Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a baj velem? Mi történik?

Mi a baj velem? Mi történik?

Figyelt kérdés

19 éves elsőéves egyetemista lány vagyok.

Ez évben, rengeteg stressz ért, lelki megrázkódtatás,sokk, trauma, csalódás. Többek között a barátom szakított velem, mert szabadságvágya volt, de 4 napig sem bírta, majd 2 hét után kibékültünk(távkapcsolat). Rettentő érzékeny vagyok, mindent túlreagálok, rengeteget agyalok, mindent szívre veszek. A kapcsolatban is mindig azt hiszem valami baj van, nem szeret, megcsal, felhúz ha másoknak lájkol nagyjából kis dolgok. Semmi kedvem nincs, egyfolytában tudnék sírni(és ritka az a nap amikor nem sírok). Lefogytam elég rendesen, 160cm vagyok és kb. 44 kg. Nincs étvágyam, rossz a közérzetem, érzem, hogy éhes vagyok de amint eszem, nem tudok tovább, rosszul vagyok.

Fáradt vagyok állandóan, alig tudok mozogni. Ez előtt egy életvidám örökmozgó lány voltam, de nem tudom mi történt velem, sokat foglalkozom az anorexiával valahogy érdekel a téma. Szerintetek mi történik velem? Én tényleg nem tudom mi lett, de ez nem én vagyok, hisztizem, sírok és állandóan szomorú vagyok. Mit tehetnék? Volt valaki hasonló helyzetben? mi okozhatja?


2012. jan. 4. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:

lehet, hogy kezdődő depresszió?


szerintem próbáld meg megerősíteni magad! testileg-lelkileg!


fáraszd le magad sporttal, és pl meditálj vagy jógázz

segíts, egyél önkéntes valahol, adj valamit a világnak stb.

2012. jan. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sürgösen menj orvoshoz, mert ennek több oka is lehet, amit kezeltetni kell. Lehet pl. depresszió, pajzsmirigy-probléma, kezdödö anorexia, vashiány , stb - de ezt csak kivizsgálással lehet eldönteni, mivel elég általános tüneteid vannak. De várni nem szabad, mert csak egyre rosszabb lesz, és minél késöbb kezded magad kezeltetni, annál nagyobb az esély, hogy túl késö lesz.
2012. jan. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én így szoktam viselkedni amikor menstruálok.
2012. jan. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

De milyen orvoshoz menjek? A családi orvosom, nem ért semmihez, ha elmegyek és elmondom szerintem kinevet és azt mondja, hogy csak nyavalygok.

Milyen szakorvoshoz kellene mennem? Sajnos vasárnap megyek vissza abba a városba ahol tanulok és kezdődik a vizsgaidőszak, nagyon félek, hogy mi lesz velem ott mert érzem, hogy valami nagyon nem normális dolog történik velem...:(

2012. jan. 4. 13:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Pszichológust ajánlok,de jobb lenne minél előbb.
2012. jan. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Muszáj lenne saját magadat kiráncigálni a gödörből!


Próbálj kőkeményen koncentrálni a tanulásra,

Nem biztos hogy ez a kapcsolat az igazi számodra, döntsél gyorsan és akkor ne bizonytalankodj utána. Bizz magadban, egyál rendszeresen, sok gyümölcsöt. Jó lenne barátkozni pl. csoporttársaiddal, sportolni, akár az egyetemen is...

Ne sokat légy egyedül, próbáld lekötni magad.

2012. jan. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!