot, és abból a közelítésből is megvizsált, amire én gondoltam. Ne hagyd annyiban a dolgot, addig járj utána, amíg ki nem derül, mi okozza a gondjaid.

2009. jún. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
a szőrszálak normálisak. nekem is vannak, és nekem rendszeres a menstruációm.
2009. jún. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
Én a helyedben keresnék egy profi, alapos magánnőgyógyászt, aki nem sajnálja az időt és alaposan kivizsgálja a héba-hóba jelentkező menstruációd okát, mert valami komolyabb baj lehet. magadtól ezt a PCOS betegséget ne hozd fel, ő azért orvos, hogy kiderítse, milyen háttere van a betegségednek. ha PCOS-re gyanakszik, akkor elküld a megfelelő kollégájához további kivizsgálásokra. mindenképpen járj utána a bajodnak, nehogy tényleg a teherbeesésedet kockáztasd.
2009. jún. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Startból követelj Uh-ot, teljes hormonvizsgálatot, és nyugodtan említheted a PCOS-t. Nekem is sokadjára derítették ki ,hogy alacsonyan működik a pajzsmirigyem, mert nekem meg csak t4 és t3 szintet néztek , azok normálisak voltak, aztán a debreceni klinikán megmérték a tsh értéket is és kiderült, h igen normális a hormon szinten csak a tsh-m a 3x-osa a normálisnak. Nem mondom ,hogy sokat javult a helyzet ,mert továbbra is kb 2 havonta menstruálok, de azt legalább rendszeresen, meg valamicskét javult a közérzetem és egyéb dolgok, de legalább tudjuk,hogy ez volt a baj és eltudták inditani a kezelést.
2009. jún. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!