Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Azt hiszem felfáztam. Mit...

Azt hiszem felfáztam. Mit kell itthon tenni ez ellen?

Figyelt kérdés
mit kellene tennem azt hiszem felfáztam. mit kell ilyenkor csinálni? muszáj orvoshoz menni? házi orvoshoz vagy nőgyógyászhoz kellene inkább?
2011. dec. 30. 22:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem minden télen van felfázásom. ez valójában húgyúti fertőzés. Háziorvoshoz kell menni vele. Addig sok folyadék, hogy tisztuljanak a húgyutak, a zsurlótea pont erre való. Ha elég sokat iszol, már nem lesz olyan fájdalmas a pisilés, meglátod. Kamillás, meleg ülőfürdőt is vehetsz.
2011. dec. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Házi gyógymód a tőzegáfonya tea vagy kapszula.A"felfázás" általában bakteriális húgyuti fertőzés,ezt vizeletvizsgálattal szokták kimutatni,a háziorvos helyben meg is csinálhatja,vagy elküld laborba.Ha szükséges,ír rá antibiotikumot. Enélkül a baktériumot nemigen lehet kifüstölni,tehát,ha egy-két napon belül nem enyhülnek a panaszaid,keresd fel a háziorvosodat.
2011. dec. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
milyen tüneteid vannak?
2011. dec. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tökéletes megoldás: ülj minden nap egyszer vagy kétszer 20 percig jó sós meleg vízbe!

Először én sem hittem el, de nagyon jó! Főleg a húgyúti panaszokra!

Mindenképpen próbáld ki egypár napig, mert szerintem jó!


+ tőzegáfonya-kapszula is jó (ezt is használtam) mellé:)

29N

2011. dec. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen orvos kell, mielőtt komolyabb baj lesz belőle.

A felfázás a házidokira tartozik. Pl. sokat pisilsz, csíp a vizelet, állandó pisilési inger. Súlyos esetben vesemedence-gyulladásig fajulhat. Antibiotikummal gyógyítják, nem érdemes megvárni, míg véreset pisilsz. Ha normális a doki, vizeletvizsgálatot is kér.


Ha a hüvelyed környékén viszket, fáj, ég, folyásod van, az nem felfázás, hanem bakteriális vagy gombás fertőzés - a doki tudja eldönteni (vizsgálat után), hogy melyik, és aszerint kapsz kúpot. Max. 10 nap alatt gyógyul. De ez nőgyógyászra tartozik.

2011. dec. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, hogy a kezeletlen hüvelyi fertőzés petefészekgyulladást, rossz esetben meddőséget okozhat.
2011. dec. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj orvoshoz, nehogy komolyabb baj legyen.
2011. dec. 31. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
" Ha normális a doki, vizeletvizsgálatot is kér. " teljesen feleslegesen kéri - tesztcsíkkal simán vizsgálható a rendelőben is
2011. dec. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
mindenképpen elmegyek orvoshoz csak így szilveszterkor még várni akartam.. hogy majd most ünneoek után. elmegyek mert nagyon kellemetlenmár.
2012. jan. 1. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!