Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Para vagy nem para?

Para vagy nem para?

Figyelt kérdés

3 hónapig szedtem a Diane35 nevű fogamzásgátlót. Mivel pont akkor szakítottam a barátommal,mikor meg kellett jönnie,ezért a következő adagot már menzesz után nem kezdtem el szedni. Aztán mikor már egy hete nem szedtem a gyógyszert, lefeküdtünk még egyszer..de védekeztünk természetesen. Meg is néztük a gumit,nem lett semmi baja.


De 10 napja mégis késik...


Ez mitől lehet? Meddig várjak? Tényleg befolyásolhatja ezt ennyire a gyógyszer?


Mostanában elég stresszes az életem,a fejem is sokat fájt. Összefügghet ez?


2012. jan. 9. 20:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

1. Ez nem fogamzásgátló, hanem antiandrogén aminek a mellékhatása csak a fogamzásgátlás. Gondolom alapból valamilyen problémára, mondjuk aknékra vagy szőrösödésre írták így nem kéne úgy szedni, mint a cukorkát

2. Igen, ennyire befolyásolja, menj el inkább orvoshoz, addig úgy se nyugszik meg a lelked.

2012. jan. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

fogamzásgátlóként kaptam,igaz pattanásos voltam,de ezt kaptam és kész. 3hónapig szedtem,azért hagytam abba,mert szakítottunk és nem élek aktív nemi életet senkivel. miután abbahagytam, még egyszer voltunk együtt..de ismétlem,akkor VÉDEKEZTÜNK..

csak arra voltam kíváncsi,hogy a gyógyszer miatt normális-e,hogy ennyit késik.

2012. jan. 9. 20:27
 3/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy VÉDEKEZTETEK, de nem lehet így össze-vissza szedni a bogyót. Nem meglepő ha minden bajod van tőle, ha ilyen felelőtlenül szeded. Alapból azt javasolják, hogyha egyszer valaki szünetet tart vagy gyereket tervez úgy fél évet kell várni, hogy kiürüljenek a hormonok.

Megvolt a tanulópénz, ne játsz többet ilyet...

2012. jan. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Most ezt nem is értem,miért szedem felelőtlenül? 3hónapig szedtem,azóta nem szedem...a 3hónap alatt minden szemet normálisan szedtem be...egyszer abbahagytam,mikor el kellett volna kezdeni szedni a következő levelet,de nem kezdtem el és kész..azóta se kezdtem újra.
2012. jan. 9. 20:43
 5/13 anonim ***** válasza:

Okés, elnézést, félreértettem amit írtál. Úgy értettem, hogy elkezdted újra szedni 1 hét szünet után.

Menj akkor viszont orvoshoz, ezt a gyógyszert tesztoszteron tútermelődésnél szokták felírni, jó lenne utánánajárni alapból, hogy mi lehet a hormontúltermelődés oka. Előtte nem voltak menstruációs zavaraid, stb?

2012. jan. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Előtte is össze-vissza jött meg. Ritkán volt,hogy napra pontosan,általában egy hetet mindig késett...még gyógyszerrel is késett 4-5 napot..

A gyógyszert meg nőgyógyász írta fel,mert mondtam,hogy fogamzásgátlóra lenne szükségem. Pattanásos voltam,mondták is,hogy ez arra is jó lesz,és úgy is volt.

Remélem nem vagyok terhes,bár tényleg védekeztünk,szóval nem lenne miért..:/

2012. jan. 9. 20:58
 7/13 anonim ***** válasza:

Terhes nem vagy, de kérj beutalót endokrinológiára, ezek tipikus hormonzavaros tünetek amivel jó lenne kezdeni valamit:/

Úgy átlag 3 hónap a várakozási lista a szakrendelésen, szóval szerintem a héten jelentkezz be.

2012. jan. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Elmagyarázod ezt nekem bővebben?:)
2012. jan. 9. 21:15
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem olyan könnyű ha nem tudni pontosan mi bajod. Mit szeretnél tudni?

Azért azt tisztázzuk, hogy hány éves vagy és hány éve menstruálsz?

2012. jan. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
18 vagyok és 6éve menstruálok. csak azt szeretném tudni,hogy szerinted miért kéne olyan dokihoz mennem? Mire gyanakszol?
2012. jan. 9. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!