Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi bajom lehet?

Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, tudom, hogy orvos kellene mennem, de "félek". Na de, a gond, mivel több is lenne.

Az első az, hogy 21 éves vagyok, és már elvileg 14 éves korom óta menstruálnék, de még a mai napig nem állt be. Van, hogy 3-4 hónapig vagy tovább nincs meg, illetve ha meg is jön, van, hogy max 1-2 nap vagy 8nap. De volt rá példa, hogy több mint 30 napon át megvolt, változó intenzitással. Ez mitől lehet? Gondoltam már rá, hogy felíratok valamilyen hormon tartalmú készítményt, ami beállítja a havim, de nem szeretem a gyógyszereket.

Másik gondom, hogy gyakran fáj a méhem, vagyis gondolom én, mivel tudom, hogy hol van, ezért is gondolok erre. Szóval, gyakran fáj, és amikor már nagyon fáj, olyankor elkezd a vesém és derekam is fájni egyszerre, aminek hatására, sokszor meg se tudok mozdulni, mert akárhogy fordulnék, minden irányba csak a fájdalmat érzem... Ez mitől lehet?

Harmadik, ha még nincs "saját" nőgyógyászom, először a háziorvoshoz menjek el? Kell valami beutaló egyáltalán? Előre is köszönöm.


2011. nov. 7. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem kérdezd meg anyukádat, barátnőidet, hogy ők kihez járnak, kit ajánlanak

és mindenképpen csináltass egy vérvételes hormon tesztet

lehet jobb is ha endokronológushoz mész

így kapásból azt mondanám, hogy POF-ra és PCOS-ra kérj tesztet, de ha az orvos kikérdez az lehet, hogy valami mást valószínűbbnek tart majd

külön beutaló nem kell, hanem hívd fel a választott orvosod rendelését időpontot kérni, vagy menj be sztk rendelésre

ha akarod persze kérheted, hogy a háziorvosod ajánljon valakit

2011. nov. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*endokrinológus
2011. nov. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem hormonzavarod van és azért ilyen ingadozó a menstruációd. Fogamzásgátló szedésével rendbe lehet hozni, ez nem "nem szeretem a gyógyszereket" hozzáállás kérdése, ha szükség van rá, akkor szükség van rá. Talán attól fájhat a veséd, méhed, hogy be van gyulladva, mindenképp meg kéne nézetned orvossal, mielőtt komolyabb bajod lenne. Az egészséged mindnenél fontosabb. A nőgyógyászatra nem kell beutaló, viszont időpont igen, amit a kartonozóban lehet kérni. De ha nem sztk-ba akarsz menni, akkor mehetsz magánorvoshoz is v ilyen nővédelmi házba v mibe (bocsi az utolsóról nem tudok sokat, csak hallottam ilyesmit).

21/N

2011. nov. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Amint sikerül összeszednem magam, megyek is orvoshoz :)
2011. nov. 7. 12:53
 5/6 anonim ***** válasza:

ma 12:08

hormonzavarra a fogamzásgátló nem megoldás, csak elnapolja a problémát

a ciklust a fogamzásgátló nem rendezi, csak addig amíg szeded, és gondolom a kérdező szeretne majd gyereket egyszer, amire a fogamzásgátló huzamosabb szedése csak nagyban csökkenti az esélyeit

fogamzásgátlót csak annak szabad felírni, akinek teljesen rendben van a ciklusa, de még az övét is tönkreteheti hosszútávon

egy hormonzavarnál meg kell találni a probléma okát, és azt kezelni

ráadásul a legtöbb nőnek pár év szedés után szüneteltetnie is kell a fogamzásgátlót, mert túl sok méreg gyűlik fel a szervezetében, és nem bírja azt kezelni

így hosszútávra semmiképpen sem megoldás a fogamzásgátló, orvos is csak azért írja fel, mert a gyártók őt nagyon szépen megfizetik

2011. nov. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

14.14 Ezt nem is tudtam, de legalább most már megtudtam! Köszi :)

12.08

2011. nov. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!