Milyen a dupla méh?
Basszus, google kereső: uterus duplex. Vagy kettős méh vagy dupla méh.
Ennyire ne legyél fatökű.
És fedezd fel a V betűt. Ott van a c és a b között.
Bocsánat ha arrogáns voltam, de akkor sem tudom megérteni az ilyen kérdéseket.
Ez NEM egy orvosi oldal. Itt nincsenek orvosok. Laikus emberek vannak. Ha MEGBÍZHATÓ információt szeretnél, akkor jobb, ha orvosi oldalakra, orvosi szakkönyvekre támaszkodsz. Ha google-ben nem találtál semmit, akkor van ezer meg egy orvos-válaszol oldal, ahol felteheted a kérdésedet, és MEGBÍZHATÓ választ kapsz rá.
Pl. orvostudakozo.hu, webbetegen is van azt hiszem, nők lapján is talán meg még ki tudja hol
Tudom ajánlani az orvostudakozót, ott alapból van 3 nőgyógyász.
Egyébként ha jól tudom, a méh fejlődési rendellenességeinek is van elég sok formája, az, hogy "2 méhe van" nem sokat mond.
Csak osztott a méhe? Egy méhszája van és két méhe? Vagy a méhszája is kettőzött? Hüvelye egy van?
A dupla méh egy ritka fejlődési rendellenesség, mely során két méhtest fejlődik ki, melyek méretüknél fogva kisebbnek bizonyulnak, mint egy átlagos méh. Előfordul, hogy az egyik kicsit kisebb, mint a másik, de a leggyakrabban szimmetrikusak. Esetenként előfordulhat, hogy két hüvely is kifejlődik.
Még nem tisztázott, miért is alakulhat ki, az orvosok is csak találgatnak. Egy biztos, nem túl gyakori eset.
És milyen hatásai lehetnek a gyermekvállalásra? Ebben az esetben szinte bizonyos hogy a nőt veszélyeztetett terhesnek fogják titulálni, és rettentő nagy odafigyelést kell, hogy tanúsítson az illetékes nőgyógyász. Mivel a méhek kisebbek, mint az átlag, a babának nincs elég helye fejlődni és nagyon gyakori a vetélés, halva születés, illetve minden esetben császármetszéssel szülnek a két méhű nők.
Nem árt a várandósság alatt sem az odafigyelés, hiszen gyakran fordul elő, hogy az egyik aztán a másik méhbe is kerül egy-egy megtermékenyített petesejt, csak éppen nem egyszerre. Valószínűleg a terhesség alatt is védekezni érdemes, de volt már rá példa, hogy egy anya egyszerre két (nem iker) babának adott életet anélkül, hogy tudta volna, két méhe van. Persze ez nagyon veszélyes is lehet, így ha valakinél fennáll a gyanúja a dupla méhnek, mindenképpen konzultáljon az orvosával mielőtt babát tervezgetnének.
Furcsa azonban, hogy eme rendellenesség nem jár műtéti beavatkozással, tehát nem szokták az egyik méhet eltávolítani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!